Optika v Mengšu

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 8. Jan 2014 ob 17:30

Ja, 54-ko je žal povozil čas. No, saj je dolgo kraljeval med routerji. Ampak zdaj je pa tako da ko ga zamenjaš z novejšim odzivnost opazno naraste - nalaganje spletnih strani itd je opazno hitrejše.
BTW... Ti si šele zdaj dobil optiko, meni so pa v tem času (dober mesec) že en modem zamenjali na siolu :hmm:
Sicer zaenkat deluje brez problemov ( ravno trkam na les)...
spet nazaj...

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a starfotr » 8. Jan 2014 ob 17:34

Katererga tplinka ima t-2?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 8. Jan 2014 ob 21:45

Ja usmerjevalnik je TL-WR740N. Ni ne vem kaj, samo za DHCP strežnik bo dober (imam ga v kleti, kjer ne potrebujem wifi), pa predvsem ima NAT ustrezno prepustnost. Hehe, ne morm verjet da je 100Mbit ruter komaj dovolj za internet :D

Sicer malo mimo teme ampak vseeno: opozorilo vsem, ki bi radi omenjenemu usmerjevaniku naložili DD-WRT: ne deluje polna hitrost v načinu N (802.11n). Uporablja samo 20MHz pasovno širino in je posledično hitrost manjša. In pa LAN odjemalci se med seboj ne vidijo. Je pa odvisno katera različica je.

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Airborne » 11. Jan 2014 ob 00:57

Se še jaz javljam z mojimi kolobocijami glede optike v Mengšu. Trenutno imam T4 Giga na vdslu, a na optiko pravijo na T2, da ne morem, ker moje hišne št. nimajo v bazi za možen priklop na optiko. Kljub raznim poizvedovanjem da naj bi bilo možno izvesti naročilo tudi prek T2 le to očitno ni možno. Posledično sem naročil na Telekomu SIOL kabelsko preko optike, ki je 6 mesecev brezplačna. Po tem, ko sem dobil potrjen datum in tudi že kabel potegnjen v hišo (ne pa še samega priklopa) sem ponovno vprašal na T2 ali je možen zdaj, ko je že optika v hiši prehod na T2 in sedaj je bil odgovor da to ni možno, če nimam prej naročenih vseh storitev na Telekomu, se pravi bi moral najprej naročiti paket: TV, internet in telefon na Telekomu, nato pa naj bi lahko izvedel prehod k T2 :shock: Ali lahko kdo od T2 razloži v čem je štos?
ALi pomeni da če grem na T2 preko Telekomove optike da je potrebno plačevati še nekakšen dodatek, na naročnino, ki je objavljena na T2 straneh?

Ker se mi verjetno ne bo dalo veliko s tem zaj.. in plačevati naročnine za en mesec (brez vezave) za trio paket na Telekomu samo zato da bi lahko nato izvedel prehod nazaj na T2, bom verjetno vse skupaj vzel pri Telekomu (z dve letno vezavo sta prva dva meseca brezplačna), razen če me kdo ne prepriča nasprotno :?

Kar me pa skrbi je ali je slika na Telekom optiki slabša kot na t2 VDSL, in ali je boljša slika pri SIol kabelski ali SIOL IPTV? Če kdo ve kakšna je kaj kvaliteta SIOL IPTV HD kanalov v primerjavi z T2 HD? Imam 55" tv in mi veliko pomeni, da je dobra slika. No Telekomovo kabelsko bom kmalu lahko preizkusil, za IPTV pa nimam pojma.

lp

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Skorc » 11. Jan 2014 ob 07:09

Po moje gre za "komunikacijski šum". Valda, da ti T-2 ne more narediti priklopa predno ni vlakna v objektu ter predno ni uradnega dokazila (baza) o tem. Več kot očitno je, pa ne samo v tvojem primeru, da Telekom nagaja. Na nas odjemalcih je, da se poslužimo raznih oblik "bližnjic". Včasih je potrebno sprejeti kompromis, če želiš doseči zastavljen cilj. Predno se odločiš za različico X pa preuči prednosti in slabosti le te. Idealno je, da se ne vežeš ter narediš prehod k drugem ponuidniku, ko (če) želiš.

Nekoliko me je zmotila tvoja izjava: "Ker se mi verjetno ne bo dalo veliko s tem zaj.. in plačevati naročnine za en mesec (brez vezave) za trio paket na Telekomu samo zato da bi lahko nato izvedel prehod nazaj na T2, bom verjetno vse skupaj vzel pri Telekomu (z dve letno vezavo sta prva dva meseca brezplačna), razen če me kdo ne prepriča nasprotno". Če si toliko komot pol pa "ne jokaj" :) Zagotovo ti nihče ne bo na pladnju prinesel in te milo prosil, da sprejmeš ponujeno rešitev problema. Skratka, premisli in se odloči za te bolj sprejemljivo različico.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Airborne » 11. Jan 2014 ob 07:56

Ok Skorc, v bistvu sem nerodno napisal, ne da se mi ne da hecat s tem, ampak je drago. Tudi to da tudi ko imam ze kabel v hisi pravijo na t2, da ce ne bom na telekomu narocil paketa z istimi storitvami kot bi jih imel na t2, prehod na t2 ni mozen. Ta del mi ni jasen? Se pravi moram placati en mesec narocnine za Telekom trio brez vezave ( pomeni ni boxa in ne morem gledat tv.ja), nato pa zopet poskusiti pri t2, pa se to ni sigurno, ce bom sel lahko. Poleg tega je tu se vprasanje placila dodatka za optiko preko Telekoma, je ali ni, in ce ja kaksna je cena?

