Napeljava optike

Vse o FTTH in Gratelu
Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Harg » 21. Jun 2010 ob 12:42

Namen imam naročiti optiko pri T-2 in poizvedba na njihovi strani pravi, da je priklop možen. Ker napeljave do hiše še ni (sicer po mestu je), sem jih na mail vprašal kako točno je zdaj s tem. Dobil sem precej generičen odgovor, ki pravi, da bo v 15 dneh po podpisu pogodbe prišla ekipa, ki bo napeljala vlakna v hišo. Zdaj me pa zanima malo bolj natančno, predvsem kako, kje in kako dolgo bodo kopali. Če ima kdo izkušnje s tem, se priporočam.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Jaka » 21. Jun 2010 ob 16:02

Če imaš omarico in če je v omarici že optični kabel potem ni problema. Ker v hišo ti optiko napljejo šele, ko naročiš storitev.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Krypto » 21. Jun 2010 ob 17:11

Če omarice na hiši nimaš in še niso položili alkatena (cevi) do hiše, potem lahko na optiko za nekaj časa še pozabiš.

Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Harg » 21. Jun 2010 ob 18:07

Saj temu sem se čudil. Glede na to, da ni niti omarice niti cevi do hiše sem bil prav presenečen, da so tako na veliko obljubljali. Kakšen je potem zdaj moj naslednji korak? A čem Gratelovce gnjavit?

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 21. Jun 2010 ob 18:52

Harg, za kateri kraj gre?

Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Harg » 21. Jun 2010 ob 19:25

Murska Sobota

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 21. Jun 2010 ob 20:34

Mogoče takole.

Pojdi v T-2 poslovalnico v Mursko Soboto.
Razloži situacijo: povej tvoj naslov, preverite možnost optike na tvojem naslovu v aplikacijah in potem razloži dejansko stanje na terenu. Glede na to, da nimate še omarice... a je mogoče alkaten cev potegnjena v hišo? V tem primeru zunanje omarice ni.
Preveri tudi, kje poteka optični kabel ob cesti.

Pa še glavno vprašanje: ti aplikacija za naročilo storitev na spletni strani ponudi optične internetne hitrosti (10/10, 20/20...) ali VDSL internetne hitrosti (1/256, ....)?

V tem trenutku ti lahko prijazen obisk v poslovalnici MS najbolj pomaga.

Harg
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 24. Apr 2009 ob 16:39
T-2: Že imam
Paket: 10/10+2*IPTV

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Harg » 21. Jun 2010 ob 21:09

Potegnjeno ni nič, v tem ni dileme. Aplikacija na strani ponuja optične hitrosti.

Se bom zdaj v kratkem oglasil v poslovalnici, da ugotovimo kaj je na stvari :)

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 21. Jun 2010 ob 21:16

No, pa tudi če optični priključek še nekaj časa ne bo možno imeti, vzemi VDSL 4/512 in si zmagal.

:pivo:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a tonimona » 21. Jun 2010 ob 23:02

No, da ne bi človeku vzbujali lažno upanje, primer: nekje v naši deželici ima človek omarico in alkaten v hiši. Sosedje naokrog imajo T-2 optiko. ker je malo pred optiko sklenil pakt s konkurenco, takrat ni bil za priklop. Končno se človek odloči, da bi pa imel optiko, ga čaka hladen tuš. Ne bodo ga priklopili, vzrok? Očitno podražitev ni prinesla pričakovanih učinkov in je možnost za pridobitev T-2 optike loterijska. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

FireBurn
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 25. Maj 2010 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: telefon+televizija+internet

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a FireBurn » 22. Jun 2010 ob 17:37

harg

Brezveze da gnjavši Gratel , k itak samo na veliko obljublajo! Meni so rekli da bo optika pr nias že jeseni 2009 pa še sedaj ni ne duha ne sluha o kakršnem koli delu. na maile tud ne odgovarjajo, stran je pa tud taka da to ni res ( mislm nanovejša novica je iz leta 2007)

Uporabniški avatar
b0le
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Maj 2007 ob 18:30
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a b0le » 22. Jun 2010 ob 21:02

