T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Vse o FTTH in Gratelu
Uporabniški avatar
gigabit
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 28. Dec 2011 ob 18:06
T-2: Že imam
Paket: T4

T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a gigabit » 29. Mar 2013 ob 07:29

T-2 bo ponudil svoja optična vlakna tudi drugim operaterjem.

http://www.blog.uporabnastran.si/2013/0 ... -pohvalno/

Še bo zanimivo :D

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Mar 2013 ob 07:32

ijap

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a robida » 29. Mar 2013 ob 07:34

Zares pohvalno. :plosk:

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a maxus » 29. Mar 2013 ob 08:44

Na kakšen način pričakujejo s tem dejanjem povečanje prihodka? Po moji penzionerski logiki lahko samo izgubijo del naročnikov.
Slika

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a PaJo » 29. Mar 2013 ob 11:22

To ni izgubljanje naročnikov, če lahko prosta vlakna enostavno daš v najem. Vsekakor pričakovana in pohvala poteza.
Pa uporabniki smo različni, nekateri pod nobenim pogojem ne želijo določenega operaterja, je pa vseeno razlika po kakšnem prenosnem mediju pride podatek v hišo in tukaj optika nima konkurence :)

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a infecti » 29. Mar 2013 ob 16:12

maxus napisal/-a:Na kakšen način pričakujejo s tem dejanjem povečanje prihodka? Po moji penzionerski logiki lahko samo izgubijo del naročnikov.
To, da bodo dali svoje omrezje na voljo drugim operaterjem, je samo garancija, da bodo tudi v prihodnje T-2 storitve najcenejse. Ker karkoli drugega bi pa res bila neumnost.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a starfotr » 10. Apr 2013 ob 19:32

Marsikje je na voljo na primer na voljo telekomova parica, ki ni primerna za XDSL, je pa na lokaciji T-2 optika.

Se pravi, bodo lahko uporabniki izbirali med večimi operaterji, kar je dobro. Čudi pa me, da je T-2 ni že prej dal v najem optike, čudne odločitve so to.

Nekaj pa me moti, to je cena najema kablov.

Zakaj se ne da naročiti samo IP telefonije. Na T-2 optiki se mi zdi, da lahko, v kolikor pa uporabljamo telekomovo optiko, pa to ni možno. Bolje dobiti nek drobiž, kot nič...

Premalo fleksibilni so operaterji, trdi ko hudič.

Telekom bi pa lahko baker zmetal ven, tam kjer je optika. Furanje dveh infrastruktur stane... To pa plačamo uporabniki.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Apr 2013 ob 19:58

Razlog za to "omejitev" je zelo enostavna računica: Cena najema parice je bistveno višja od cene naročnine IP telefonije. Saj je nerealno pričakovati, da T-2 zavestno ustvarja izgubo.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 10. Apr 2013 ob 20:02

samo IP telefonije se ne splača ponudit ker ni zanimanja, verjemi mi, pa se zakaj bi postavil modem / milana pri stranki ki je vreden nekaj cez 100eur stranka bi pa plačevala na mesec ??? 10 eur ??

baker ne bo noben metal ven, zakaj bi si delal stroške in metal baker ven ? optiko TS poriva v iste cevi kot baker če gre....
in kaj pol če maš stranke na bakru, in bi dal noter optiko, bi ti stranke prislilil na optiko če jo nočejo ? če bi ti metal baker ven

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a starfotr » 10. Apr 2013 ob 20:19

Ja, a stroški opreme za baker so pa zastonj?

Če je na lokaciji optika, ni potrebe po bakru, se ti ne zdi? Tudi telekom bi to lahko vedel...

Zanima me, če bo na T-2 optiki možna CATV, tako kot ima to Telekom. Eno vlakno za data, eno za CATV.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a magecu » 10. Apr 2013 ob 21:38

Čakaj ti rabiš dve vlakni za data. Eno za "upstream" eno za "downstream".

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a starfotr » 10. Apr 2013 ob 22:42

Ni nujno, lahko je samo vlakno za down in up.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Apr 2013 ob 07:32

starfotr napisal/-a:Ja, a stroški opreme za baker so pa zastonj?

Če je na lokaciji optika, ni potrebe po bakru, se ti ne zdi? Tudi telekom bi to lahko vedel...

Zanima me, če bo na T-2 optiki možna CATV, tako kot ima to Telekom. Eno vlakno za data, eno za CATV.
nimaš paketa pri t2 ki je na vdsl samo IP telefonija

me zanima koko bos ti prepričal stare mamce in ateke ki imajo PSTN telefon in kabelsko na kateri imajo 30 kanalov, da bodo šli na optiko, tudi če je ceneje, ne gre...

moje osebno mnenje glede CATV preko enega fibra je negativno, saj bi moral Telekom vgraditi svojo opremo v T2 centrale, za kar se pa najbrz ne bo odlocil.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Apr 2013 ob 08:38

Kar se prepričevanja tiče je pmm tako: če zračunaš, da se ti ne splača vzdrževat dveh infrastruktur in potegneš baker ven, potem moraš pač od naročnika do naročnika in jim vljudno in prepričljivo razložiš, da na njihovi lokaciji PSTN in ... ne ponujaš več, vendar lahko iste storitve dobijo v novem paketu, ki je za povrh še - badaboom - cenejši.

Verjemi, da prepričevanje uporabnikov ne bo problem, ko - in če - bodo ugotovili, da s tem dovolj prišparajo.

Poleg tega podcen juješ stare mame in ate: na mobilce so se hitro navadli.
Plačaš 100, dobiš 90.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T-2 optika na voljo tudi ostalim operatejem

Odgovor Napisal/-a starfotr » 11. Apr 2013 ob 08:38

Kolega, ki je pobiral soglasja za telekom je prepirčal ljudi tako, da jim je rekel naslednje stvari:

Sedaj je vklop in priklop zastonj, kasneje mogoče ne bo več, po optiki ne more strela skuriti telefona, vrednost nepremičnine se vam zato poviša, to je dobro za vaše otroke, oni bodo hoteli internet, storitve bodo cenejše... Veliko ljudi je prepričal eden izmed teh razlogov.

Še jaz se nedavno hotel znanko seliti na telekomovo optiko in vzeti siol telefon ter CATV. Pa sem potem to opustil in je vzela telefon preko lokalnega CATV operaterja, saj je bilo ceneje. Konkurenca dela svoje. Aja, komot bi jo selil na optiko, vendar zaradi cene nisem, ni problem v ljudeh, ljudje bi že šli, če bi bila cena prava.

Pa naj samevanjo vlakna, če tako hočete... Bolje drobiž, kot nič...

Telekom je hotel 50€ za priklop, pa še cena je bila se mi zdi, da 23€/mesec, tukaj je pa 16€.

Povej mi, kako se CATV operaterju splača postaviti modem, naročnina za telefon je 2€/mesec.

T-2 pa se ne splača postaviti milana za 10€/mesec.

No, saj vaša vsakoletna bilanca pove, da ne delate prav, bilanca tega CATV operaterja je pa pozitivna, oziroma ima 10% čistega dobička, glede na prihodke.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Odgovori