Kaj me je motilo drugje in zakaj sem pri T-2 [izkusnje,mnenj

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: Kaj me je motilo drugje in zakaj sem pri T-2 [izkusnje,mnenj

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 26. Jul 2007 ob 18:24

1. Arnes (dial up) - 1997 do 2001
2. SiOL ADSL - 2001 do 2007 (1/256, vmes poskus SiOL TVja - brezuspešno)
3. T-2 (4/1, IP Tel., IP TV)

O Arnesu ne bom zgubljal besed, legenda in v primerjavi z drugimi ponudniki najcenejši.

Druga zgodba pa je SiOL. Dejansko so me v vseh teh letih prignali do tega, da sem jih zasovražil, čeprav
sem jih vmes celo vzljubil (če se kdo še spomni povečanja iz 0.5mbit na 1mbit - brez razlike v naročnini).
Najprej vse kolobocije okrog tega, da sem sploh prejel pogodbo na dom (beri: Telekomovec pravi v Škofji
Loki je ADSL že možno imeti, SiOLovec pravi, da ne, itd...) zaradi neustrezne komunikacije med naci
operaterjem in njegovo hčerko. Itak, spet čakam in čakam in si končno izborim ADSL po neštetih klicih
sem in tja. Fantje pridejo, zmontirajo - prenos pa je 0.7 KB/s. V naslednjih dneh se še nekaj sukajo
okrog hiše, nakar ugotovijo da bo treba od sosednje hiše do naše prekopati vse in na novo položiti
kabel. Sklenemo, da se s tem počaka do pomladi. Spomladi mi internet naenkrat začne delovati odlično,
takrat deklariranih 51 KB/s. Nato kličem na TS. Kaj ste napravili? Ahm, ja, mi nič, a vam dela, no fino,
nakar izvem, da so me prestavili na drugo centralo. In zato ste rabili pol leta? :shock:

Nato sem si nekoč zaželel SiOL TVja. S strani SiOLa dobim potrditev, da je na moji lokaciji ta storitev
mogoča. Mati gre po Aminota v bližnji Kranj, doma zadevo priklopim - črna slika. Prijavim napako,
nakar se pri meni pojavi neprijazni monter, ki se huduje nad tem, kako je bila lahko storitev odobrena,
da sem s sinhronizacijo na meji in da ne bo nič. Tu se mi zdi, da se T-2 razlikuje - trudi se, da bi
omogočili storitve tudi tistim, ki so ravno na meji. SiOLovec pa je samo pobasal opremo in odšel.

Evo, dandanašnji sem na T-2. Zaenkrat lahko T-2 ekipo zelo pohvalim.
Fantje na forumu pridno pomagajo in imam občutek, da bodo storili vse,
da bi ti njihova storitev delovala popolno - ne pa jo odklopili ob
pričetku težav.

Edino malce slabe volje postajam, ker še vedno nisem preklopljen na VDSL2..

Pa, saj bo..:)

Še enkrat bi se rad zahvalil našemu NNju, ki zgledno skrbi za vse..
Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Kaj me je motilo drugje in zakaj sem pri T-2 [izkusnje,mnenj

Odgovor Napisal/-a borut » 26. Jul 2007 ob 20:34

Mlchk napisal/-a:...brezuspešno...
Neuspešno al pa brez uspeha...

Sorry za pikolovstvo pa sorr za offtopic...


Sej bodo tut do tebe prišli z VDSL2... Držim pesti...
A televizija ti zdej dela uredu? :razz:
Slika

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: Kaj me je motilo drugje in zakaj sem pri T-2 [izkusnje,mnenj

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 26. Jul 2007 ob 21:21

borut napisal/-a:
Mlchk napisal/-a:...brezuspešno...
Neuspešno al pa brez uspeha...

Sorry za pikolovstvo pa sorr za offtopic...


Sej bodo tut do tebe prišli z VDSL2... Držim pesti...
A televizija ti zdej dela uredu? :razz:
Hehe, saj je pravilno, da si pikolovski! Jebiga, sem se zatipkal, ker sem hitro spisal post.

Am, kar se pa tiče TVja je pa tako. Nekako se je zdaj ustalilo, da čez dan kar solidno dela,
potem je pa od večera do večera odvisno...skoraj vedno nekaj kanalov orenk kocka...

Upajmo, da bo z VDSL2 bolje.
Slika

Odgovori