Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
CORYPHAEUS
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: Internet VDSL 20Mbs /1Mbs

Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a CORYPHAEUS » 20. Apr 2014 ob 14:39

Pozdravljeni!

Stanujem v Ljubljani, natančneje Ljubljana - Polje ( staro polje ), cesta XXVI. Trenutno prenavljajo rjavo cesto ( ki povezuje ulice starega polja kjer živim ), ker so počile kanalizacijske cevi. Govora je tudi, oz. po mojem laičnem mnenju, je zdaj idealen čas, ko so tako ali tako jarki že skopani, praktično je cesta razorana, da se položi kable za optično omrežje. Morda kdo, ki je registriran na forumu ve, kaj se tu dogaja? Bodo položili kable, ali ne? Sem klical na telekom, ne vejo nič.
Pisal odgovornemu za telekomunikacijsko infrastrukturo na T2, čakam odgovor. Morda kdo ve, oz. je slišal kdo je izvajalec del, na rjavi cesti? Če se ne motim, je telefonska centrala na zadobrovški cesti 14, zraven pošte? Ali hako prosim pristojni preveri zračno oddaljenost moje lokacije do centale in mi poda podatke? Govora je bilo, da je centrala na omenjeni lokacija prešibka za optično omrežje, zato bi morali, če bi želeli položiti optiko, najprej prenoviti centralo? Je to res? Vprašal bi tudi, če so že podpisana kakšna soglasja za optiko, koliko jih je in koliko bi jih še potrebovali? S prijatelji in sosedi se menimo, da bi šli do jankoviča, ko ima "dan odprtih vrat" in se lahko z njim osebno pogovoriš, da pač probamo na ta način morda "premakniti" kaj, pa potrebujem podatke. Po pregledu pokritosti optike v območju ljubljana - polje, sva z kolegom ugotovila, da so na naslovih ZADOBROVŠKA CESTA 10, 10a, 10b, 10c, 10d, 10e, 14x, možnosti za priklop optike, oz. je priklop že narejen. Lokacija ZADOBROVŠKA CESTA 10, je od moje ulice oddaljena manj kot 500m zračne linije. Kako je možno, da ne morejo potegniti kabla z praktično konca zadobrovške ceste po rjavi cesti? V torek bom še klical na Gratel, morda še kdo ve na koga naj se obrnem, kam naj kličem?

Hvala za pomoč,

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Apr 2014 ob 17:00

Hja žal je potrebno drugačna dovoljenja imet... načeloma pa bi morali na občini Lj vedet...
Je pa velika verjetnost, da bodo popravili samo kar imajo, čez nekaj let pa če bo kaj ponovno vse razkopali za optične kable.

CORYPHAEUS
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: Internet VDSL 20Mbs /1Mbs

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a CORYPHAEUS » 20. Apr 2014 ob 17:25

Aha, razumem. Kakšna dovoljenja pa bi morali imeti, da bi lahko gradnja stekla?

Lp

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a strom » 20. Apr 2014 ob 17:55

Več podatkov o zapori cest lahko dobiš tu:

http://ljubljana.zapore.si/web/profile. ... avno@DONAC

In kot kaže ta del gradi podjetje KOMUNALNE GRADNJE d.o.o. kanalizacijo za ulice: Zadobrovška cesta, Novo Polje, cesta XXI, XIX, XVII, XV


Ampak brez dovoljenja MOL-a ne bodo morali nič graditi (mislim Gratel oz. T-2). Žal. In to razkopavanje nima veze z optičnim omrežjem. Ti potrebuješ za vsako gradnjo posebej dovoljenje za gradnjo. Žal je tako. Pa še nekaj je, kar pa ni odvisno od MOL-a, je če ima Gratel sploh v kratkem času namen graditi optiko na tej lokaciji. In pa ali je optika, ki si jo omenil od Telekoma ali od Gratela? Več dejavnikov je, tudi pri nas v zg. Črnučah je podobna slika, sem zelo blizu zgrajenega optičnga omrežja, ampak tudi ne moremo trenutno dobiti optike, čeprav bi Gratel z veseljem letos začel graditi, vendar MOL, žal za enkrat še ni izdal dovoljenja (čeprav bi morala občina delovati v dobro občanov), čeprav jih Gratel za to zelo prosi. Bomo videli kaj bo pokazal čas, mogoče pa le dobimo še letos optiko.

CORYPHAEUS
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: Internet VDSL 20Mbs /1Mbs

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a CORYPHAEUS » 20. Apr 2014 ob 18:09

Dobro, torej se bom pozanimal pri gratelu, če imajo v planu izgradnjo omrežja na moji lokaciji in nato na občini. MIslim, da je tista optika od telekoma, ne verjamem da je gratelova.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a strom » 20. Apr 2014 ob 18:16

Pred gradnjo optičnega omrežja mora Gratel imeti še dovolj soglasij, da tam sploh lahko kar koli začne delati. Tu mislim soglasje stanovalcev.

CORYPHAEUS
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: Internet VDSL 20Mbs /1Mbs

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a CORYPHAEUS » 20. Apr 2014 ob 18:19

Da,da s tem sem pa seznanjen. Do mene je prišla informacija, da so soglasja že zbirali. Ne vem pa, če so jih zbrali dovolj.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a strom » 20. Apr 2014 ob 18:21

To boš najlažje izvedel če pokličeš na T-2 in jih povprašaš. 0806464 . Tam imajo informacije

CORYPHAEUS
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 20. Apr 2014 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: Internet VDSL 20Mbs /1Mbs

Re: Optika V Ljubljani - Ljubljana, Polje

Odgovor Napisal/-a CORYPHAEUS » 20. Apr 2014 ob 18:26

Ok, hvala za informacije.

Odgovori