Optika na Prestranku

Vse o FTTH in Gratelu
cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Optika na Prestranku

Odgovor Napisal/-a cable guy » 29. Maj 2015 ob 20:42

gigabit napisal/-a:Pogovori za OŠO Postojno tečejo in zagotovo bo tudi T-2 prisoten. Vprašanje pa kdaj.

OŠO pivka ima trenutno maksmalni profil za najem do uporabnika 100 Mbit, pa nihče ni skregan s Kajtno. Centrala Alcatel-Lucent sicer omogoča tudi do 1 Gbit.
OŠO postojna pa ima fizični optični port 100 Mbit, ker pač uporabljalo dostopovno centralo MSAN od Iskratela.
OŠO komen ima pravtako fizični optični port 100 Mbit, samo da tu uporabljajo dvo vlakenski MSAN, za razliko do OŠO postojna, kjer uporabljajo eno vlakenski. OŠO Postojna uporablja identične MSAN centrale kot jih ima Telekom na lastnem FTTH).
*MSAN = Multi Service Access Node http://iskratel.com/en/products/broadband/si3000-msan

OŠO južna primorska (občine Sežana, Hrpelje-Kozina, Ilirska Bistrica) pa se uporablja tole: http://iskratel.com/en/products/broadba ... 00-pono-xl kjer je T-2 tudi najbolj prisoten, hitrost pa brez problema gre tudi do 1Gb/s.
Na OŠO južna primorska je mogoče imeti tudi analogni PAL in DVB-C signal preko istega optičnega vlakna kot Ethernet/IP promet. CATV preko optike uporabljajo operaterji: Telemach, Teles in Telekom.

Možnost izbire operaterja glede na OŠO v jugozahodni sloveniji
OŠO Postojna: Amis, Telekom, Studio Proteus, (T-2 se še dogovarja - zadnji v vrsti kot vedno, v enakem stilu kot pri programih ProPlus HD)
OŠO Pivka: T-2, Telekom, Amis, Studio Proteus, Telemach
OŠO Komen: Amis, T-2, Telekom
OŠO Južna primorska: Telekom, Amis, T-2, Telemach, Teles in SoftNet


my $0.02
vprasanje za vse t2 jevce tukaj.....

Mati v Pivki je priklopljena na Telemach kabelsko. Vrinili so ji paket trojcek, pa čeprav ne rabi telefonije in je cisto brezveze.Sem ji zadnjic lepo spakiral fon in ga pospravil.

Zanima me kako je sploh mozno da ima telefonijo, če pa nima sploh telefonske vticnice v stanovanju???? Vidu sem telefonski kabel ki gre iz modema v en ruter al kj jaz vem ampak vseeno....a ni nujno potrebna telefonska vticnica ce zelis met telefon???

Se eno vprasanje za t2 jevce tukaj. Rad bi jo priklopil na T2 ampak žal kot sem povedal nima telefonske vticnice sploh v stanovanju. Pač starejsi blok italijanski.

A se da sploh brez telefonskega prikljucka vseeno kaj naredit, da bi mati imela T2 storitve?

Hvala vnaprej!
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika na Prestranku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2015 ob 10:11

telefon se priklopi na modem/router oz. napravo za to, je bilo pravilno priklopljeno
*
če imaš telefonsko omarico na bloku potem rabiš samo povezavo od omarice do stanovanja.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Optika na Prestranku

Odgovor Napisal/-a cable guy » 30. Maj 2015 ob 12:46

Ma omarice ni se mi zdi....ni mi tudi jasno kako ima stric telefon v stanovanju oziroma telefonsko vticnico. Pa se dve druzini prav tako v istem bloku....omarice pa jaz se vsaj ne spomnim da bi bila.bom pogledal danes.

Twelwe...in ce slucajno je...koliko potem to stane da se uredi do stanovanja?
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika na Prestranku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Maj 2015 ob 14:20

tako ti povem, če ostali napeljejo kabel po fasadi od telefosnke omarice do tvojega stanovanja, če je 100 kablov na fasadi zunaj, se eden več ne bo poznal.

kabel napelješ sam od telefosnke omarice do tvojega stanovanja.
kje ga boš vlekel je tvoja stvar, po ceveh, po fasadi, vrtal, ali bo sam visel po zidu ali ga boš pritrdil z žebljički.... vse je to tvoja stvar.
lahko najames električarja za to
ali ceneje: pogledaš kje bi kabel napeljal, izmeriš dolžino, ga napelješ od tel. omarice do stanovanja (pri omarici ga pustiš 1m viška) v stanovanju pa cca 3+m viška ali kakor želiš,
na dan priklopa kabel priklopi telekom v omarici brezplačno (če je samo to za narest)

kabel je pa: utp s trdimi žilami brez konektorjev (dobiš ga v elek. trgovini)

Odgovori