Optika v Ljubljani - Črnuče

Vse o FTTH in Gratelu
jetomit
Znanec
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Dec 2007 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a jetomit » 24. Jun 2011 ob 14:43

Velikokrat se govori, da bi imeli.... Ko pa je zadeva tako daleč, da se lahko naroči, pa se zadeva začne zapletati.... Nikoli ne govori v imenu drugih, sam sem to dodobra spoznal!

Drugače pa sigurno mora biti v interesu T-2, da se zadeva priklopi, če pa je trenutno to možno, to pa samo oni vedu!

Lp

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a strom » 11. Nov 2011 ob 22:20

Ali je že kaj novega o izgradnji optičnega omrežja v zg. črnučah. Mi je že res malo smežno, da imam T-2 (Brnčičeva) zelo blizu optike pa od nikoder. Upam da bo kdo od t-2 oz gratela znal kaj povedati.

p.s. Drugače sem pa jaz osebno že obupal na to optiko od t-2, saj so jo obljubljali že od 2007 (ko so prišli do dunajske ceste), zgleda da naprej pa s strani t-2 ni bilo interesa (važno da so povezali bežigrad), čeprav imajo tudi zgornje črnuče ogromno blokov in hiš. :twisted:

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a strom » 4. Avg 2012 ob 20:27

Mene samo zanima, če kdo od odgovornih pri T-2 oz Gratelu ve kdaj lahko pričakujemo optično omrežje v zg. Črnučah (LJ - Črnuče). Brnčičeva je zelo blizu (ind. cona Črnuče), optike pa od nikoder. Kar je zanimivo, je to da spdnje Črnuče imajo optiko že cca. 5 let. :rtmT2: :rtmT2:

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a strom » 19. Feb 2013 ob 14:07

A se mogoče že kaj ve kdaj naj bi se začelo gradiiti optično omrežje v zg. črnučah? Ker spodnje črnuče imajo FTTH že od leta 2006/2007.

Upam, da bo le kdo odgovoril na moje vprašanje

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a flier » 19. Feb 2013 ob 18:09

Ce me spomin ne vara je T-2 zamudil obdobje ko so prekopavali cesto za plinsko napeljavo in potem obcina ni vec pustila razkopavanja.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a strom » 25. Jul 2013 ob 15:59

A se mogoče kaj ve kdaj naj bi se začelo graditi optično omrežje v zg. Črnučah? Kanale imam že od leta 2007!! Res prosim za pošten odgovor, če ima kdo kakšne podatke o planu gradnje. LP

bukovinski
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 8. Jun 2012 ob 10:17
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a bukovinski » 1. Okt 2013 ob 11:57

Očitno se sedaj nekaj dogaja na Telekomovi strani. Pred dnevi je bil v bloku njihov prodajalec in nam pojasnil, da so do bloka napeljali optiko (Pot k sejmišču). Sem spraševal tudi o možnosti uporabe T-2 preko njihove optike, vendar se je gospod malo izmikal tem vprašanjem.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Okt 2013 ob 12:38

Kako neumen si. Naj ti potegnejo fiber, pri telekomu naročiš njihove storitve (mimogrede, sploh nimajo slabe ponudbe), nato pa po želji zamenjaš storitve čez en mesec ali pa pač ne, če ti storitve in cena ustreza.

Seveda imaš možnost tudi drugih ponudnikov, recimo Amis.


Če boš preveč spraševal po konkurenci, bodo raje pustili tako kot je, in ne bodo izgradili optike. To je slaba stran konkurence; kjer imajo prevelik delež, telekom raje pusti staro omrežje.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

bukovinski
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 8. Jun 2012 ob 10:17
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a bukovinski » 1. Okt 2013 ob 12:56

Super, vidim da so pogovori na tem forumu na nivoju. Hvala za tvojo modrost starfotr, čeprav nisem po njej spraševal.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a Malkec » 1. Okt 2013 ob 13:12

bukovinski,

ne jemlji si k srcu objav razburjenih uporabnikov drugih operaterjev, ki stresajo jezo na T-2 forumu.

