SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Okt 2007 ob 08:24

kitl napisal/-a:Lol sploh nisem vedel da imamo v Domžalah optiko :lol: Ja pa res čudno da ni NM-ja na seznamu pa toliko se je govorilo o njih.
No, jaz lahko samo potrdim, da je moj kolega v NM že priključen nanjo!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 5. Okt 2007 ob 10:14

Boro napisal/-a:slišal sem da se tudi nam na Vrhniki obeta optika, ne vem če glih taprava :shock:
Sicer tole okoli vrhnike je zanimivo... za svojo ulco vem, da je stanje optike "ni v načrtu" :D
Za ostale nevem točno

Uporabniški avatar
Boro
Znanec
Prispevkov: 82
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 07:03
T-2: Že imam
Paket: Paket T4 Giga 20/2 Mbps
Kraj: Vrhnika

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Boro » 5. Okt 2007 ob 11:12

sem danes zjutraj kontaktiral kabinet župana na Vrhniki in sem dobil informacije ( tajnica ) da se dela na projektu širokopasovne prenove na Vrhniki dobil sem ime osebe katera naj bi vodila ta projekt sam je celo dopoldne nedosegljiva. sporočim ko izvem kaj novega.
je pač treba začet težit če nič drugega je treba poudarek dat tudi na to da nam se v prihodnjem letu obetajo parlamentarne volitve in če bo naš župan Rihar hotel imet pri koritu koga iz svojih logov bo mogel postorit še kaj več kot se udeležit v tekmi za najboljšeg kosca :mrgreen:
Slika

door_man
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Dec 2006 ob 20:58
T-2: Že imam
Paket: 1mbit/1mbit
Kraj: Ljubljana

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a door_man » 6. Okt 2007 ob 10:36

Mene pa zanima če lahko tudi T-2 opravlja priklope na telekomovi optiki? Konkretno me zanima za Rusjanov trg, kjer je optika že v stanovanju.

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a dugi » 6. Okt 2007 ob 11:13

door_man napisal/-a:Mene pa zanima če lahko tudi T-2 opravlja priklope na telekomovi optiki? Konkretno me zanima za Rusjanov trg, kjer je optika že v stanovanju.
Povej konkretno za katero številko gre na RT,da ti lahko natančno razložim.

door_man
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Dec 2006 ob 20:58
T-2: Že imam
Paket: 1mbit/1mbit
Kraj: Ljubljana

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a door_man » 6. Okt 2007 ob 11:38

rusjanov trg 9

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a dugi » 6. Okt 2007 ob 11:57

Tehniki T-2 nimajo dostopa do omarice optike Telekoma.Kaj ni gratel kopal tudi do vas in do osmice?Ali je samo do RT 10?
Kaj se niste zmenili v stolpnici,da vam napeljejo T-2 optiko?

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Tody » 6. Okt 2007 ob 13:19

Itak da sem pameten :)

Kaj je torej z optiko po Vrhniki ? :) Sicer dvomim da bom v ta stanovanje kdaj dobil optiko ampak.. Tko me zanima za koga volit naslednjič :mrgreen:
Slika

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 8. Okt 2007 ob 17:10

door_man napisal/-a:Mene pa zanima če lahko tudi T-2 opravlja priklope na telekomovi optiki? Konkretno me zanima za Rusjanov trg, kjer je optika že v stanovanju.
a je to sploh mozno?

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Scofield » 8. Okt 2007 ob 17:29

Nekaj mi ni jasno. Na nekem spletnem portalu, mi je nekdo rekel, da je v njegovem bloku najprej Gratel napeljal optiko, potem, malo kasneje, pa so prišli tudi Telekomovci in napeljevali še nihove optične kable. Kaj ni bilo rečeno tako, da, kjer so že napeljani kabli, da konkurenca ne bo prišla zraven?

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Okt 2007 ob 17:40

Pomoje z "zakonom" ni nič določeno...

Ampak ponavadi na žalost velja, da kdor prvi pride, prvi melje... ta drugemu in vsem naslednjim pa potem ne uspe dovolj soglasij zbrati, ker stanovalci "ne rabijo dvojnega"/nočejo še enega vrtanja/...

Uporabniški avatar
dugi
Faca
Prispevkov: 166
Pridružen: 29. Maj 2007 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: optika T-4 giga
Kraj: Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a dugi » 8. Okt 2007 ob 18:11

Pri nas smo se zmenili in bomo imeli obe optiki v bloku.Ko Telekom še ni imel pojma o optiki so nam Gratelovci že položili nadometne kanale.Sedaj pa Telekomovci ravno zaključujejo dela z vlečenjem kablov,zatem pričakujemo ekipo ki bo montirala vtičnice.V bližnji prihodnosti pa pričakujem še Gratelove delavce,da potegnejo optiko po kanalih do stanovanja.
Tudi nam so iz Multioptika lagali,da če bomo imeli T-2 v bloku,pa telekom ne bo prišel,ker,da ne bo imel računice.Že takrat sem jim dejal,da za stranko se bodo morali potruditi,da jo pridobijo in obdržijo,ne pa da čakajo,kje bodo imeli monopol,kot dosedaj.In to se je tudi zgodilo.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 8. Okt 2007 ob 21:55

Heh, jaz sem zadnjic uno gospodicno, je pobirala soglasja za TeSlo optiko (kmalu po vzpostavitvi T2 optike), prijazno odslovil, ces da bom obdrzal parico. ;) Mi je tupila, da se najbrz ne razumeva, potem pa sem ji zastavil vprasanje, ce bom lahko na njihovi optiki izbiral med Tus Telekom, Amis, Telekom etc. pa je rekla, da ne (seveda). Moja poanta je bila pac, da smo blizu centrale, da je na parici, ki je kot kaze dokaj kvalitetna, sedaj mozno marsikaj izbirati, potem pa ne bi bilo.
Ampak seveda ce bi rabil backup za T2 optiko. :lol:
Koax pa tako ali tako ze vec kot eno leto prah nabira (odkar je postal last Telesmeha pa bo verjetno tako ostalo).

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 8. Okt 2007 ob 22:52

Kdor lahko, se proserava, nekateri še na dial-up

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a sss » 9. Okt 2007 ob 05:58

Anubis napisal/-a:Heh, jaz sem zadnjic uno gospodicno, je pobirala soglasja za TeSlo optiko (kmalu po vzpostavitvi T2 optike), prijazno odslovil, ces da bom obdrzal parico. ;)
Zakaj je pa to potrebno?
Ne rečem, če te res moti delo delavcev ali kaj podobnega, ampak, da zavrneš zato ker imaš osebne zamere proti Telekomu je pa malce narobe.

Ali ni bolje, da boš imel izbiro med dvema ponudnikoma optike, pa magari če veš, da bo TK dražji? Če se boš kdaj selil in boš želel prodat hišo/stanovanje bo fajn, če boš rekel, da ima bodoči kupec na voljo izbirati med kar dvema ponudnikoma
čisto prava optika

Odgovori