[Optika] Naslednji kraji, ki pridejo na vrsto

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 21. Jul 2006 ob 14:46

Vem samo za dva, ki sta podpisala moj oče pa sosed. Sam sosed je zraven nas sam je pod Podutiško cesto jaz pa pod Laknerjevo ulico. Drug problem je pa v naši ulci sami upokojenci.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 21. Jul 2006 ob 14:53

Jaka napisal/-a:
Kako je pa na primer, če živiš v hiši torej se more v tej ulici isto zbrati 51%. Ali je dovolj, če na primer podpiše eden ali dva?
Za ulico nerabis soglasja ker jim je MOL dal soglasja za razkopavanje, soglasje rabijo le da ti pripeljejo cev do bajte in da lahko razkoplejo ti dvorisce, torej bosta le ti in tvoj sosed mela optiko drugi se bojo pa lahk slinil :wink:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Quakke
Faca
Prispevkov: 196
Pridružen: 9. Apr 2006 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 50/50 + IPTV + Telefon
Kraj: Ljubljana - Šiška

Odgovor Napisal/-a Quakke » 21. Jul 2006 ob 17:01

Ravno zdej sm šu pogledat ven kako napredujejo v Šiški. Na Kebetovi ulci že razkopavajo. Pogledu sm v tisto dolg jašek notr pa nism vidu nobenga rora. :?
VDSL uporabljal od 20.5.06 do 15.6.07, skupaj 391 dni.

Slika

aljo00
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 23:42
T-2: Že imam
Paket: Oranzni optimum
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a aljo00 » 23. Jul 2006 ob 21:24

Kdaj pa bo optika na Lj-Vic ???
Upam, da bojo moji otroci to mel... :(

A

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 28. Jul 2006 ob 11:47

Občina Koper dala ultimat Gratelu

Ker se Gratel, ki postavlja optični kabel, kljub številnim ustnim in pisnim opozorilom ter inšpekcijskim ogledom, ne drži pogojev in rokov izvedbe in ker ceste, na katerih so kabelsko kanalizacijo položili že pred meseci, še danes nimajo asfaltne prevleke oziroma so zaradi ostrih robov nevarne, je Mestna občina Koper postavila ultimat. Od Gratela pričakuje takojšnje ukrepanje, v nasprotnem primeru bo zaradi dokazane neresnosti pri izvajanju del prisiljena uporabiti vsa pravna in druga sredstva, da bodo dela v najkrajšem času in kakovostno izvedena oziroma, da bo vzpostavljeno prvotno stanje.
Urgenco so Gratelu poslali iz občinskega urada za gospodarske javne službe in promet, v njem pa predstojnik Raf Klinar opozarja, da bo podjetje moralo prevzeti vse odškodninske zahtevke, ki bodo nastali, poleg seveda prijave kazenske odgovornosti, ki jo lahko podajo uporabniki oziroma jo bo, da bi zaščitila javni interes, proti odgovornim prisiljena podati Mestna občina Koper.
Klinar poudarja, da je občina z Gratelom sklenila služnostno pogodbo za postavitev sekundarne kabelske kanalizacije na območju Mestne občine Koper, in sicer za posege v zemljišča, ki so v lasti Mestne občine Koper oziroma v zemljišča, ki imajo status javnega dobra. Služnostno pogodbo so podpisali januarja in po prvotnih izjavah odgovornih v Gratelu, naj bi bila gradbena dela dokončana do konca meseca marca. Za to obdobje je Gratel pridobil tudi občinsko soglasje in dovoljenje za posege v javne površine. A del niso izvedli v napovedanem roku, pa tudi v vseh naslednjih ne, čeprav je pogodba jasna: »Dela v posamezni ulici je potrebno zaključiti v petih dneh z izgradnjo kabelske kanalizacije in v roku trideset dni končati asfaltiranje ter vzpostaviti površino v prvotno stanje.«
Poleg prekoračitve vseh razumnih rokov, občina očita tudi slabo izvedbo začasne ureditve z betonom, saj se le-ta kruši in tako ogroža varnost v prometu, predvsem kolesarjev in motoristov. Nekatere prekope so le na pol končali, manjka pa tudi ustrezna širina asfaltne prevleke. Pri tem je za uporabnike zelo nevaren oster rob med starim asfaltom in novo nedokončano površino. Poleg vsega, pa ne držijo niti informacije o rokih izvedbe, ki jih v zadnjem času Gratel posreduje občini, in čeprav bi želeli v Mestni občini Koper svoje občane vnaprej seznaniti z deli na določenem območju, tega ne morejo storiti, saj so Gratelove informacije netočne in zato popolnoma neuporabne
Tle v Kopru izgleda, kot da so se dela zaustavila, rdeče črte vsepovsod, na nekaterih odsekih že asfaltirano. Mogoče pa so začeli z spajanjem omrežja?

