Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 7. Dec 2009 ob 09:21

vijavaja ti jest povem v cem je problem. Majo premal ljudi in če tud enga novga metra ne zgradijo majo za ene 5 let dela da optiko not dajejo v zgrajenih delih in priklaplajo. Zdej ko so pa še finančni problemi glede plačevanja se pa vse še 100x bol počas obrača.

Tud sam ne vidim problma zakaj ne bi moglo it ene 5 opticnih paric po tistih oranžnih ceveh(fizično je gre vrjetno še već vlakno ima tam ene 2-4mm oranzna cev je pa se mi zdi da 40-50mm) v zgornjem primeru bi pac mogl od centrale do tam kjer je zadn jašk(pri sosedu) potegn novi parici in potem se tiste zadne par metrov polozit spet orazn kabl in optiko notr dat.

Sam pač T-2 pa gratel mata svojo politiko in tko pač bo kot oni rečejo.

rajsp
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Dec 2009 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FFTH+2HDTV+VoIP

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a rajsp » 7. Dec 2009 ob 14:46

Uglavnem poklical sem na T-2 in sem prasal kako glede optike. Jutri bom sel do najblizje poslovalnice T-2 in napisal prošnjo pri T-2 ju za optiko. Sedaj pa samo prasam kolk časa se caka da sprejmejo ali nesprejmejo prošnjo in če se da povezati v omrežje ali ne. Prosim če odgovori kakšen, ki je zaposlen pri T-2 ali Gratelu tako, da potem vem na čem sem. Ty

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a weidah » 7. Dec 2009 ob 17:56

Ko sem jaz imel že vse potegnjeno in bi lahko priklopili že mi je poba na poslovalnici rekel, da ne morem izpolniti prijave, ker na "Preverba možnosti optike" pisalo, da še ni. Potem sem moral prositi, da je gratel poslal potrdilo, da je že možen priklop. In šele potem sem lahko naročil. Tako predvidevam, da tebi tudi ne bo dal za izpolnit prijavnice.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Fry » 7. Dec 2009 ob 18:18

MrTwelveTrees napisal/-a:kolikor sem jaz delal na optiki sem opažal pri stranki 1 parico (2 optične niti), ras pa da nisem imel dosti strank na optiki, ker delam na vdslu
To kar ti opisuješ je hišna instalacija.
Do zunanje omarice pride eden kabel s štirimi optičnimi vlakni (2 parice).
Tam je zavarjen potem tisti optični kabel(ček), ki se uporablja v notranjih instalacijah.
Sklepam, da je to minimalni kabel za zunanjo (zemeljsko ) instalacijo.
Vsaj tako je narejeno pri meni ...

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a BOBI » 7. Dec 2009 ob 18:40

Do omarice vedno pride še kaka rezerva, tako da mislim da bi se dalo, če bi se pogovoril z sosedom.

rajsp
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Dec 2009 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FFTH+2HDTV+VoIP

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a rajsp » 7. Dec 2009 ob 18:40

weidah napisal/-a:Ko sem jaz imel že vse potegnjeno in bi lahko priklopili že mi je poba na poslovalnici rekel, da ne morem izpolniti prijave, ker na "Preverba možnosti optike" pisalo, da še ni. Potem sem moral prositi, da je gratel poslal potrdilo, da je že možen priklop. In šele potem sem lahko naročil. Tako predvidevam, da tebi tudi ne bo dal za izpolnit prijavnice.
Uglavnm klicu sm na T-2 reku mi je, da nej grem tja pa izpolnem prijavo "prosnjo" za pac optiko. Tako, da to kar ti zdele govoris nvem ce mas prov amapk pomojem mas kr ker ze un ko sem ga dobil na telefon ni vedu za kaj pa kako bi lahko zadevo uredila :)

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 7. Dec 2009 ob 20:34

.
˝Let there be light˝,
and there was light!

rajsp
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Dec 2009 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FFTH+2HDTV+VoIP

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a rajsp » 7. Dec 2009 ob 21:13

In ta pika pomeni kaj? :)

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 7. Dec 2009 ob 22:03

Nekaj sem napisal in potem zbrisal.
˝Let there be light˝,
and there was light!

rajsp
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Dec 2009 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FFTH+2HDTV+VoIP

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a rajsp » 7. Dec 2009 ob 23:26

:) Drugace pa mi lahko kako je zdj z tistimi, ki bi se radi prijavili za opticno omrezje? V ulici mamo ze use zmonteran od leta 2007, deluje supr sam pac jz nimam optike pa kako bi se dal porihtat to da se od tebe slisim :D

rajsp
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Dec 2009 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FFTH+2HDTV+VoIP

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a rajsp » 8. Dec 2009 ob 13:17

Uglavnem zadeva je porihtana z Gratelom sm poklical in povedal kako kaj, kaksna je situacija in me je dal na list za izgradnjo optiko u cca pol leta. Če je kdo z dela Šiške se naj prijavi pri Gratelu, da nam pridejo to cimprej porihtat in bomo usi zadoboljni :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Krypto » 8. Dec 2009 ob 16:09

BOBI napisal/-a:Do omarice vedno pride še kaka rezerva, tako da mislim da bi se dalo, če bi se pogovoril z sosedom.
Rezerva ni nujno zvarjena v spojki. Sploh pa tole s sosedi je bolj tako tako. Je lahko še tako super sosed, pa se naj kaj naprdne pa bo štala.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Dec 2009 ob 08:02

Res je, španovija je hudič! Če res ni druge možnosti, se pač izbere tudi to... pa nek traja dok traja!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kako do optike, ce sosed ni prikljucen na t-2 in ima izkopan

Odgovor Napisal/-a nemo » 13. Dec 2009 ob 17:43

rajsp napisal/-a:Uglavnem zadeva je porihtana z Gratelom sm poklical in povedal kako kaj, kaksna je situacija in me je dal na list za izgradnjo optiko u cca pol leta. Če je kdo z dela Šiške se naj prijavi pri Gratelu, da nam pridejo to cimprej porihtat in bomo usi zadoboljni :)
Ne vem, kako bo šlo pri tebi, ampak pred nekaj meseci sem NN spraševal za kolega v podobni situaciji in mi je napisal, naj samo pošlje soglasje na gratel in bo. In je bilo res zelo hitro in brez komplikacij. So prišli, skopali in položili, potem pa je t2 priklopil.
PS: a lahko prosim začneš pisati v slovenščini in uporabljati ločila, ker je branje tvojih prispevkov sicer prava muka.
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori