Optika v Kopru

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 19. Avg 2006 ob 10:19

Shadow sry ampak kje dobijaš te mojstre informacij.

1 Mestno središče v Kopru ne bo zaživelo dokler ne najdejo način prekopavanja .

2 Markovec bo priklopljen istočasno kot semedela in olmo priklopljeno bo tudi območje okloli Kopra torej proti Luki in Vojkovo nabrežje.
Razlok da bo tudi Markovec priklopljen je da centrala za sedaj edina bo locirana v prostorih bivšega lokala Saloon na Markovcu glede na to da si iz Kopra veš kje je ta lokacija.

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 19. Avg 2006 ob 13:01

Seveda vem kje je. No informacije mi je pa zdilal možakar na Gratelu. Od kod pa tebi informacije?
Slika

roket
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Jun 2006 ob 13:07
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Portorož

Odgovor Napisal/-a roket » 23. Avg 2006 ob 19:30

mene pa zanima kdaj bo v Portrožu???

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 23. Avg 2006 ob 20:31

huh vrjetn se neki casa ne :D se mi zdi da bo izola kmal zacela razkopavat :D
Slika
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 23. Avg 2006 ob 20:47

@roket

shadow mi je prisegel, da se je v pogovoru s skrivnostnim možakarjem iz gratela spomnil tudi name in moje hrepenenje po optiki in da je bilo rečeno, da lahko računamo na optiko v naši občini nekako čez 3 leta - jeseni 2009.
Slika

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 10. Sep 2006 ob 17:43

zadnje iz gratelove strani

Koper
Pripravljalna dela smo pričeli izvajati 31.januarja 2006 in v februarju začeli z gradnjo. Dela v mestu so potekala v 2. fazah in več etapah. Gradnja omrežja je končana, trenutno pospešeno izvajamo asfaltiranje površin ter opravljamo montažna in pripravljalna dela za izvedbo priklopov v omrežje

frend trenutno vrta kanale za optiko po blokih v Semedeli že skoraj en mesec, pri privatniku ki je nekako podizvajalec za gratel. dela grejo zelo počasi, tko da neve kdaj bojo prešaltali na center (tle živim jaz) in ostale dele kopra. nevem pa če kakšni drugi podizvajalci vrtajo po olmu, markovcu, šalari.

edit: aja pa še neki bi rad vprašal. živim v stanovanjski hiši z dvoriščem, ki je nekako razdeljena na 2 vhoda. en vhod ima tam okoli 8 stanovanj, tle kjer sem jaz pa 4 stanovanja. zdej, ko so zbirali tiste podpise oz. soglasja sva iz našega "bloka" podpisala samo dva (dva nista). zanima me ali se lahko naročim na optiko, čeprav ni preseženih baje tistih 51% za vrtanje po stopnišču? aja, pa neki kanali po bloku so že speljani (3 kanali, 2 sta zasedena ... en vem da je od telemacha; se da optiko speljat po teh ceveh, al to pride po stenah, stropu?)

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 10. Sep 2006 ob 19:28

Računaj na to, da so se dela v Kopru drastično upočasnila, saj je proriteta Ljubljana....Politika kaj češ! Jaz živim v Semedeli in imamo že od JUNIJA napeljavo po blokih! Torej žičke in bo delalo......Takoj za Ljubljano, jasno!
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Sep 2006 ob 19:37

Shadow, ne širi panike prosim. :)

V Ljubljani še na veliko krajih sploh še ni inštalacij, recimo v mojem bloku. :cry: Mislim, da vas bodo povezali, ko bodo centrale zgrajene (dodatno napajanje in varovanje; oprema pa mislim, da je že nared!) Več o tem malo kasneje. :)
Optika 100/10

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 10. Sep 2006 ob 23:14

oCTANE95

Ko dosežeš magično mejo 51% mi pošlji sporočilo in se bo tudi pri tebi začela postavljat inštalacija (kanali) tako bo tudi tvoj blok pripravljen za optiko.
Seveda pogoj ,da je kje v bližini tak lep pokrov jaška z napisom T2.
Center Kopra se zaenkrat ne dela.
V Semedeli.Markovcu ,Olmu,Šalari so večina če ne vsi bloki narejeni mislim da bo v kratkem tudi centrala in kablarija nared.
Kdor čaka ta dočaka :).
Navadni Nimda sej ne širi panike samo je nestrpen kar je logično ko sliši debate kako optika deluje.
Shadow dela v Kopru se niso drastično upočasnila le da so dela taka narave da se jih ne vidi in ti da občutek da se ne dela nič.
Dela se z 100 na uro bodi siguren, da je tako.
Da pa imaš ti kanale v bloku že od junija je stvar da so podizvajalci prijeli za delo in so naredili vse pred roki.
V kanale kjer je kabelska od Telemacha se ne postavlja noben optični kabel pa niti v druge kanale razen tistih katere postavlja Gratel naj bo to jasno vsem.Kanali se montirajo tam kjer je čim manj moteče in zaščiteno pred bilo kakšnimi poškodbami.Seveda se upošteva prvo mnenja stanovalcev in če je to tehnično izvedljivo se tudi naredi drugače se pride do kompromisa med možno in željeno montažo kanalov.

oCTANE95 pozdravlja te Febo:)
Navadni Nimda zate pa sem slišal da sploh optike ne dobiš :)

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 11. Sep 2006 ob 08:00

Veš, saj jaz vse to verjamem kar sta povedala, vendar me je izkušnja z T-2 (spodaj piše kako dolgo sem že uporabnik) izučila, da v T-2 teče čas kot v Vatikanu ali v Vzhodnem Timorju (tudi tu imam izkušnje)....Preprosto drugače! In drugače je v tem primeru počasneje!
Kamlu recimo pomeni od januarja do septembra, pa še to preko posredovanja :wink: !! No pa še kar ni nič narejenega!

Mislim, da me razumeta, kajne? :(

Ps

Navadni Nimda: samoupravno sem se odločil da se boš prostovoljno odpovedal optiki, dokler je ne dobim jaz! :D
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Sep 2006 ob 10:58

Bojim se, da bodo vas v Kopri res prej priklapljati pričeli, kot nas v Šiški. :cry:
Optika 100/10

bekas
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: optiko
Kraj: Pr Morju

Odgovor Napisal/-a bekas » 11. Sep 2006 ob 11:20

Jaz sem iz Šalare, in močno dvomim v to, ker se nič ne premika......po moje letos še ne bo, čeprav komaj čakam, da se poslovim od TK....in njegove super parice :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Sep 2006 ob 11:27

Bo letos, zdele kmau bo pričelo! BREZ PANIKE PROSIM! :D
Optika 100/10

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 11. Sep 2006 ob 20:54

Jutri :)

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 12. Sep 2006 ob 08:15

Smo že jutri? Čakam pri vratih!!! :lol: :lol: :lol:
Slika

Odgovori