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 28. Jul 2006 ob 14:46

Spajanje poteka od jaška do jaška in če je recimo v Kopru 300 jaškov in imajo samo dve spajalni ekipi, ki zna en dan spojiti mogoče 3-5 jaškov, si sam zračunaj kdaj bodo pokrili ves Koper.

flex567
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 30. Jul 2006 ob 08:38
T-2: Še nimam
Kraj: Chocolate factory

Odgovor Napisal/-a flex567 » 30. Jul 2006 ob 08:46

Zanima me kdaj bo optika u Medvodah (približno), če kdo ve, zato k u kranju je že pa LJ tut, medvode so pa lih umes

Kako nej zmerm kok sam daleč od centrale, največ si loh 1,5km a ne?

RiLe
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 00:37
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RiLe » 30. Jul 2006 ob 22:35

optika nima nič z oddaljenostjo, če si priključen si, če nisi pač nisi.. nič ti ne pomaga če ti 1 meter stran leži optika..

za vdsl pa kot sem slišal dajejo samo še tistim ki so 1200 metrov oddaljeni.
Slika

Slika

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 31. Jul 2006 ob 22:58

No, pravkar sem govoril z možakarjem na helpdesku in le-ta mi je povedal tako:
" Optika se v Kopru že polaga, nekateri uporabniki so že operativni, se pravi že priključeni na optiko."

A kateri od teh uporabnikov bere ta forum? A lahko pove kakšne izkušnje ima?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 31. Jul 2006 ob 23:11

Po mojem gre za par ducatov testnih uporabnikov, večinoma hišnikov.
Kmalu bodo pričeli priklapljati "tisoče in tisoče" uporabnikov, takrat se bo pa poznalo. :D
Optika 100/10

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 1. Avg 2006 ob 02:09

Ne verjamem, saj je bilo rečeno, da testnih uporabnikov ne bo v Kopru. Se spomniš ko sva o tem govorila?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Avg 2006 ob 08:34

Lej, ko pridejo v blok, bodo gotovo pustili koga naprej za dan ali dva - preden masovno priklopijo ljudi, morajo biti 100%, da vse dela, kot se spodobi. So že bili primeri, ko je bil optični kabel zanič ( :x ) in je bilo treba menjati.

Ne bo pa več-mesečnega testiranja in podobnih postopkov. Omrežje je narejeno, prepustnost je izjemna ( 8) ), samo potrpeti je treba še malo! :P
Optika 100/10

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 1. Avg 2006 ob 11:31

zakaj sem prepričan, da bo shadow testni pacov v njihovem bloku :mrgreen:
Slika

Shadow
Model
Prispevkov: 228
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 17:42
T-2: Že imam
Paket: 50/50
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a Shadow » 1. Avg 2006 ob 13:10

Zato ker sem edini ki teži v bloku že od Januarja! Sedaj je še sosed dobil T2.
Če ne verjameš naj ti Navadni Nimda pošlje izpisek mojih klicev na T2.
Če boš pa priden in boš prinesel s seboj 6pack, ti posodim en PC za pol ure!
Slika

ghdgfdhsf

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 12. Avg 2006 ob 23:59

Shadow nevem katerga helpdeskarja si to vprašal mogoče na SIol.
V Kopru so zaenkrat končana zemeljska dela z položenimi cevmi in pripravljeno enk kup blokov(ogromno) z kanalnim razvodom in čakajo na glavne optične kable za notranje optične kable pa se moraš narprej naročit pa dobiš opremo in fiber v hišo .
Upam da je jasno!
Navadni Nimda opremo ne rabijo več testirat ker je že stestirana v Kranju in delujoča optični kabli so visoke kvalitete tako tudi pigtaili do stanovanja.Oprema za uporabnika je v celoti zanesljiva in delujoča.
Ko se začne Koper bo vse 100%.

Odgovori