Optični priključek

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
artist1
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 3. Okt 2008 ob 11:24
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Optični priključek

Odgovor Napisal/-a artist1 » 6. Okt 2008 ob 11:13

Zdravo!

Jaz imam sledeče težave:

Imam t2 vdsl priključek 20/10, 2x tv ki ga zaradi tehničnih težav ne gledam, 1x ip telefon.
Z naše hiše gre naprej telefonski kabel na mini rtvjev pretvornik.
Problem se pojavi ob vsaki streli, saj imam že vse parice od centrale do hiše posmojene (300m kabla je do centrale).
Telekom kabla ne bo menjal, oziroma ob naslednji streli bom ostal brez vsega, 20/10 je že zdaj nezanesljiv.
Lokacija je v Žireh.
Sedaj imam idejo, da sam investiram v optiko, problem imam le, če jo bojo vštekali v centralo..
Pomoč uporabnikom od t2 pravijo, da centrala nima optičnih priključkov pri nas. Seveda pa sem preveril osebno in centrala ima še 5 razširitvenih optičnih priključkov, ki jih nikoli ne bojo zapolnili.

Na koga se lahko obrnem, da mi odgovori ali je to možno ali ne?

LP.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optični priključek

Odgovor Napisal/-a Krypto » 6. Okt 2008 ob 11:15

Od centrale do omarice na bajti je TELEKOM SLOVENIJE DOLŽAN skrbeti za infrastrukturo, tako da ni varjante da ostaneš brez vsega, ker ti morajo magari zamenjati cel par.
Kar se tiče optike, T-2 s tistimi 5 priključki nima nič, najbrž pa ima telekom, tako da se v vsakem primeru obračaš na njih.

artist1
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 3. Okt 2008 ob 11:24
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Optični priključek

Odgovor Napisal/-a artist1 » 7. Okt 2008 ob 15:25

Ni res, t2 ima backbone optiko! In na glavni razdelilec (kakorkoli se že imenuje) ima priključena 2/3 vmesnike optika/baker, vsak po 400 klientov! 4 ali 5 jih je še frej, zato me zanima, če si lahko enega privoščim po kakršni koli poti..

Sem mali isp, imam 80 klientov in nihanje linije oziroma 14dnevne intervencije/odklopi/servisi pomenijo za mojo firmo bankrot/vstečaj, poleg tega pa 80 jeznih klientov?? Sigurno bi rabu malo mavca pa kak umetni zob.. Zato na telekom ne bom stavil ničesar!!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Optični priključek

Odgovor Napisal/-a Krypto » 7. Okt 2008 ob 15:49

Sem preveril in imaš prav, ostalo sledi na PM :)

Odgovori