Če bo TK res potegnil optiko, boš kmalu v naročilnici dobil obvestilo, da je možen priklop preko TK optike.

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a dulem » 9. Okt 2013 ob 19:00

bukovinski,

kje stoji ta blok (Pot k sejmišču)? A si to mislil na novo večstanovanjsko hišo?

V postu si napisal (Očitno se sedaj nekaj dogaja na Telekomovi strani. Pred dnevi je bil v bloku njihov prodajalec in nam pojasnil, da so do bloka napeljali optiko (Pot k sejmišču).

Kdaj naj bi napeljali to optiko? Ali si opazil na cesti kaj razkopanega in od kje naj bi vlekli optični kabelj?

Kot imam jaz informacije o optiki zelo slabo kaže (upam, da se motim). Stanujem na Primožičevi ulici, pa o optkiki ne duha ne sluha. Tudi jaz sem na T-2 omrežju. Zadnja informacija s strani T-2 je, da v Črnučah (Gmajna) še ni na vidiku optike. Kot sem razbral iz telefonskega razgovora, nas je premalo zainteresiranih za optiko. Ko sem sogovorniku omenil, da je v Črnučah več ko 11000 tisoč prebivalcev je kar malo utihnil. Predlagal mi je, da se naj nas zbere večje število zainteresiranih za optiko in se bo potem mogoče kaj premaknilo .......

Mislim, da je največji problem v tem, da imamo v Črnučah zastarelo centralo na pošti (tako informacijo sem dobil lansko leto od nekega vodilnega gospoda na T-2ju). Sedaj nam obnavljajo pošto. Me prav zanima ali bo sedaj kaj iz tega ali bodo našli spet kak drug izgovor. Ali kdo dobro pozna koga na pošti, da bi dobil kake informacije ali bodo obnovili tudi centralo ali delajo samo kozmetične popravke.

Lep pozdrav
Dušan

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a strom » 9. Okt 2013 ob 21:08

Imaš žal napačne informacije.

Centara za optiko bo stala v gasilskem domu. Optiko naj bi gradili letos, ampak mi je vodja del pri gratelu dejal, da žal letos ne bo nič. Verjetno pa drugo leto. Dejal mi je da optika vsekakor bo, saj so omarice po bolkih že namontiranje (in za njih prazne omarice pomenijo samo strošek). Težava v zgornjih črnučah je ta, ker niso uspeli prebiti čez Dnajsko cesto. In baje so nekakšne težave z MOL-om, ki ne pusti prekopa skozi dunajsko cesto. (težava ni v nobeni centrali oz. v nezaintersiranosti). Baje se dogovarjajo z MOL-om glede rešitve. Upamjmo na najboljše. LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Okt 2013 ob 21:46

Če me spomin ne vara, so v Mariboru uporabili mašino podobno temu:

Slika

za vrtanje pod Tržaško cesto pri carinarnici. Mogoče bi takšna rešitev bila tudi za Dunajsko, vendar sklepam da je porteben nasip na vsaki strani.

dulem
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 14. Okt 2007 ob 10:30
T-2: Še nimam

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a dulem » 10. Okt 2013 ob 11:13

Storm kje si dobil informacije, da bo centrala stala v gasilnem domu?

Se bom pozanimal na MOLu kaj je s tem prekopom saj tam poznam kar nekaj ljudi, ki delajo na projektih.

bukovinski
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 8. Jun 2012 ob 10:17
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera

Re: Optika v Ljubljani - Črnuče

Odgovor Napisal/-a bukovinski » 10. Okt 2013 ob 13:10

dulem,

Zraven ND Črnuče.

Ne, nisem opazil nič razkopanega, vendar kolikor sem jaz razumel so kabel že potegnili in ne da planirajo, da bi jih. Telekomovi jaški so po ulici, kaj točno pa je not in kdaj se je kaj delalo pa ne vem. Mogoče je napeljava po ulici že dlje časa problem pa je res (bil) v centali.

Odgovori