Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 2. Okt 2016 ob 17:19

Daj podatke na ZS, pa se preveri.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

ForceAir
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Sep 2016 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: Optični Diamant

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a ForceAir » 4. Okt 2016 ob 21:16

Pohvale :plosk: ciril88
:pivo:


in spet smo veseli :rtmT2:

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 19. Okt 2016 ob 14:29

ForceAir napisal/-a:No pa smo dobili optiko tudi pri nas in popolni poraz. Po n-klicih na T-2, tehnik prišel in zamenjal modem, je moj prenos na optiki še vedno kot je bil na parici oz. včasih še manj 20/20. Imamo paket Diamant in tam ponujajo 100/20.

Ima še kdo kakšno idejo, kaj naj naredim, ker dlje kot je operater na T-2 ne pridem.

Za enkrat je vse skupaj ena velika žalost.

Cheers
No točno tak problem je bil tudi pri nas in je trajalo 3 tedne da so nam spremenili iz 20/20 na 100/20.
Telekom je rekel da je iz njihove strani vse prav narejeno, T-2 je zatrjeval isto. Povezava je pa bila še vedno 20/20. Kdo in kako je potem to spremenil na 100/20 ne vem, ampak je vse skupaj res trajalo kar nekaj časa.
Potem je vse delovalo kot je treba ... 3 tedne xD
Po 3 tednih sem neko jutro opazil da internet ne dela. Tako da smo bili 1 teden popolnoma brez interneta.
Na koncu so ugotovili da je bil optičen kabel nekje poškodovan. Torej eno vlakno znotraj kabla se je nekje poškodovalo in zato je na merilni napravi kazal nekaj - 37, moral bi bit pa nekje -22. Še dobr da so v našem kablu najdl eno optično vlakno ki je vredu in je naprava pokazala -17 kar naj bi bilo dobro.
Kaj točno pomenijo te številke ne bi vedu, ampak predvidevam da je nekaj z prepustnostjo oziroma uporom.

Skratka zdej pa upam da res ne bo več težav glede tega xD
Slika

Odgovori