SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Fry » 1. Avg 2008 ob 13:25

Se strinjam, vendar pa:
- kanalizacija ni samo v teh štirih ulicah okrog centrale
- kljub navedenim kar nekaj hišnih številk, gre v resnici le za nekaj objektov (blokov), ki imajo več vhodov
- od začetne postavitve optike, se potem ni pokablilo "niti metra" več
- s tem tempom, lahko pričakujem, da bodo prišli do mene (cca 400m razdalje) nekje okrog leta 2525 (leto gor ali dol)

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 4. Avg 2008 ob 11:35

Veron napisal/-a: Verjetno ker ni primernih kanalov za nadaljne polaganje optike, to jih je verjetno ustavilo, ker v začetku polaganja optike se prvo polaga tja, ker je najmanj dodatnega dela...

brasavid
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 14. Nov 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 4/512, IPTV

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a brasavid » 7. Avg 2008 ob 20:43

na forum o optiki na t-2- in konkurenci sem prišel prvič, čeprav imam t-2 pključek že skoraj eno leto.v bloku v novi gorici imam na razpolago optiko telekoma, ki deluje, in omarico in napeljavo za optiko t-2, ki ne deluje.
pa sem prebral tudi ta forum. in našel tudi to:
Navadni Nimda Napisal/-a:Povej jim, da je najbolj ugodno imeti televizijo T-2, ki ima več kot 130 TV kanalov in od vseh operaterjev najboljšo sliko, ter T-2 telefonijo, ki je najzanesljivejša in najcenejša. Če pa hočejo imeti internet (ni obvezen!), je pa pri T-2 najhitrejši za najnižjo ceno. Vse naprave pripeljejo T-2 monterji, torej res ni razloga, da vztrajajo pri kakšnih kablaših ali celo razpadajočem T-1.

in tudi:
SiOL ima precej boljšo sliko od kablašev, ima pa to nezgodo, da mora prekodirati sliko, ki pride s satelita v MPEG-2 formatu (po poti zaradi prekodiranja izgubijo 5.1 surround), ker hočejo zmanjšati pasovno širino s stiskanjem. Tako prekodirana slika zasede nekoliko manj pasovne širine (če je prekodirana v MPEG-4 še toliko bolj), je pa slika izgubila na kvaliteti. To je očitno, kadar se lahko televiziji istega proizvajalca postavi bok ob bok in na eni laufa T-2 TV, na drugi pa SiOLova. Kot noč pa dan!
komentarja sta se nanašala na prepričevanje stanovalcev (namišljenega?) bloka v novi gorici, naj se odločijo za t-2.
za sedaj nimam izkušenj s telekomom, vem pa, da je slika z naših nacionalk slo1 in slo2 v primerjavi s tisto iz našega kabla, slabša. S tem argumentom torej ne bo nič.
Potencialnim uporabnikom bom moral povedati tudi, da bodo opeharjeni za spremljanje prav tistih oddaj (filmov, športa...) na RAI1,2 in 3, ki so jih bili navajeni spremljati (ja, v novi gorici, ki je po padcu meje eno mesto, s t-2 ni mogoče gledati več kot 6 italijanskih programov, od tega 3 okrnjene, medtem ko jih z anteno na strehi ali s satelitskimi paketi lahko gledajo na desetine) več kot 50 let (seveda so v blokih upokojenci, kot je pravilno ugotovil neki forumaš iz 'okolice tolmina', ampak v okolici tolmina jih je po vaseh najbrž še več).
in še eno stvar bo treba povedat tem 'upokojencem': ko vam bo šlo kaj narobe, ne boste mogli priklicat help deska vsaj do 03:00 zjutraj, pa še rešili ne boste verjetno nič, saj v tem letu, ko sem jaz tu naročnik, v povprečju 5 - 10 % programov ne dela ali dela z napako (ponavljam: v povprečju, današnji dan, ko trenutno ne dela samo TIJI, so samo svetla izjema).
Poleg tega jim bom moral povedati še, da obstaja tu nek neuraden forum, kjer jim bodo obljubili, da bo slika slo1, slo2 boljša že pred poletjem 2008, da bodo programi RAI urejeni pred koncem leta 2007, iz česar izhaja, da so obljube t-2 zavajujoče ('upokojencem' bo bolj razumljivo, če rečem, lažnjive).
Če je kdo prebral vso to štorijo, se mu lepo zahvaljujem, in ne, nisem upokojenec in se na tehniko še kar spoznam.
in mislim, da bi se tehniki na t-2 morali bolj ukvarjat s kvaliteto svojih storitev za tistih 100.000 tisoč uporabnikov 'upokojencev', ki tvorijo dohodek družbe t-2, kot za reševanje specialnih zahtev, ki se postavljajo na tem (neuradnem) forumu, kjer brska trenutno 5 obiskovalcev in en uporabnik.
pa brez zamere.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Avg 2008 ob 23:02

