kako do optike

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
aurora
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 09:05
T-2: Še nimam
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a aurora » 14. Feb 2007 ob 09:32

Včeraj je bil pri nas zastopnik iz Demiurg Rotar&CO,ki je zbiral soglasja za izgradnjo optičnega telekomunikacijskega omrežja za podjetje Gratel d.o.o. Rekel je, da se bo izgradnja začela čez 6 mesecev....upam da res. Soglasje sem podpisala in soglasje velja samo pod pogojem, da se bo res začelo delati čez 6 mesecev. Čez kakšno leto mislimo urejat okolico okoli hiše in pod nobenih pogojem jim ne bom pustila, da rijejo po našem dvorišču

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Feb 2007 ob 09:37

Če boste urejal okoli hiše je najbolje predvidit na robu parcele jašek ter 2-3 fi 5cm oziroma še bolje mogoče 1 ali 2 PVC cevi, ki se uporabljajo za wc odtoke 8) ter jih speljat v jašek ob hiši ter nato preboj v klet, ker boste tako pripravljeni na vse prihajajoče storitve. :wink: Drugače če pa neboš pustil/a pa pač ne boš mela optike. Simple as that :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 14. Feb 2007 ob 09:44

@Aurora:
Včeraj je bil pri nas zastopnik iz Demiurg Rotar&CO,ki je zbiral soglasja za izgradnjo optičnega telekomunikacijskega omrežja za podjetje Gratel d.o.o. Rekel je, da se bo izgradnja začela čez 6 mesecev....upam da res. Soglasje sem podpisala in soglasje velja samo pod pogojem, da se bo res začelo delati čez 6 mesecev. Čez kakšno leto mislimo urejat okolico okoli hiše in pod nobenih pogojem jim ne bom pustila, da rijejo po našem dvorišču

V takem primeru se pokliče na Gratel, in takrat ko boste urejali dvorišče se položi cev do hiše in zraven vzida še omarica. Potem lahko po cesti delajo, magari, čez 10 let, vi boste imeli že po dvorišču narejeno. Se mi zdi neumno soglasje pogojevat za 6 mesecev.

Drugače pa mi lahko na ZS pošlješ podatke pa se lahko zmenimo kdaj in kako. :wink:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Feb 2007 ob 09:47

Ejsi/Disi raj meni povej kako ste se pri nas zmenil, da neham hodit po daljši poti v blok :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a nSk » 14. Feb 2007 ob 21:44

Mene pa neki zanima če se je kdo že sreču s tako situacijo.

Živim v slepi mali ulici v kateri živi poleg nas še kar nekaj starih atekov in bakic ki ne vejo kaj je optika in za kaj se lahko uporablja, tako da se bojim da ne bodo hotli podpisat za razritje ceste (cesta je speljana čez naša zemljišča in ni občinska). Morajo biti vsi ZA razritje? Kaj če recimo nek zadrt sosed ki živi sam v hiši brez telefona in računalnika kaj šele TV ne podpiše? Je potem spploh možna izgradnja?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 15. Feb 2007 ob 13:52

Brez soglasja lastnikov ti noben nebo šel kopat, ker si ne želi tožb. Lahko se pa probaš zmenit, da grejo kje po travniku in če se razumš z sosedi ter dajo soglasje ti bojo naredili. Ali pa sam zvečer na skrivaj skoplješ in daš cev not pa jim rečeš, da je tu cev do tvoje parcele pa je. Fotr ma podoben primer. Zaradi tega ker od soseda nima soglasja mu ne napeljejo vodovoda. Nevem v kaki državi živimo, da človek osnovne življenske pomembne stvari nemore imeti zaradi tega. Sramota!!! :evil:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 371
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Odgovor Napisal/-a darkdog » 15. Feb 2007 ob 14:11

Hmm mene pa nekaj zanima... ko ti do hiše pripeljejo inštalacijo,in ko ti vzidajo T-2 omarico,me zanima,a sami določijo na katerem delu hiše bo,ali jim pač ti poveš kje bi jo rad imel?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 15. Feb 2007 ob 14:11

Mislim, da je dogovor več kot možen :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a tonimona » 15. Feb 2007 ob 14:52

@ darkdog
Iz mojih izkušenj ti povem, da ti kot lastnik predlagaš lokacijo in fantje te upoštevajo.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori