Optika v Medvodah

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 17. Mar 2009 ob 08:01

T-2 je v bistvu samo operater. Če boš karkoli spraševal na občini sprašuj po Gratelu.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Cuf
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 28. Jul 2008 ob 23:04
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Medvode

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Cuf » 17. Mar 2009 ob 13:33

Sem upošteval navet Ejsi/Disi in sem dobil tale odgovor:
Spoštovani,

Gratel je za potrebe polaganja optičnega kabla izvajal izkope le ob državi cesti, kar pomeni, da je pridobil vsa soglasja od DRSC.

Lep pozdrav.
Gregor Lojevec

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a weidah » 17. Mar 2009 ob 14:32

To sploh nima nobene veze z nicemer. Povedal je nekaj kar je ze vsem znano.
Slika

Cuf
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 28. Jul 2008 ob 23:04
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Medvode

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Cuf » 17. Mar 2009 ob 14:44

Ja vem. Men se pa tud ne lub več ubadat s tem. In čist mimgrede, Gratel ni kopal samo ob državni cesti, ampak je tud po občinski (tista, ki pelje vzdolž proge proti Golem Brdu in Mednem). Razen če je to državna cesta, ampak sem prepričan da ni.
To mi je najbolj smešen, ko človk vpraša nekaj specifičnega, odgovor je pa čist neki tretjega :shock: . Kokr da bi na občini delal sami taki, ki nimajo pojma o ničemer ali pa ne znajo brat. :roll: :roll:

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 17. Mar 2009 ob 16:05

Če misliš naselje Seničica - je to občina Medvode, parcele pa so v lasti MOL-a.
Kaj več pa...
˝Let there be light˝,
and there was light!

flex567
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 30. Jul 2006 ob 08:38
T-2: Še nimam
Kraj: Chocolate factory

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a flex567 » 19. Mar 2009 ob 20:32

@Cuf
pošl jim še 1x vprašanje pa pripiš da jih boš dau u cajtng. :owned:

Cuf
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 28. Jul 2008 ob 23:04
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Medvode

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Cuf » 19. Mar 2009 ob 21:15

Haha :D ta bi bla pa huda ja. Mah ne da se mi več ukvarjat s tem. Sej bi rad čimprej optiko v naši občini, ampak stalno neki spraševat pa se sekirat... res škoda živcev. Mi bo pa vrjetn enkrat prekipel, če bo občina nas še naprej mela za neke nevedneže in ne vem kaj še vse.

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a weidah » 2. Apr 2009 ob 18:36

Kaj je zdej s to mojo usrano anteno? Tist mraz mi je zdej že ne vem kokrat reku 14 dni, da začnejo delat pa nič.
Slika

Cuf
Znanec
Prispevkov: 94
Pridružen: 28. Jul 2008 ob 23:04
T-2: Že imam
Paket: 4/1
Kraj: Medvode

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Cuf » 15. Apr 2009 ob 18:23

Zdej je minil že 1 mesec, pa me zanima če se že kej premika s pogajanji ali občina še vedno zadržuje izgradnjo?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 16. Apr 2009 ob 09:34

Vprašaj septembra...
˝Let there be light˝,
and there was light!

flex567
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 30. Jul 2006 ob 08:38
T-2: Še nimam
Kraj: Chocolate factory

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a flex567 » 16. Apr 2009 ob 10:06

zakaj pa lih septembra, neki so govoril da bo to spomlad že narjen

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a weidah » 16. Apr 2009 ob 17:19

Pomoje hoče rečt samo, da ne sprašuj vsak mesec, ker pač ne ve nič. Ko bo, bo. Sm se jst tud že sprijaznil z malo informacij.
Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a weidah » 15. Maj 2009 ob 03:12

No danes, oziroma ravno ta trenutek sem šel čisto iz firbca kliknit na "Preverjanje možnosti priklučka na optiko". Ne boste verjeli, vendar očitno smo opaženi, ali bolje rečeno nismo pozabljeni ;-) . No vsaj moj naslov je vpisan, vendar če je moj(Medno), je tudi vaš, predvidevam.

Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2, ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta. V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem.

V primeru, da podjetje Gratel ni uspelo pridobiti več kot 51% soglasij, pa bo izgradnja internega razvoda in s tem možnost priklopa na optično omrežje T-2 možna po pridobitvi ustreznega deleža soglasij.

Nekaj mi le ni jasno, in sicer prvi in drugi stavek, in če sem čisto točen "ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta", kaj to pomeni, da je že kabel v ceveh speljanih do hiše vendar ne v hiši? In, "V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem," če povežemo "ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta" s prejšno quoto, a ni to za blok namenjeno? Kar hočem reči je, da v tej zgradbi živi samo ena družina in ne več, za kar bi rabli soglasja.

To me sam firbc matra, nič si ne domišljam, da mi bo to dalo karkoli mislit o tem kdaj bo ali karkoli, samo tako je napisano, da sem zmeden :)
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a Skorc » 15. Maj 2009 ob 09:07

Zelo enostavno ... gre za "tipski" odgovor. Zato ne gre dlakocepiti za vsako besedo in vejico. V tvojem primeru je seevda interni razvod štet od glavne trase do priključa v objektu (hiši). Na ravni naselja pa šteje večinski delež ali vsaj potreben (nikakor pa zadosten) pogoj za priključitev na optiko soglasje večine lastnikov hiš. Res je, da so lansko leto bili zelo prizadevni in polagali potrebno infrastrukturo (cevi) na trasi LJ - Medno oziroma iz smeri Kranja prodi Medvodam. Neuradno smo uporabniki foruma bili informirani, da je potrebno v Medvodah zgraditi "novo" optično centralo. Seveda to je le del izvedbe projekta ali drugače rečeno en korak več do cilja.
Dela so se več kot očitno ustavila. Razlogi nam niso znani, pogodbene stranke pa tudi ne bodo obešale na velik zvon vsako malenkost v procesu dogovarjanja in pogajanja. Ja, nastala situacija je super podlaga za špekulacije in ugibanja "strokovnjakov" take in drugačne sorte (od konkurence do končnih odjemalcev).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Optika v Medvodah

Odgovor Napisal/-a weidah » 15. Maj 2009 ob 13:28

Preden sem tole prebral sm že prašu na T-2 kako kaže, pa so rekli, da optična vlakna naj bi že bla in da so podpisi tud uredu, pol mi je pa reku, da morjo še omarco mi narest itd, sam kaj ko že imam omarico na hiši. No najbrž še ni vse fertik.
Slika

Odgovori