SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Avg 2008 ob 17:56

Jebač napisal/-a:Pripravljen podpisat.
No podatek 7000 je prišel z vaše strani. Roko na srce se mi niti ne zdi majhen glede na obdobje, pokritost in težave pri gostovanju. Sicer pa ti dam možnost, da številko popraviš!

No glede butla, ki v svojo stanovanje ni pustil Telekomove optike. T-2 mu kljub obljubam tja optike še vedno ni napeljal. Mesec dni po prilopu ostalih strank je na Telekom naslovil prošnjo za priklop, kjer so mu ugodili za nekaj čez 300€.
Kje mu ni napeljal T-2 optike? Ponekod še ni možna, ponekod pa bi že morala biti, pa se je zavleklo iz tega ali onega razloga. Seveda bom preveril.

Glede unega podpisa in izjave, pa te bomo še kontaktirali. Mi boš pa moral dati svoj podatek tule. Vsi tvoji podatki bodo seveda ostali tajni v vseh primerih. S tem boš pomagal, da se bo nehalo zayebavanje državljanov s strani "nekaterih barabinskih združenj".
Optika 100/10

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a mahi » 23. Avg 2008 ob 18:49

Pri meni so vse optike dobrodošle. Tako bom sem dal soglasje T-2, dal ga bom tudi Telekomu pa še komu, če bo želel to napeljat. Potem bom lahko svobodno izbiral, pri komu bom kaj imel. Škoda pri vsem tem je samo to, ker bo potem preveč omaric na fasadi.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Avg 2008 ob 18:53

Sej boš lahko fasado preimenoval v "omaričado" in bo s tem problem rešen. :mrgreen:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Avg 2008 ob 09:32

mahi napisal/-a:Pri meni so vse optike dobrodošle. Tako bom sem dal soglasje T-2, dal ga bom tudi Telekomu pa še komu, če bo želel to napeljat. Potem bom lahko svobodno izbiral, pri komu bom kaj imel. Škoda pri vsem tem je samo to, ker bo potem preveč omaric na fasadi.
Ali pa zadevo izpelješ nekoliko drugače - vsaj jaz imam tak namen. Pred izdelavo fasade bom kupil omarico in jo pritrdil na steno. V omarico bom pripeljal eno cev iz stanovanja, 2 ali 3 pa iz tal. Torej omarica bo poravnana s fasado. Ko se bo kakšen ponudnik pokazal na obzorju, mu bom samo pokazal, da ga tam dol čaka ena cev in se naj priklopi na njo. Razkopavanja po fasadi pa ne bom dovolil.... sploh pa ne, da bi vsak ponudnik montiral svojo omarico, ki bi potem štrlele iz fasade.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a gepardus » 27. Avg 2008 ob 13:06

A ve kdo kaj se zdaj dogaja tukaj v Mariboru na Taboru, poleg Telekoma in šole ?

Pred blokom je zelena puščica (kasneje sme videl da so po celi ulici) in na cesti je tudi napis TK. Predvidevam, da je to optika od Telekoma. Ve kdo kako dolgo potem traja, da vse skupaj zrihtajo ? :)


P.S.: Tu v okolici so tudi rdeče puščice in napisi EK, kaj bi bilo pa to ? :?:


EDIT:

Še slika puščice pred blokom.
Slika
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Antrax » 27. Avg 2008 ob 13:13

EK pomeni Električni Kabel, torej kje je že položena napeljava. Zelena puščica pa pomeni, kje bodo gor vtrgali. Kdaj pa ti nihče tukaj ne bo znal povedati, razen, če je kdo od telekoma oz. podizvajalcev gor.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a gepardus » 27. Avg 2008 ob 13:16

Hvala za informacije, torej bomo končno dobili optiko. T-2 še ni blizu in tudi ne izgleda da bi v bližnji prihodnosti prišli sem, tako da bo verjetno Siol dobil novega uporabnike, ko bodo zgradili optiko. :)
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Antrax » 27. Avg 2008 ob 13:19

Malo je verjetnosti, da bo T2 postavljal svojo optično omrežje tam kjer ga že telekom oz. siol. Tako, da nič ne čakaj in se priključi na optiko pa magari bo od Janeza :) Tiste finte, da pri T2 ni vezave pa pozabi, ker na optiki neboš kar tako menjal ponudnika.
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 27. Avg 2008 ob 13:22

Pri nas so bile te zelene puščice pred dvema mesecema,nato so vse razkopali položili cevi za optiko pred tem so po bloku napeljali plastične kanale in vanje položili optična vlakna,sedaj pa vse lepo sameva ko sem klical na telekom ne vedio nič kdaj bi zadeva lahko bila operativna,kot trdijo imajo v centrali vse pripravljeno ampak do blokov so pa še vedno prazne cevi.Vsa komanda menda prihaja iz mariborske centrale tako da vediga gdaj bo to delovalo.

Ps:Soglasja so pobirali septembra 2007

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a gepardus » 27. Avg 2008 ob 13:38

Antrax, saj ne bom čakal na T2, ker sem že pred časom rekel, da kdor prvi pripelje optiko do stanovanja, k tistemu se priklopim. Zadnje čase mi pa je ponudba siola tako ali tako boljša. :plosk:

Niti ne vem, da bi pobirali soglasja, saj pri meni niso bili, morda nisem bil doma ali pa zato ker nisem lastnik stanovanja (podnajemnik).
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

SapraMis
Faca
Prispevkov: 135
Pridružen: 23. Avg 2007 ob 15:34
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2 IP TV

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a SapraMis » 4. Sep 2008 ob 16:20

Kje se da zvedet kdaj bodo priklopi na telekomovo optiko na viču, konkratno Jamova? Tm un študent zna isto kot jaz pogledat kje je že možen priklop ne pa čez koliko časa približno bo možen tu? Leto, 1 teden 10 let itd....
Slika

poiuztrewq

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Sep 2008 ob 00:36

Na Viču je problem v povezavi do corea, kar so mi nazadnje razlagali. Povezave namreč še ni.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Abigor » 10. Sep 2008 ob 07:44

Jebač napisal/-a:
No glede butla, ki v svojo stanovanje ni pustil Telekomove optike. T-2 mu kljub obljubam tja optike še vedno ni napeljal. Mesec dni po prilopu ostalih strank je na Telekom naslovil prošnjo za priklop, kjer so mu ugodili za nekaj čez 300€.
Jaz takoj zdaj plačam 300 € da mi pripeljejo optiko. Se mi v 1 mesecu vse povrne.

meedo
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 9. Nov 2007 ob 15:31
T-2: Še nimam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a meedo » 17. Sep 2008 ob 19:49

mi imamo sedaj speljane kanale in notri optične kable po bloku. zanima me ko vrtajo in napeljujejo te kable v stanovanje ali je to že v naprej določeno kje bodo vrtali ali je možnost da si sami izberemo kje bodo vrtali?

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 22. Sep 2008 ob 11:23

Jst bi tud dal 500eur, če mi napeljejo optiko :)

Odgovori