Se pravi je ceneje ce grem na telekom in imam dva meseca brez narocnine, razen ce bi potem ko bi naredil nazaj preklop na t2 veljala zame akcija za nove narocnike(eno leto -40%) in dodatek za uporabo telekomovega omrezja?

No me pa vseeno zanima razlika v kvaliteti slike med t2 in Siol optiko in razlika med siol kabelsko in siol iptv.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Jan 2014 ob 08:26

No, jaz lahko povem to, da je slika preko optike na telekomu malo boljša kot pri T2 na kablu. Kar je v bistvu logično, saj so pri kablu vsi omejeni, medtem ko pri optiki niso. Meni je siolov mojster razložil da na kablu kodirajo mpeg4, na optiki na izključno mpeg2 (oboje, kabelsko in IPTV), tako da je tudi pri siolu razlika med slika na kablu ali na optiki. Tako box na kablu predvaja mpeg4, na optiki pa mpeg2.
Razlike v sliki na kabelski ali na boxu ni opazne, oboje je približno enako. Jaz itak več ali manj gledam hd programa ( imam mega hd paket). Aja...še opomba: HD slika preko optike in HD slika direkt iz satelita dol - uffff. Razlika opazna. Seveda na sTelite nimaš uporabnih programov, posebej v HD ne... Telekom namreč če prav vem VSE programe nekako prekodira, s čimer izgubi kvaliteto. Menda t2 včasih tega ni počel, kako je s tem zdaj bi moral pa t2 jevec povedati...

Dodatek za optiko preko telekoma se seveda plačuje če greš na t2( ali kam drugam), samo v največjem t2 paketu je že vštet v ceno, sicer je se mi zdi okoli 5-6 evrov mesečno.telekom ne bo zastonj dajal optike v najem, to je nekako logično.

Je pa tako, kot sem že napisal, da moraš imeti naročene njohove storitve, potem te šele dajo v bazo dosegljivih na optiki.
spet nazaj...

žeči
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Okt 2013 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 100/10 FTTH
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a žeči » 11. Jan 2014 ob 09:26

Kar se dodatka tiče, jaz sem bil prej pri T2 na T4GIGA (VDSL) paketu, sedaj sem pa na optiki, pa mi ni potrebno plačevati dodatka. Paket imam T4GIGA.
Airborne, nekaj objav nazaj si preberi kakšne kolobocije je imel protoncek. Na vsaki ulici v Mengšu je bila druga pesem. Telekom pač izsiljuje, če imaš srečo (jaz sem jo očitno imel), pa te dajo v bazo dosegljivih na optiki. Ko si enkrat v tej bazi, tudi T2 vidi, da je možen priklop in lahko naročiš pri njih. Tistega dela pa ne razumem, ko si govoril da so pri T2 rekli, da če ne boš na telekomu naročil paketa z istimi storitvami kot bi jih imel na t2, prehod na t2 ni mozen? Lahko kdo to razloži?

Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Airborne » 11. Jan 2014 ob 11:39

Protoncek no to me veseli da je slika na telekom optiki dobra in v mpeg2:) Zeci to se tudi meni zdi zelo cudno, se bolj cudno pa je to, da je na na prejsnji strani objavljenem seznamu sosednja hisa na nasi ulici, nasa pa ni( mogoce imajo ze od prej siol, pa so samo ti na seznamu za t2?). Ni mi jasno.lp

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 1. Feb 2014 ob 01:12

Naslov kjer je možno vsaj približno spremljati možnost priklopa: http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab ... tike/?r=01 (Mengeš)
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

no9
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 31. Jul 2010 ob 07:34
T-2: Že imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a no9 » 15. Maj 2014 ob 09:04

Tukaj nekaj smrdi.

Živim v Mengšu (Trdinov trg), blok bivše melodije.
Že cca. 2 ali 3 leta nazaj, so v nabiralnike dali vprašalnik za interesente za priklop na optiko, kjer je pisalo, da bodo tisti, ki bodo izpolnili obrazec imeli tudi prednost pri priklopu.

Pred cca. 14 dni smo v nabiralnike dobili list od TK, da naj bi bil možen priklop na naši lokaciji. Pisalo je, naj pokličemo gospoda "Aca Gale" iz TK, da se dogovorimo o priklopu.
Seveda sem takoj poslal mail (brez odgovora), poslal sem še enkrat in dobil sem odgovor da naj posredujem telefonsko, da me bodo poklicali - in me niso. Klical sem 2x ... obakrat nedosegljiva številka.

