Optika v Domžalah kdaj?

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 15. Apr 2009 ob 16:30

mogoče ti ga ja, če si še vezan, za naprej pa nisem prepričan.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a borut » 15. Apr 2009 ob 16:59

Jest ti povem, da ja. Pri Telekomu si vezan samo v primeru, da vzameš eno napravo po subvercionalni ceni. Ostalo opremo, ki pa dobiš, pa jo Telekom sam zamenjuje. To, da ti je več ne pride menjat, je čist mim, ker bi na ta način izgubljal stranke, right?
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 15. Apr 2009 ob 17:11

ker bi na ta način zgubljal stranke? ja kam pa so šle stranke, ki so ble prej na telekomu in zakaj?

modem je bil včas okroglih 30k SIT če ti ga je strela prekurla in ni bil več v garanciji. Pa oprema je bla zastonj sam če si se vezal za 2 let. Ne vem. če je zdaj kakšna stvar zastonj in v uporabo, in me tut ne zanima. Najprej molzejo, ko pa ne gre več pa akcij do neba.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a borut » 16. Apr 2009 ob 10:40

dule17 se opravičujem, ampak.. tako pač delujejo podjetja.. Če so monopolisti, bodo tržili dokler se da. In če zgubljajo tržni delež, si lahko privoščiš marsikaj. Tako pač je.. Se čudim, da se čudiš.. :owned:

Kam so šli naročniki? nikamor. Telekom ne beleži upada števila naročnikov.. Če pa so šli pa so šli k konkurenci zaradi cene. Nekateri na boljše, nekateri na slabše.

Tako je pač povsod. Cene storitev pri SiOL-u so pač take, če se ne bi prodajalo, bi jih znižali. Uporabnikov imajo stotisoče, cifer ne bom govoril (ker pač T-2 ne govori)..

Štekam, da uživate pri T-2. Nizke cene, odzivnost tehnikov, kvaliteta... Ampak ne zdej ostalih obtoževat, kot da so tahuji kriminalci.. :oops:
Slika

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a Seeker » 19. Apr 2009 ob 19:22

V zadnjih dneh sem videl celo skupino GVOjevcev kako so skakali po ulicah v Domžalah in merili koliko kabla bodo rabili... Tko da Telekomova optika je pred vrati...

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a Surfer » 19. Apr 2009 ob 21:17

Vprašanje je samo, če T-2 lahko "najame" Telekomovo optiko za posameznega uporabnika?
Zadnjič spremenil Surfer, dne 19. Apr 2009 ob 21:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika 8)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2009 ob 21:22

Ne, ne more. Razvezana je le bakrena zanka. :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a kitl » 21. Apr 2009 ob 09:27

Škoda. Mene tudi Siolova optika žal ne zanima.
Slika


Lp, Kitl

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 21. Apr 2009 ob 12:32

borut napisal/-a:dule17 se opravičujem, ampak.. tako pač delujejo podjetja.. Če so monopolisti, bodo tržili dokler se da. In če zgubljajo tržni delež, si lahko privoščiš marsikaj. Tako pač je.. Se čudim, da se čudiš.. :owned:

Kam so šli naročniki? nikamor. Telekom ne beleži upada števila naročnikov.. Če pa so šli pa so šli k konkurenci zaradi cene. Nekateri na boljše, nekateri na slabše.

Tako je pač povsod. Cene storitev pri SiOL-u so pač take, če se ne bi prodajalo, bi jih znižali. Uporabnikov imajo stotisoče, cifer ne bom govoril (ker pač T-2 ne govori)..

Štekam, da uživate pri T-2. Nizke cene, odzivnost tehnikov, kvaliteta... Ampak ne zdej ostalih obtoževat, kot da so tahuji kriminalci.. :oops:
Zaradi lastnih izkušenj s Siolom iz pred prehoda na T2 jih ne maram, nobenga pa ne obtožujem da je kriminalc. Pa ni to problem in se nisem ničemur čudil, so mi jasne tržne zakonitosti. Problem je odnos - če že nateguješ, nateguj nežno in prijazno. Marskej človk v življenju preplača, če pa ti to stvar al storitev lepo zapakirajo imaš vsaj občutek osebne vrednosti. Primer - ko sem šel po TV vmesnik pred leti na Siol je manjkal samo še rdeč tepih, limuzina in novinarji. Dobil lepo vrečko, prijaznega gospoda, nasvete,...Ko pa je zadeva crknla sem pa k klošar sedel v predverju in čaku eno "mično" gospo da me je po pol ure prišla vprašat kaj je narobe. V 1,5 ure sem dobil "izjemoma" nov vmesnik, čeprav je bla zadeva globoko v garanciji. Je blo še več takih in podobnih zgodb pa ne bi tolk o tem.

Če zdej pretehtam med telekomovo optiko in T2 storitvam samo cenovno, pa verjem da bi, ob tem kar mam zdej naročen, težko najdu na siolu paket, ki bi bil konkurenčen.

Da pa ne upada število uporabnikov je pa mal lovska - tolk enih novih ponudnikov, njim pa verjetn še raste število.

V glavnem ne maram jih zarad lastnih izkušenj, če jih imaš ti rad, sem vesel zate.

In če se vrnem k temi - a lahko kdo županu al pa enmu naših članov reče da naj že pokliče Gratel?

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a Surfer » 21. Jun 2009 ob 16:06

Verjetno je sedaj T-2jev interes za polaganje optike po Domžalah zmanjšan, saj ima večina gospodinjstev že potegnjeno Telekomovo optiko. :nevem:

Tudi Siolova ponudba se zdi ugodna. Je kdo prešel iz trojčka T-2 VDSL na Telekom optiko? Mnenje, izkušnje...?
Slika 8)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 21. Jun 2009 ob 16:46

men je tok ugodna tale siolova ponudba d mi ni nč jasna, edin to.

Če zdej pogledam sm rajš tepen kokr pa da grem na siol, sam glede na to da T-2 v Domžalah ne bo vsaj še nasledn mandat župana, ups, županje, pol bo verjetn enkrat treba razmislt tut v tej smeri. Na žalost.

js še zmer pravm, da če ma kdo voljo, kramp pa lopate pa gremo kopat jarke za optiko.t-2-jevo. Je kdo za? :mrgreen:

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a music95 » 29. Jun 2009 ob 21:15

Blagor vam domžalčani vi mate saj siolovo optiko, mengeš še tega nima (noja pa tudi če bi jo meu bi še vseeno ostal zvest t-2). :rtmT2:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a sce » 2. Sep 2009 ob 15:30

Spoštovani so-Domžalčani.

Informativno me zanima, kdo je pripravljen podpisat peticijo, mogoče pridt na kak klepet pred vrata župana (skupina ljudi v tistem majhnem hodniku bi mogoče še celo kaj dosegla :P) glede optike od t-2 v domžalah? :)

BTW: facebook grupa je postavljena će hoče kdo protestirat spletno ;)
http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 120&ref=mf
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Sep 2009 ob 21:31

Odlično :pivo: :plosk:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Optika v Domžalah kdaj?

Odgovor Napisal/-a Seeker » 2. Sep 2009 ob 22:53

Sem za!

Odgovori