Telekom - njihova optika

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Suba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Jul 2009 ob 21:25
T-2: Že imam

Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a Suba » 1. Okt 2010 ob 20:19

Danes je prišel možakar na moja vrata in iskal je podpise za napeljavo optičnega kabla. Seveda sem podpisal. Vprašal sem ga kdo pa to dela je rekel da gre to čez telekom slovenije. Potem sem mu pa rekel a potem je mozno da imam priklopljen T-2 optiko je rekel da lahko vsak ponudnik interneta amis, t-2... (nevem kaj zdaj a se to najame ali kako je mislil)

Moje vprašanje... je tu kaj resnice ali enostavno bo to zgrajeno za siol optiko?!

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Okt 2010 ob 21:32

Ali nisi prebral, kaj si podpisal? Si dobil vsaj svoj izvod podpisanega dokumenta?

Na optiki Telekoma Slovenije trenutno niso možni drugi ponudniki, na Gratelovi optiki pa je trenutno samo T-2.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Okt 2010 ob 22:57

V okolici Postojne naj bi se gradilo optično omrežje kjer naj bi uporabnik izbiral pri katerem ponudniku bo imel storitve, žal sem to slišal govorice iz več virov...

Suba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Jul 2009 ob 21:25
T-2: Že imam

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a Suba » 1. Okt 2010 ob 23:06

Upam da je tako bilo mišljeno tudi pri nas!

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a NoName » 1. Okt 2010 ob 23:28

umm.. refresh my memory, babez... a je MM fiber isti kot SM fiber? :aa:

pr eni moji bivsi so eni ljudje pred ene 6 leti tud 'podpise' za kablsko pobiral... na koncu so pa par his v ulici oropal... :evil:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 2. Okt 2010 ob 08:50

Seveda gre fiber preko central telekoma samo če so omrežje gradili neodvisni izvajalci tako kot recimo na koroškem potem lahko izbiraš katerega ponudnika optike boš izbral.

Suba
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Jul 2009 ob 21:25
T-2: Že imam

Re: Telekom - njihova optika

Odgovor Napisal/-a Suba » 3. Okt 2010 ob 20:02

Obveščamo vas, da T-2 uporablja za priklop novih strank na območjih, kjer je to možno, izključno lastno opzično omrežje.

Na območjih, kjer T-2 še nima lastnega optičnega omrežja, pa naročnike priklapljamo preko bakrenega telefonskega omrežja Telekoma Slove
Se pravi se NE da prek telekoma (optika) povezat na t-2 storitev kaj ni glupo da baker koristijo od telekoma a optike ne!

Odgovori