digitalna televizija pri kabelskih operaterjih

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 2. Apr 2007 ob 23:58

Pa ti napiši kej konstruktivnega če si se že lotil. Gospod P. dejansko obvlada določene zadeve, sam mu žal kje kdaj tudi kaj zmanjka :) (in ne ni govora o kabelski :) )

ex kablaš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Apr 2007 ob 23:43
T-2: Že imam
Paket: 20/10
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a ex kablaš » 3. Apr 2007 ob 00:05

Verjetno ga poznaš bolje kot jaz.Nisem te ravno razumel kaj si mislil s tem povedati.Vseeno sem hotel spomniti vse tele veleumnike tukaj o parih zadevah.Velik problem(če ne največji problem)kablašev je šum v povratnem pasu.
Škoda ker verjetno ne veste,da vsaka aktivna naprava v vsakem stanovanju generira določen šum,ki ga povratni pas na kablu faše.
Torej povratni pas je šibka točka kabelske TV.
Naslednja šibka točka je pa odnos S/N pri analogni kabelski TV.Interference,križne modulacije in vsi ostali kompromisi ki kabelsko TV rinejo v to da se "preobrazi" v nekaj kar je za kablaše predrago.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Apr 2007 ob 00:10

Poznam ga bežno, lahko bi mi bil foter hehe.
Drugač pa kar se tiče kabelskega razvoja je bil zanimiv članek v sobotni prilogi Dela FT. Sicer sem ga bl na brzino preletu, sam je vseen par zanimivih stvari napisanih. Med drugim tudi to, da mu ne gre v glavo kako 2miljonski trg krije stroške :)

ex kablaš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Apr 2007 ob 23:43
T-2: Že imam
Paket: 20/10
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a ex kablaš » 3. Apr 2007 ob 00:19

Krypto napisal/-a:Pa ti napiši kej konstruktivnega če si se že lotil. Gospod P. dejansko obvlada določene zadeve, sam mu žal kje kdaj tudi kaj zmanjka :) (in ne ni govora o kabelski :) )
Kaj si pa mislil s tem da mu kaj zmanjka???

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 3. Apr 2007 ob 00:23

Zakaj naj bi se od srca g. P. nasmejal? Ker bluzimo ali ker se mu smeji, da bi koga od nas zaposlil za dvig kakovosti IP TV prek paričnega ozkega grla in patentiranje čudeža? :evil:

Kablaši čudežov ne potrebujejo, mimogrede.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 3. Apr 2007 ob 00:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Apr 2007 ob 00:25

@ex kablas ni vse za javnost :), + to je samo moje osebno mnenje :)

ex kablaš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Apr 2007 ob 23:43
T-2: Že imam
Paket: 20/10
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a ex kablaš » 3. Apr 2007 ob 00:25

eno in drugo verjetno....mislim pa da prej zato ker res bluzite

ex kablaš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Apr 2007 ob 23:43
T-2: Že imam
Paket: 20/10
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a ex kablaš » 3. Apr 2007 ob 00:27

krypto...zato obstaja mogoče kako privatno sporočilo če ni za javnost.
Mogoče mi boš pa oči odprl

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 3. Apr 2007 ob 00:28

Mimogrede, jaz se ne bi smejal ampak zjokal ob upoštevanju dogodkov v zvezi z ukinitvijo TV programov in uvajanju lokalnih TV postaj. Marsikje bodo uporabljali kabelske storitve navkljub čudežom na IP TV.

ex-kablaš: zakaj imajo vsi ex-kablaši tako pesimističen odnos do kabelskih omrežij? kot bi poslušal enobarvne telebajske brez digitalne kabelske tv.

ex kablaš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 2. Apr 2007 ob 23:43
T-2: Že imam
Paket: 20/10
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a ex kablaš » 3. Apr 2007 ob 00:37

bostjank.nikakor nisem negativno nastrojen do kabelske...sem pa nažalost res spoznal znotraj delovanje kabelske TV.Verjemi mi....analogna kabelska spada res v zgodovino.Ne idealiziram digitalno TV.Vsekakor zadeva spada izključno v FTTH,ne pa v VDSL

zirafa2
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 31. Mar 2007 ob 00:08
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a zirafa2 » 13. Apr 2007 ob 23:03

Tole zadnje v zvezi z digitalno TV pa mi ni ravno najbolj jasno. Kolikor je meni znano v idealnih razmerah ko upoštevamo optimalni prenosni medij (pa naj bo to VDSl, optika ali koaks(CATV)) ni NOBENE razlike v kvaliteti prejetega signala.

Govoriti da je slika kvalitetnejša ali slabša na CATV ali IP tehnolgiji je totalni nesmisel. Sama digitalna tehnologija pri tem nima nič, saj je enako kvalitetna v obeh primerih. Kvaliteto določajo omejitve na omrežju, ki pa so v primeru IP tehnologije precej večje kot je to primer v QAM tehnolgiji ki se uporablja v kabelskem omrežju.

Še vedno sem mnenja da bo imel največ naročnikov tisti, ki bo imel atraktivne interaktivne storitve in ne tisti ki bo imel 1000 programov. Te programe bomo tako in tako imeli slej ko prej na voljo na internetu.

In zaenkrat vodijo pri tem ponudniki IPTV-ja (T-2 in Siol), se pa lahko zelo hitro obrne tudi v prid CATV ponudnikov. Vprašanje je le če bodo izkoristili potenciale ki jih imajo in ne bodo tako togi kot so bili do sedaj.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 13. Apr 2007 ob 23:32

Prihodnost itak ni v tem, da boš imel 1000 programov, ampak da si bo vsak uporabnik zase lahko dinamično določal in urejal vsebine, ki si jih bo želel pogledati v želenem trenutku. Tako kot sedaj recimo na mail dobivaš novice kategorij, ki si jih sam izbereš, in ne zijaš več v 100-stranske cajtunge in brskaš ven strani z vsebino, ki te zanima. Malo karikirano. :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Odgovor Napisal/-a dugi » 5. Jun 2007 ob 20:41

Zanima me če mi lahko kdo razloži,kaj pomeni za nas ki imamo doma tv z DVB-T sprejemnikom?
Ali ga bomo sploh kdaj potrebovali če bomo dobivali signal po optiki tako kot sedaj?
Ali je samo to stran vržen denar?
Ali to velja samo za tiste ki nimajo dostopa do kabelskega operaterja in sprejemajo signal preko anten na strehi?

Hvala za odgovor!

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Jun 2007 ob 08:38

Ali ga bomo sploh kdaj potrebovali če bomo dobivali signal po optiki tako kot sedaj?
NE
Ali je samo to stran vržen denar?
DA
Ali to velja samo za tiste ki nimajo dostopa do kabelskega operaterja in sprejemajo signal preko anten na strehi?
DA
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: digitalna televizija pri kabelskih operaterjih

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 29. Maj 2008 ob 14:47

Danes je Turnšek v programsko shemo dodal TV1000.

Odgovori