Optika v LJ ( faza 1 )

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sonny » 14. Okt 2006 ob 17:15

Tnx Nimda.

Torej pri nas so majstori, ko so prišli do križišča kjer so na eni strani bloki na drugi mi, pač zavili k blokom :evil: . No sej sem si kar mislil da bo tako, pač imajo prednost, tako da, tako hitro še ne bo, sam sej ni panike, bomo že potrpel :mrgreen:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Okt 2006 ob 17:33

Nič trpeti. Namesto tega raje klicati na Gratel, gnjaviti, jokati, prosjačiti, si zmišljevati razloge zakaj morate imeti optiko, ipd. Samo popuščati ne smete, to je vse! :)
Optika 100/10

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Odgovor Napisal/-a antjest » 14. Okt 2006 ob 20:08

Sem preizkusil za moje drugo domovanje na Martina Krpana.

Je pa zgleda prednost, če stanuješ v bloku in govoriš v imenu bloka.
Cevi že v bloku, v petek klical za razvod in soglasja (opozicija ni zdržala ofenzive :twisted: ) in imam v ponedeljek randi, da določimo kje bo šlo kablovje po hiši.

Zdej pa samo še prepričati odgovorne, da čimprej potegnejo žnorco od Šentvida do Broda.
Otroci, žene, babice jokajo, dejte no prec pridt kopat. :mrgreen:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 14. Okt 2006 ob 23:14

sonny napisal/-a:Tnx Nimda.

Torej pri nas so majstori, ko so prišli do križišča kjer so na eni strani bloki na drugi mi, pač zavili k blokom :evil: . No sej sem si kar mislil da bo tako, pač imajo prednost, tako da, tako hitro še ne bo, sam sej ni panike, bomo že potrpel :mrgreen:
Naprej se položijo glavne prazne cevi. Potem nastopi faza 1 in faza 2. Dela se pa po večih etapah. Če si podpisal soglasje za izgradnjo optičnega omrežja potem bojo prišli.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 15. Okt 2006 ob 20:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sonny » 15. Okt 2006 ob 12:23

Ja, ja sej vem prišli bodo, sam tako sem rekel, da so pač najprej zavili k blokom, drgače pa nas je itak več po naselju k smo podpisli soglasje tako da...
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Okt 2006 ob 20:55

BEŽIGRAD



Za Bežigradom že zbiramo soglasja občanov in izvajamo pripravljalna dela, sledile bodo Moste in Center.



Stanje za Bežigradom 12. oktobra 2006:

Za Bežigradom vzpostavljamo povezovalno traso med dvema centralama, ki bo potekala po naslednjih ulicah: Parmova, Drenikova, Samova, Podmilščakova, Hranilniška, Einspielerjeva, Vodovodna, Posavskega ulica, Grafenauerjeva, Glavarjeva, Slovenčeva, Tolstojeva, Ulica Pohorskega bataljona, Ulica padlih borcev, Gogalova, Ulica 7. septembra, Mucherjeva, Čerinova, Ježica, Bratov Jakopičev ulica, Dečmanova, Kratka pot, Dunajska cesta, Likozarjeva, Livarska, Jakšičeva, Trstenjakova, Bežigrad, Glinškova ploščad, Šarhova, Hubadova, Cesta 24. junija, Šlandrova ulica, Pot k Sejmišču in Brničičeva ulica.

V Črnučah trenutno izvajamo gradbena dela na ulicah Pot k Sejmišču, Ulica 24. junija, Šlandrova in Brnčičeva ulica. Asfaltiranje se bo pričelo v desetih dneh.

ViR: Gratel

Uporabniški avatar
iElectric
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 22:39
T-2: Že imam
Paket: 20/20mbit
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iElectric » 15. Okt 2006 ob 21:11

Jaz živim v Stožicah, na Dunajski. Bi mogli za podpise že pridet? Ker še nobenega ni bilo.
Slika

Robert
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Avg 2006 ob 09:45
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Robert » 16. Okt 2006 ob 07:41

Kdaj pa bo na vrsti Zupanova v bližini hotela Domina, če sploh bo? Tam nimajo ne kabelske in ne interneta oziroma internet TV-ja.

Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sonny » 16. Okt 2006 ob 14:25

No danes so začeli tudi pri nas v naselju kopat, hura Slika , lepo to, zdej bom mogu it pa tud kmaul v nakup kablovja pa kanalnikov za napelat po bajt, čeprav še ne vem točno kako bi vse potekal no bomo vidl. Me zanima sam še glede kabla če se splača uporabt ftp kabl , al je kr kul utp mislm glede na to da je ftp dražji ne. tnx
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Okt 2006 ob 14:26

UTP bo popolnoma v redu! :)
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 16. Okt 2006 ob 15:22

sonny napisal/-a:No danes so začeli tudi pri nas v naselju kopat, hura Slika , lepo to, zdej bom mogu it pa tud kmaul v nakup kablovja pa kanalnikov za napelat po bajt, čeprav še ne vem točno kako bi vse potekal no bomo vidl. Me zanima sam še glede kabla če se splača uporabt ftp kabl , al je kr kul utp mislm glede na to da je ftp dražji ne. tnx
Slika
Lepo počas ne bo to še tako hitro. Najprej pride od gratel-a te vpraša ali želiš imeti omarico ali direkt čez fasado brez omarice mislim, da sta še dve možnosti sam ne vem še kateri. Potem 2 tedna preden ti bojo začeli vlečti prazno cev do hiše še enkrat pride gospod iz gratel-a in te vpraša kje in kako naj vlečejo prazno, ko mu vse to poveš označi z rdečo barvo. In ko vse to naredijo se začne sanacija vse se da v prvotno stanje če je asvalt dajo novi asvalt. Ploščice ven dajo in nazaj notri, če so. In šele ko vse to končajo so na vrsti montažna dela. Vsaj tako je bilo pri meni montažna dela ba se naj bi začela enkrat konec oktobra oziroma novembra. Z deli so pa začeli avgusta.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 16. Okt 2006 ob 17:09, skupaj popravljeno 1 krat.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 16. Okt 2006 ob 15:58

Enako pri meni - zdej me pa neki druzga zanima: Odločili smo se da bomo speljali kabel (najverjetneje UTP) po fasadi do zgornjih nadstropij - a ti to vse naredijo Gratelovci, al morš sam to financirat. Ker vgrajena omarica ja v kletnih prostorih, kjer bo najverjetneje tudi Milan :) . Kakor sm nekje slišal, naj bi ti oni vse napeljali do enega računalnika brezplačno...
Slika
Slika - FTTH optika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 16. Okt 2006 ob 17:06

Gratel spelje zastonj optično vlakno do prostora, ki si ga ti določil. Naprej vlečeš sam utp kabel. Vsaj tako je bilo rečeno.

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 16. Okt 2006 ob 17:14

A je še kdo opazil, da je T2 začel danes intenzivno oglaševalno akcijo po radiu v Ljubljani o novi svetli prihodnosti interneta in televizije? 8) Sem bil 4 ure na cesti in sem vsaj 10x slišal to reklamo in tudi nisem skoz poslušal radio :lol: Reklama je tudi konkretno dolga, nad 30 sec :shock:

Ali to pomeni, da so prvi priklopi blizu ali samo da folk motivirajo za podpisovanje soglasji kjer so začeli delati trase...who knows... :twisted:

Gledam pa zadnji teden kako fantje od Tele-m pridno polagajo kable v cevi in spajkajo čez cesto, torej Brilejeva, ob stari cerkvi in bližnje. Na naši strani so pa že končali :twisted:

Torej dekleta in fantje, čaka nas svetla prihodnost zelo kmalu...no, vsaj sever Ljubljane :twisted:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sonny » 16. Okt 2006 ob 17:34

Lepo počas ne bo to še tako hitro. Najprej pride od gratel-a te vpraša ali želiš imeti omarico ali direkt čez fasado brez omarice mislim, da sta še dve možnosti sam ne vem še kateri. Potem 2 tedna preden ti bojo začeli vlečti prazno cev do hiše še enkrat pride gospod iz gratel-a in te vpraša kje in kako naj vlečejo prazno, ko mu vse to poveš označi z rdečo barvo. In ko vse to naredijo se začne sanacija vse se da v prvotno stanje če je asvalt dajo novi asvalt. Ploščice ven dajo in nazaj notri, če so. In šele ko vse to končajo so na vrsti montažna dela. Vsaj tako je bilo pri meni montažna dela ba se naj bi začela enkrat konec oktobra oziroma novembra. Z deli so pa začeli avgusta.
No sej se mi ne mudi, samo tako. Aha torej omarica ali direkt. No saj itak ne vem kje bi lahko bil milan kot v kleti ker ga nimam drugam kam dat. Pol naprej bi pa vlekel kabel, ker mamo že itak neki kanalnikov spleljanih od kleti navzgor od alarma, nekaj pa pol še dodatno. Samo še nekaj glede kabla utp, sem zasledil da je lahko trd al mehek neki tazga, v čem je fora :?:
Sem slišal tudi jaz reklamo sicer samo enkrat, pač treba čim več strank pridobit :twisted:
Slika

Odgovori