Tehnične rešitve optičnih inštalacij

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 14. Sep 2006 ob 17:24

Nisem se JAZ odločil, ampak se je hišni svet obeh blokov. Moja je bila samo ideja.

Ja po mojem mnenju bo/je Gratel pristal, saj so nam že poslali dopis z izvedbo.

Kaj tebe najboj moti? Iz prebranega sklepam da to, da kanali ne bodo imeli dovolj velike opore in estetski videz. Se motim?
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 19:19

Jap!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Sep 2006 ob 19:27

Gratel bo pristal na vsako rešitev, ki je manj zahtevna, cenejša in hitrejša. Tako so mi vrli Gratelovci zagotovili. Prosim, da se tukaj pohvali Palčka, ki si je s to rešitvijo prav gotovo prislužil pohvale in še kakšno tehnološko nagrado Leta 2006. Glede na to, da je "svet modrecev" v bloku sprejeli to rešitev soglasno, prej pa so bili več ali manj vehementno proti, dokazuje, da se s tuhtanjem in inovativnim inženirskim pristopom k problematiki da narediti marsikdaj, kar je še včeraj izgledalo nemogoče. A se mogoče kdo danes še čudi, zakaj so Američani 20. julija 1969, tako perfektno izpeljali celoten postopek Projekta Apollo, ki je kulminiral s prvim pristankom na Mesecu?! :P
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 14. Sep 2006 ob 19:57

tesux napisal/-a:Jap!
Pomeni da sem napisal prav, ali da se motim?

P.S.: Tema ni bila namenjena temu, da morajo sedaj vsi tako imeti, ampak da skupaj najdemo še kakšno rešitev, ali pa obstoječe še izboljšamo.
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 20:10

:shock:
Zadnjič spremenil ghdgfdhsf, dne 20. Mar 2007 ob 21:15, skupaj popravljeno 2 krat.

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2006 ob 20:15

Ok kolko poznam bloke ne more nič zgnjit ker je vse železna konstrukcija. Kaj misliš, da je ceneje, kupit par metrov železa ali štemat v beton? In glede izgleda... "ohišje" v katerem je zlato (optika) pač pobarvaš tako da se ujema z konstrukcijo na katero je pritrjeno. Pa če je potrebno še zvare malo pobrusiš pa je to to.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 20:20

Antrax ne streljaj neumnost železo zgnije brez problema če ne drugo vari s časom popustijo.
In kod drugo se ne ŠTEMA ampak vrta!!!!!!!!!!!
In še enkrat preberi moj zgornji post!

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 14. Sep 2006 ob 20:37

tesux napisal/-a:Se strinjam Palček ampak mislim da ta varjanta v nobenem smislu ni cenejša kot je vrli Nimda to opisal!!!
Koliko stane ena in druga varianta ne vem in se tudi v stroške ne mislim spuščati.
tesux napisal/-a:Gratel povsod dela na isti način kot sem ti jaz opisal mislim da tega ne bo sprejel.
:) Zakaj pa samo na en način? Saj sami pravijo, da so se pripravljeni prilagoditi v okviru možnosti in tehničnih pogojev. Saj ne znajo menda samo na en način delat, če so takšna resna firma.
Praviš da ne bo sprejel, jaz pa ti še enkrat povem (tako kot sem ti/vam že zgoraj napisal), da smo dobili dopis iz Gratela s podpisom direktorja g. Draga Štrafela.

Poškodbe so pa lahko tako ob ograji kot ob zidu. Glede na to da so/smo stanovalci v bloku precej vestni in resni, tukaj ne vidim problema.

Glede pomikov ob vpetju profilov v horizontalno konstrukcijo mislim, da so tako zanemarljivo majhni, da jih sploh ni vredno omenjati. Poleg tega pa imajo tudi nitke določeno fleksibilnost, ki jo bodo zlahka prenesle, če že ravno hočemo biti precizni. Ravno zato smo tudi izbrali srednjega izmed treh profilov, ker je najmanj obremenjen. Za pretrg bi potreboval dosti večje 'pomike', ki bi utrudili sam material.

Kje si slišal za jeklo 'zgnije' in pa sploh, da zvari sčasoma popustijo???
Slika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2006 ob 20:45

On verjetno misli da bi stopniščna konstrukcija zgnilila v takem smislu, da bi jo kr naeenkrat napadla korozija in tako v 10 letih uničila optiko. Seveda misli, da bo varil kaki burek, ki ne ve kako se stvari streže.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 20:54

Ne burek si mogoče ti .
Zadnjič spremenil ghdgfdhsf, dne 20. Mar 2007 ob 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 14. Sep 2006 ob 21:05

tesux, se strinjam, da se ograja premika in zid ne. Vendar če gledaš da je profil 4x4 togo vpet na obeh straneh (horizontalna plošča) na recimo 280cm, mislim da ni bojazni, da bi bili pomiki preveliki.

Po tvojem mnenju bi morali biti pomiki 0,0 po vsej dolžini ali imajo vlakna kaj tolerance?

BTW: Se ukvarjaš z inštalacijo optičih kablov ali česa podobnega (sklepam po tvojih 'SM' in 'MM')?
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 21:09

vlakna po nategu imajo majhno toleranco še posebej če so obremenjena konstantno kar se bo tudi dogajalo na tak način montaže.
Ostalo sem ti odgovoru na zs!
Vlakna imajo večjo toleranco pri upogibanju.

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 14. Sep 2006 ob 21:27

Jaz pa ravno po nategu ne vidim obremenitve, saj bodo pritrjena v kanalu, in pa posredno na profil, ki je neraztegljiv. Če pa imaš v mislih stik profil strop, je pa po mojem mnenju lahko malo tolerance v fibru, ki je verjetno lahko v loku speljan naprej. Ta bi imel pa toleranco v radiju.

Naprej v ZS. :D
Slika

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 14. Sep 2006 ob 22:11

Svojo znanje izkazuješ z xy klicaji na koncu stavkov :lol:
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 14. Sep 2006 ob 22:23

:shock:
Zadnjič spremenil ghdgfdhsf, dne 20. Mar 2007 ob 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori