Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 9. Jan 2011 ob 21:43

Lohka kej prčakujemo optiko na Brezovci al pa v Vnanjih Goricah ?
Zdej so se tuki neke hiše sezidale in je velik novih družin/potrošnikov interneta in bi bla optika "Na lazih" zelo zaželena :P

resno ... kdaj dobimo še mi optiko ?



Simon
Slika

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a toXic » 10. Jan 2011 ob 10:27

Ne še v kratkem

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a gost » 10. Jan 2011 ob 15:33

pa vsaj VDSL centralo in nadgradnjo z UMTS anteno.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 10. Jan 2011 ob 19:46

Not tut VDSL centrala bi bla uredu ...
pomojm najbolš da zapremo to temo pa sam čakamo da začnejo kopat po naši cesti :P
Slika

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 28. Okt 2013 ob 23:57

Neuradno sem izvedel, da je optični kabel napeljan do začetka naše ulice. Torej le 100-150m stran od naše hiše. Na voljo so tudi vse cevi ki bi jih potrebovali, da bi se optika potegnila še do nas, vendar ko kličem na T2 to vedno zanikajo. Vedno dobim isti odgovor, da optika pri nas ni in po vsej verjetnosti še dolgo časa ne bo mogoča. Od nekoga ki se ukvarja na tem področju pa sem izvedel, da vse kar je treba narediti je to, da se potegne še 150m optičnega kabla do naše hiše in to je večinoma vse. Verjetno še pretvornik v omarici, to pa naj bi bilo to.
Nevem pa zakaj to na informacijah vedno zanikajo. Mogoče pač ne želijo omogočiti uporabo 100/10 linije za isto ceno kot sedaj uporabljamo 20/2 (realno 15/1)
Slika

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a rossi » 29. Okt 2013 ob 07:14

Vsi malo pozabljate, da je takšnih, ki jim manjka samo 100-150 metrov kar precej po Sloveniji. Po vseh težavah, ki jih je imel T2 na finančnem področju se optike verjetno lotevajo nekoliko bolj previdno in ne vlečejo kablov tako "brezglavo". Kar malo tako po sistemu kdor se javi, da mu manjka manj metrov, pa tudi ne gre.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Okt 2013 ob 07:26

Symcy napisal/-a:Neuradno sem izvedel, da je optični kabel napeljan do začetka naše ulice. Torej le 100-150m stran od naše hiše. Na voljo so tudi vse cevi ki bi jih potrebovali, da bi se optika potegnila še do nas, vendar ko kličem na T2 to vedno zanikajo. Vedno dobim isti odgovor, da optika pri nas ni in po vsej verjetnosti še dolgo časa ne bo mogoča. Od nekoga ki se ukvarja na tem področju pa sem izvedel, da vse kar je treba narediti je to, da se potegne še 150m optičnega kabla do naše hiše in to je večinoma vse. Verjetno še pretvornik v omarici, to pa naj bi bilo to.
Nevem pa zakaj to na informacijah vedno zanikajo. Mogoče pač ne želijo omogočiti uporabo 100/10 linije za isto ceno kot sedaj uporabljamo 20/2 (realno 15/1)

pa si ti prepričan da ni to glavni "vod" optični ki povezuje centrale mede seboj ? če to je, to optiko ne bodo nikoli porabili za končno stranko, ker imas samo en namen.

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 29. Okt 2013 ob 08:57

No sej v primeru da je to glavni vod se tm omarco postavi.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Okt 2013 ob 09:18

Saj ti je lepo napisal. Glavni vod je "namenski" za povezavo med centralami in ne "uporabniški" vod.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 29. Okt 2013 ob 09:33

Ja kaj pa ta VDSL centrala ki jo imamo trenutno ... a ne morjo do te centrale napelat po optičnem kablu, pol pa kšn repeater umes in ima celo naselje lohka optiko
Slika

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 29. Okt 2013 ob 13:40

Evo sporočam da sem izveedl od župana, da se bo gradila kanalizacija v okolici in da se bo takrat predvideoma napeljala tudi optika, tako da bi načeloma do konca leta 2014 bila na voljo optika povsod v našem kraju.
Lahko rečem da sem vesel za tole, ker ko sem spraševal nekaj let nazaj so mi na kratko rekli da optike pri nas še vsaj 10 let ne bo .... to je pa bilo ravno v času ko je bila na T2 finančna kriza ali nekaj podobnega :)

Skratka dobil sem odgovor da se tole premika, tako da do konca leta 2014 ne mislm več težit glede tega :lol: :lol:
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Okt 2013 ob 21:12

Symcy napisal/-a:Ja kaj pa ta VDSL centrala ki jo imamo trenutno ... a ne morjo do te centrale napelat po optičnem kablu, pol pa kšn repeater umes in ima celo naselje lohka optiko
ja sej vdsl centrale so povezane med seboj z optiko, potem gre pa iz central baker, lahko tudi optika do strank

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Okt 2013 ob 21:16

Symcy napisal/-a:Evo sporočam da sem izveedl od župana, da se bo gradila kanalizacija v okolici in da se bo takrat predvideoma napeljala tudi optika, tako da bi načeloma do konca leta 2014 bila na voljo optika povsod v našem kraju.
Lahko rečem da sem vesel za tole, ker ko sem spraševal nekaj let nazaj so mi na kratko rekli da optike pri nas še vsaj 10 let ne bo .... to je pa bilo ravno v času ko je bila na T2 finančna kriza ali nekaj podobnega :)

Skratka dobil sem odgovor da se tole premika, tako da do konca leta 2014 ne mislm več težit glede tega :lol: :lol:
zdej ali bo to Telekom optika ali OŠO oz. "občinska" optika iz Eu sredstev, če bo Telekomova (kar je malo verjetno) in če bo zelo malo interesa na ulici, recimo pod 50% potem cevi ne bodo videle optike, če pa bo OŠO je pa drugo

ps: namig čez novo leto lahko pričakuješ tudi t2 zelo kmalu na tvojem koncu preko bakra.

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a Symcy » 7. Jan 2016 ob 16:47

No Vnanje gorice že majo optiko .... na nekaterih delih.
Na mojo žalost pa je optična povezava možna na drugi strani proge, tako da na mojem naslovu še vedno ni na voljo optika. Prav tako so na T2 svetovalnem centru povedali da optike pri nas še ne bo kmalu.

problem je ker imamo T4 mega paket 20/2 MB internet ampak maximalno je 14/1 (predvidevam da zato ker smo preveč oddaljeni od centrale). Hitrost je dinamična tako da ko sta dve IP TV prižgane, je hitrost interneta samo še 1/1 MB.
1 MB linija za 3 računalnike + 4 Wi-Fi naprave ... občasno preklinjam tole povezavo xD
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Optika Brezovica / Vnanje Gorice

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Jan 2016 ob 16:51

Naredi kompromis. Slabšo sliko na TV (mpeg4) in ti več za net ostane. Sedaj imaš mpeg2, če ti 2* IPTV linijo zafila.

Odgovori