Nato sem poklical na T2 (kjer sem naročnik že od leta 2007) in malce povprašal o možnosti.
Gospa na drugi strani pravi, da ni nobenih informacij o možnosti priklopa. In tudi če bi priklop bil možen samo zame nebi sprožili poizvedbe oz. priklop. Če bi bilo več interesentov potem mogoče, ampak to pomeni, da bi moral sam od vrat do vrat in folk spraševat če je na T2 in jih prepričevat naj grejo na optiko.

Mislim WTF pa kje mi živimo ... v kurčevem bananistanu? A zdaj bom samultra ambasador T2ja na terenu in bom hodil od vrat do vrat, ker mi leta 2014 13Km iz LJ nekdo odreka priklop na optiko im mi za računa več za manj?

:jao:

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a protoncek » 15. Maj 2014 ob 10:14

Ja, kaj naj rečem? Dobrodošel v Mengšu. Tale aco je tič, da mu ni para, se strinjam. T2 tukaj nima nič, tja nimaš kaj klicat. Kliči na telekom, pa še tam je vprašljivo koliko vedo za lastne posege. Če imaš tako smolo kot jaz, potem boš moral iti na siol, sicer ne bo nič z optiko. Ne vem, kako je s tem v bloku, pri meni je bilo pač tako rečeno.
Mislim da ti je edina šansa vztrajat, da dobiš tega slavnega acota.
Podn od podna, tale mengeška optika. Tako kot vse ostalo...
spet nazaj...

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a Nitro » 15. Maj 2014 ob 23:00

Evo da se še jaz oglasim.
Pri meni je stvar izgledala takole:
- Poklical sem g. Galeta in mu rekel da se želim priklopiti na optično omrežje. Rekel je naj mu na mail sporočim naslov in telefonsko številko.
- Čez nekaj dni so prišli na ogled in povedali kje se lahko skoplje kanal. Rekli so da nam proti plačilu lahko tudi oni izvedejo izkop ali pa ga sami. Odločili smo se da sami skopljemo in nato sporočimo ko bo skopano. Prinesli so nam tudi cev in nek jašek za pod omarico (katero smo imeli že od prej). Ko je vprašal katerega operaterja bomo izbrali sem mu rekel da se še odločamo.
- Ko smo imeli cev položeno sem po mailu sporočil g. Galetu da imamo cev položeno.
- Čez nekaj časa sem dobil od njega klic glede izbire operaterja. Med vrsticami sem ga razumel da v primeru če se ne odločim za Telekom, da bo priklop trajal zelo dolgo časa oz. mogoče me sploh ne bodo priklopili. Potem sem mu pa rekel da se bom pa priklopil na Telekom. Po dogovoru sem mu nato na mail poslal podatke o naročniku.
- Ko sem videl da je moja hišna številka v bazi podatkov (gledal sem na Amisovi strani http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab ... tike/?r=01 ) sem poskušal naročiti preko T-2 naročilnice vendar tam ni bila možnost izbire optike.
- preko tega foruma kontaktiral Malkec-a, ki je osvežil podatke na T-2 naročilnici in šele nato sem lahko naredil prehod iz bakra na optiko (pri T-2 sem bil že prej)
- Čez nekaj dni sem dobil pogodbo od T-2 ter tudi Od Telekoma. Podpisal sem seveda od T-2 :)
- V naslednjih dneh so nam potegnili kabel v hišo in montirali optično dozo. Čez kakšnih 14 dni pa je prišel T-2jev tehnik in uredil preklop iz VDSL na optiko.
- Enkrat vmes sem dobil še klic od g. Galeta glede priklopa. Pa sem ga samo elegantno odslovil, češ kaj pa njega briga katerega operaterja bom vzel.

Tako nekako je ves postopek zgledal pri meni. Trenutno storitve pri T-2 delujejo super :)

Kolikor sem se jaz naučil iz tega je, da gospodu Galetu ne smeš omenjati h kateremu operaterju se boš priklopil. Poveš mu samo da želiš priklop na optično omrežje. Za hitrejši vpis v bazo podatkov pa mu lahko samo namigneš da se boš priklopil na Telekom (rečeš mu da si se zanimal na Telekomu pa so ti rekli da optika še ni možna ker nisi vpisan v bazo podatkov).
Zadnjič spremenil Nitro, dne 16. Maj 2014 ob 09:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Maj 2014 ob 07:35

Slika

le2299
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Nov 2013 ob 08:26
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Optika v Mengšu

Odgovor Napisal/-a le2299 » 18. Jun 2014 ob 16:44

Ali pa naročiš Telekomove storitve za en mesec BREZ VEZAVE, da ti pripeljejo optiko in potem menjaš operaterja? Volk sit in koza cela?

LP

Odgovori