Hvala bogu (pa ne pri T-2jevem), da ima še nekdo podobno mišljenje! Take in podobne težave ter probleme jim izpostavljam že odkar sem na forumu... pa imam samo občutek, da me tretirajo samo kot odpadnika in smetilca po forumu!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a tonimona » 8. Avg 2008 ob 07:28

Sva že dva.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
mlevaz
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 28. Okt 2007 ob 20:27
T-2: Že imam
Paket: T-4 Optika
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a mlevaz » 8. Avg 2008 ob 09:52

Brasavid, zelo zelo lepo si to napisal.. :D :pivo:

Stvari stojijo točno tako! Točno tako! :namrec:

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 15. Avg 2008 ob 13:40

Sodeč po debati na Alterju je SIOLova optika - bakrena... :owned:

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a sss » 23. Avg 2008 ob 07:05

lol? Dej link, da se jih skurca :mrgreen:
čisto prava optika

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a pikoli » 23. Avg 2008 ob 10:14

Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Avg 2008 ob 10:41

Če prebereš še njene objave na Siolu, vidiš da je zadeva čisto nekaj drugega, kot pa objavlja na Alterju!
Opazila je da proti njenemu kraju polagajo kable na novo in je delavca vprašala, če je to mogoče optika. Oseba ji je to potrdila, da polagajo optiko, dejansko pa so vlekli bakrene kable in potem je bila razočarana in začela objavljati kako optiko to vleče T1!
V tem primeru ni duha ne sluha o kaki optiki, ampak o novih bakranih vodih ;-)

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 23. Avg 2008 ob 11:49

Ni cisto tako.
Ravno v tem je problem, da ni videti optike. Vem iz prve roke, da so podpisovali soglasja za OPTIKO. :namrec:
(ce pa bo za FTTN veljal cenik optike in mozna vsa ponudba, potem pa ni panike.)

Jebač
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 4. Apr 2008 ob 09:22
T-2: Že imam
Paket: Polovičn

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Jebač » 23. Avg 2008 ob 12:00

Bobi : Pojma nimaš!
Sam (dodeljeni so mi bili 3je študenti) sem pred časom delal za Telekom v MB. Ko smo zraven obstoječe parice vlekli optiko je stara napeljava padala v prah. V enem bloku sem naletel na T-2 "butla", ki je imel prej sinhronizacijo čez 15 v smeri k centrali, potem pa mu je padla nekje na 1MB. Seveda je bil edina "pametna" stranka, ki v svojo stanovanje ni pustil optike. Samo zaradi njega sem potem z optiko vzporedno vlekel novo parico. Po tem dogodku je postala praksa, da je ceneje (zaradi časa) enostavno stari baker uporabiti kot "foršpan" za optiko zraven katere smo pač potegnili nekaj novih paric.
Če te interesira ti lahko grem svoje delo pokazat!

P.S. : Delati em nehal, ker nam na Telekomu nikakor ni uspelo direktno dobiti posla. Bili smo šele 3ji podizvajalci. S telekomunikacijami pa v stiku ostajam. Mimogrede Nimda koliko od 7000 mobilnih naročnikov ste zgubili v zadnjem tednu zaradi nedelovanja storitev?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Avg 2008 ob 12:34

Jebač, a si pripravljen kaj podpisati glede napeljevanja optike, kjer se "delno nenamerno" uničuje obstoječa infrastruktura v blokih z namenom, da se uporabnike prisili, da gredo stran od T-2? Nisi edini, v katerega rajonu se to redno dogaja.

UMTS: nimaš pravih številk, izpada je bilo pa včeraj par ur popoldan (petek), zaradi napake na bridgeu v Ljubljani (Mobitel - T-2) pri T-2 (Mobitel ni bil nič kriv). Šlo je za hujšo strojno napako... :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Avg 2008 ob 12:54

@Jebač. drugič prvo preberi kaj sem napisal :namrec:
V primeru okoli katerega je govora in je podan link, ni v vprašanju FTTH, ali FTTN, ampak čisto navadni baker!!
Kaj si ti delal, je tvoja stvar in tvojega dela ni nihče komentiral.

Jebač
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 4. Apr 2008 ob 09:22
T-2: Že imam
Paket: Polovičn

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Jebač » 23. Avg 2008 ob 17:12

Pripravljen podpisat.
No podatek 7000 je prišel z vaše strani. Roko na srce se mi niti ne zdi majhen glede na obdobje, pokritost in težave pri gostovanju. Sicer pa ti dam možnost, da številko popraviš!

No glede butla, ki v svojo stanovanje ni pustil Telekomove optike. T-2 mu kljub obljubam tja optike še vedno ni napeljal. Mesec dni po prilopu ostalih strank je na Telekom naslovil prošnjo za priklop, kjer so mu ugodili za nekaj čez 300€.

Odgovori