Fireburn napisal/-a:Meni so rekli da bo optika pr nas že jeseni 2009
FFS!!! Sam se tu v Vizmarjah prakticno od avgusta 2005 maldane spotikam ob vse polozeno in neizkorisceno kablovje vzdolz Plemljeve ulice, ravno na nasem koncu se je pricela gradnja v Ljubljani. Status po 5 letih: nepriklopljen. Vsako leto malce pred obletnico bodisi zacetka gradnje bodisi montaze omarice (3 leta kasneje) pokukam, ali je ze kaksna sprememba na http://prijava.t-2.net/prijava/prijava/ ... optika.php - and behold, 5 years later, 2 years po montazi omarice query nenadoma izpise:
Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2
Holy shit!!! Now that's a welcome change!!! Nakar te sistem takoj za tem sredi rajanja prizemlji z nadaljevanjem:
ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta. V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem.
Mnjah, trenutek streznitve, a kancek upanja ostaja, "ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta" zveni, kot da so morda naso miniaturno dvonadstropno bajto z enim samim lastnikom in posledicno kvecjemu binarno moznostjo soglasja bodisi 0% ali 100% zamenjali za kaksen orjaski stanovanjski kompleks, za katerega ozicenje bi potrebovali vec tednov. Nemudoma poklicem 0590 00 000 in upanje se dokoncno razblini, ko me glas na drugi strani informira, da je vse v rokah Gratela. Khm. Dodam, da je splosen vtis v javnosti, da so vsa dela v zadnjem letu prakticno v kompletu zastala. Glas na drugi strani zavzeto zatrjuje, da so se stvari definitivno pricele vsaj malce premikati (ahaaa, so everything actually HAS come to a complete standstill!!!).

Lokacijo tu v Malih Vizmarjah/Guncljah sem avgusta 2005 malodane razglasil za 'broadband heaven', konec '98 oz. '99 smo bili med prvimi Link cable userji, s hitrostjo 2 Mbit up & down. Po 11 letih up speed ostaja nespremenjen :D. Telemacherji mi ponujajo izboljsavo v obliki 2,5 Mbit/s up za 50 EUR namesto 40 EUR mesecne narocnine. Oz. ze kar neverjetnih 5 Mbit/s up na DOCSIS 3.0 paketu za piclih 60 EUR. Ponudba se ustavi pri 120/10 za 70. Hmm, asimetricnost prenosov postaja vse bolj v nebo vpijoca... What's the next stop, 240/15? :D

But I digress - nazaj k osnovni temi - WHERE IS MY F-ING FTTH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Kako je mogoce, da nas je zaobsla oranzna revolucija?!?!!!! Morda kje eksistira kaksna prioritetna lista za priklop zagrizenih userjev, ki so o vlaknih na dom utopicno sanjali pred 2 desetletji, v casu analognih central in nenehno padajocih telefonskih linij?! Prioritetna lista userjev, potencialnih 'technology evangelistov', katerih priklop bi povzrocil, da bi v bliznji in daljni okolici priceli oznanjati FTTH nauk in besno promovirati cimprejsnji usteq vsega in vsakogar, od sosedove pasje ute do toasterja, na T-2??? Well, sign me up for it!!! :D

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Atoll » 12. Sep 2011 ob 13:02

Kako je z napeljavo optike? Omarica je že postavljena, zaenkrat kabla v njej še ni. Spletna aplikacija pravi, da je priključek mogoč...

Zanima me, ali optika pride samo do omarice. Kam torej postavijo Milana? Omarica je namreč na garaži.

Hvala za odgovor!
Cord cutter.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Skorc » 12. Sep 2011 ob 13:12

Očitno aplikacija laže :) Ok, lahko, da je v bližini razvod. V vsakem primeru je omarica prosto dostopna pooblaščenim osebam. Od omarice do Milana se pa potegne kabel - lokacijo Milana dogovorita s tehnikom (trasa mora ustrezati tehničnim zahtevam; običajno je največji problem pri "ovinkih" - pod določen radij se ne sme iti; pozabil sem koliko je minimalno dovoljena meja).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Napeljava optike

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Sep 2011 ob 17:57

Atoll, ker se mi zdi da si iz Britofa če se ne motim, potem je zadeva takšna. Aplikacija pravi da je priklop možen, ker dejansko bo nekje v roku enega meseca možen. Kot veš se trenutno pripravlja centrala in kablira tisto kar je zgrajeno.
Do omarice pride dovodni kabel, od omarice naprej pa pigatil oz. optična vlakna za priklop na optično stikalo. Lokacijo le tega lahko določiš sam, najbolje pa je da je na čimbolj optimalnem mestu, da ne bo potrebno vleči kablov čez celo hišo za interni razvod. Interni razvod je domena stranke, kar pomeni da ga moraš urediti sam, vsaj če gre za oddaljenosti večje od 5m od stikala.

Odgovori