hiše vs. bloki

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Anzze
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 27. Dec 2007 ob 22:30
T-2: Že imam
Paket: 4/1, 2xtelefon, 3xTV

hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a Anzze » 7. Maj 2009 ob 21:52

Imam eno vprašanje: Ali imajo bloki prednost pri priključevanju na optiko pred hišami? Zanimivo je, da imamo na Kodeljevem (Lj) cevi za optiko položene že celo večnost, možnost priklopa na optiko pa imajo samo bloki (na Marčenkovi, ob Povšetovi), medtem ko se z vlečenjem kablov do privatnih hiš očitno ne mudi.... :grr: :jao:

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a gjural » 7. Maj 2009 ob 22:22

postavil ti bom vprašanje:

če si ti ponudnik storitev in imaš določeno število ljudi ki ti to delajo ter omejene finance.

kaj bi vlekel do posameznih hiš kjer bi celo imel maksimalno 1 naročnika (mogoče) ali v blok kjer je 30 stanovanj (ali več) in bi lahko imel 30 potencialnih naročnikov?

ker če se ti v bloku priklopi 5 ljudi bodo se ti stroški izgradnje tudi hitreje povrnili...

to je seveda vprašanje tebi namenjeno in nima veze z T-2 in izgradnjo optike, ker seveda ne vem ko pa kakem postopku gradijo omrežje. Le tvoj odgovor me zanima.
Slika
Slika
Slika

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a matjazc » 7. Maj 2009 ob 23:28

Najprej so verjetno prioriteta bloki, nato hiše. Se pa seveda tudi hiše priklaplja.
Je pa res, da se je zaradi trenutne "krize" verjetno upočasnila izgradnja omrežja (prekopi, polaganje optičnega kabla, itd.).

Malo bo potrebno še potrpeti, da se stvari umirijo in povrnejo v normalen ritem. :)

Ne obupat. Malo še potrpi ali pa tačas izberi kakšno drugo alternativo za povezavo s svetom (začasno drug operater).

Svetujem ti tudi, da pokličeš na Gratel. Telefon dobiš na njihovi strani pod priklopi.

Anzze
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 27. Dec 2007 ob 22:30
T-2: Že imam
Paket: 4/1, 2xtelefon, 3xTV

Re: hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a Anzze » 8. Maj 2009 ob 17:58

Jaz kot operater verejtno ne bi izvedel dražjega dela projekta - polaganje cevi - potem pa, ko bi bilo treba le še kable notri vpihnit bi pa obupal (oziroma jih potegnil le do blokov).....

Saj sem potrpežljiv in tudi na Gratel sem se že večkrat obrnil, a vedno dobim isti odgovor - kmalu...

predator3
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 24. Jan 2009 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 8/1+iptv+voip

Re: hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a predator3 » 8. Maj 2009 ob 18:04

reči da boš plačal če bo potrebno pa ti bojo takoj stali pred vrati :D :D
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: hiše vs. bloki

Odgovor Napisal/-a Fry » 8. Maj 2009 ob 18:42

Seveda bi bilo logično, da so prioriteta bloki, ni pa rečeno da je to vedno tako. Večkrat se v blokih zatakne pri zbiranju soglasij, tako da se nekako paralelno priklapljajo tudi individualne hiše. Vsaj pri meni kakega daljšega čakanja ni bilo. Je pa res da so cevi pod asfaltom samevale prazne (brez optičnih kablov) eno leto .....

Odgovori