Optika v Grosuplju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
kuhii
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Sep 2020 ob 13:41
T-2: Še nimam

Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kuhii » 11. Sep 2020 ob 13:48

Pozdravljeni,

kakšena 2 meseca nazaj, nam je gratel napeljal inštalacije za optiko v Grosupljem (v 3-4 ulicah, kjer optike še ni bilo).

Hiša se obnavlja, vselitev je planirana čez kakšnen mesec (želja je v začetku oktobra). Optično infrastrukturo je napeljal tudi Telekom, tako da imam 2 omarici na fasadi.


Torej zanima me, ali mi lahko tukaj kdo pomaga, da mi potegnejo optične kable do hiše ? Zelo rad bi imel T2, vendar po klicih na njihov klicni center, sem dobil bolj medlo zanimanje od njih. Pravijo da optike še ne bo, njihovih prodajnikov še ni bilo, ker so zelo zasedeni, medtem ko je telekom že pobiral podpise.

Najraje bi imel T2 optiko, če bi se zmenili, da mi jo napeljejo.

Če lahko kdo pomaga pri tem, naj se javi. Naj omenim da je več sosedov interesiranih v optiko in kdo prvi pride prvi melje (ali T2 ali telekom).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Sep 2020 ob 15:40

Jaz bi naročil storitve T2, zraven pa dal dopis, da želiš priklop na T2 optiko, sej te bodo poklicali iz naročniške službe v vsakem primeru pa jih takrat vprašaš na katero optiko te bodo dali.

kuhii
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Sep 2020 ob 13:41
T-2: Še nimam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kuhii » 12. Sep 2020 ob 18:40

MrTwelveTrees napisal/-a:
11. Sep 2020 ob 15:40
Jaz bi naročil storitve T2, zraven pa dal dopis, da želiš priklop na T2 optiko, sej te bodo poklicali iz naročniške službe v vsakem primeru pa jih takrat vprašaš na katero optiko te bodo dali.
Hvala za odgovor.

To sem seveda že storil (dal poizvedbo za priklop na optiko). Dobil sem odgovor da je možen le priklop (citiram) " Izvedba priklopa storitev na T-2 optično omrežje žal ni možna ampak trenutno le na FTTH omrezje ponudnika Telekom SLovenije."

Meni se mogoče zdi to mal neumno od njih. Mislim, zakaj pa so potem dajali cevi in omarice na fasade ? Da lahko imamo optiko od drugega ponudnika ?
Kot veš, večina uporabnikov, ko je enkrat pri operaterju (in je stranka zadovoljna), le redko menjajo ponudnika. Tako da T2 lahko pozabi na nove naročnike, če bo telekom dobil vse prve.

Sem jim izpostavil moje mišljenje, pa so rekli da nemorejo narediti nič. Čez ene 2 tedna me je klical nekdo iz T2, in me vprašal če sem še interesiran za priklop na njihovo optiko. Sem rekel da ja. Povedal sem jim tudi da se vežem na prvega operaterja, ki mi zagotovi optiko na naslovu. Bodisi T2 ali Telekom.

Stvar z telekomom je bolj všečna trenutno sicer... ker sem njihov naročnik že za telefon, ko sem klical in izpostavil moje težave/probleme (selitev planiram v začetku oktobra), so bili zelo razumevajoči, in povedali sicer da mi optiko ne morejo garantirati do takrat, vendar kakšen mesec dlje od tega, pa bo optika. So mi pa dali brezplačno TVIN kodo, in neomejen prenos podatkov preko mobilne. Kr kul.


Še vedno pa upam da dobim T2 optiko. Zato tukaj sprašujem, ker ste specializirani za T2. Kaj lahko naredim, da dobim njihovo optiko (mogoče če je med uporabniki tudi kakšen na višjih delovnih mestih v T2, itd).


LP

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2020 ob 18:49

Isto sranje je t2 preko telekoma. Ne vem kaj kompliciraš.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2020 ob 18:54

Ja potem pač ima "vodstvo" od t2 drugje prioritete za optiko povlečt, ne na tvojem koncu.

Sej greš lahko na Telekom optiko potem pa presedlaš brezplačno na T2 optiko.

kuhii
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Sep 2020 ob 13:41
T-2: Še nimam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kuhii » 12. Sep 2020 ob 19:53

kitl napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 18:49
Isto sranje je t2 preko telekoma. Ne vem kaj kompliciraš.
ni res. odprave morebitnih težav trajajo dlje. download/upload počasnejši.
kolikor sem prebral na raznih forumih, itd, T2 prednjači izključno na svoji optiki, in tam res blesti. zato želim optiko od T2.
Če bi mi bilo toliko do telekomove optike bi vzel brez razmišljanja njihov paket, ki je malo cenejši.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 12. Sep 2020 ob 20:05

Najcenejši je A1, če rabiš samo internet 500/100

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2020 ob 23:09

kuhii napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 19:53
kitl napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 18:49
Isto sranje je t2 preko telekoma. Ne vem kaj kompliciraš.
ni res. odprave morebitnih težav trajajo dlje. download/upload počasnejši.
kolikor sem prebral na raznih forumih, itd, T2 prednjači izključno na svoji optiki, in tam res blesti. zato želim optiko od T2.
Če bi mi bilo toliko do telekomove optike bi vzel brez razmišljanja njihov paket, ki je malo cenejši.
Očiton ti veš več kot jaz, ki imam T2 na telekomovi optiki že 4 leta.
Slika


Lp, Kitl

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 12. Sep 2020 ob 23:19

Če ni tehničnih težav, potem težko vidiš razliko. Pri lastni optiki lahko sami popravijo, če pride do težave... pri Telekomu lahko pa samo naprej javijo in čakajo na odpravo.

To, da na preko Telekomove infrastrukture nimaš enake hitrosti kot bi ji imel preko T-2 infrastrukture, si pa že sam opazil.

Ampak, če si želiš na T-2, potem je tudi preko Telekom optike ok... saj, če imaš napeljano cev od T-2 in zmontirano omarico, te bodo preklopili na lastno infrastrukturo v trenutku, ko bo možno (ker je to za njih bolj ugodno).

kuhii
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 11. Sep 2020 ob 13:41
T-2: Še nimam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kuhii » 13. Sep 2020 ob 20:10

MrTwelveTrees napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 20:05
Najcenejši je A1, če rabiš samo internet 500/100
Ma, bi rabu tut TV. Zaradi otrok in žene. Meni je internet čist zadosti sicer.


Hvala vsem!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Sep 2020 ob 20:42

kitl napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 23:09
kuhii napisal/-a:
12. Sep 2020 ob 19:53


ni res. odprave morebitnih težav trajajo dlje. download/upload počasnejši.
kolikor sem prebral na raznih forumih, itd, T2 prednjači izključno na svoji optiki, in tam res blesti. zato želim optiko od T2.
Če bi mi bilo toliko do telekomove optike bi vzel brez razmišljanja njihov paket, ki je malo cenejši.
Očiton ti veš več kot jaz, ki imam T2 na telekomovi optiki že 4 leta.
Ima kar prav.

Jaz imam 2 priklučka, enega na Telekom P2P (LLU) in enega na Telekom (BRO) in za začetek so tudi pingi slabši na BRO.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Sep 2020 ob 20:49

Ne vem na kako optiko si ti priklopljen moj ping je pri speedtestu 1 ms v igrah pa zelo nizek.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Optika v Grosuplju

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 14. Sep 2020 ob 14:22

kuhii daj mi podatke na ZS oz. za katero ulico se gre, pa preverim če izvem kaj več.

Lp
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori