Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 23. Jul 2007 ob 23:33

Iskratel bo dobavljal opremo za opticne povezave TS

http://www.finance.si/index.php?MOD=show&id=187273


kaj je pa s strateskimi lastniki Iskratela? pred nekaj casa je bilo podjetje cisto na psu, vsaj kar se tice dolgorocne vizije

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a BOBI » 24. Jul 2007 ob 01:17

Sem hotel napisat daljši post, pa se mi ne da :mrgreen:

Če imajo licenco, bo še šlo nekako, vsaj tako je bilo na začetku z prvimi modemi od Siemensa. Potem so se skregal in vsi dobro vemo, kaka kvaliteta je prišla na tržišče.
Če imajo pa sami kako izvirno zamisel, pa lahko rečem samo to, da se mi smilijo ljudje, ki veliko pričakujejo od T1 optike!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 07:53

Zanimivo, da imajo tej frajerčki o sebi zelo visoko mnenje in seveda o, kot pišejo, "prvem Evropskem vsedržavnem projektu FTTH...". Slika Verjetno so tukaj mislili, da gre za prvi projekt v Evropi, ki je zgrajen s sposojenim denarjem, ki ga bomo še leta in leta plačevali vsi državljani iz Proračuna. :mad:

Moj nasvet: ne dajati soglasij za optiko TS-ju, ampak Gratelu. Morebiti je TS res "prvi Evropski vsedržavni projekt FTTH" Slika, ampak uporabnike ima v Sloveniji na FTTH edino T-2, ki že 2 leti gradi FTTH omrežje po celi državi ter ima že kar nekaj naročnikov gor. In zadeva dela zelo, zelo dobro! 8)

Bobi :lol: :lol: :lol:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Jul 2007 ob 08:07

Navadni Nimda napisal/-a:Zanimivo, da imajo tej frajerčki o sebi zelo visoko mnenje in seveda o, kot pišejo, "prvem Evropskem vsedržavnem projektu FTTH...". Slika Verjetno so tukaj mislili, da gre za prvi projekt v Evropi, ki je zgrajen s sposojenim denarjem, ki ga bomo še leta in leta plačevali vsi državljani iz Proračuna. :mad:

Moj nasvet: ne dajati soglasij za optiko TS-ju, ampak Gratelu. Morebiti je TS res "prvi Evropski vsedržavni projekt FTTH" Slika, ampak uporabnike ima v Sloveniji na FTTH edino T-2, ki že 2 leti gradi FTTH omrežje po celi državi ter ima že kar nekaj naročnikov gor. In zadeva dela zelo, zelo dobro! 8)

Bobi :lol: :lol: :lol:

Moj nasvet podpišite obema 8) konkurence ni nikoli dovolj
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 24. Jul 2007 ob 08:24

BOBI napisal/-a:Sem hotel napisat daljši post, pa se mi ne da :mrgreen:

Če imajo licenco, bo še šlo nekako, vsaj tako je bilo na začetku z prvimi modemi od Siemensa. Potem so se skregal in vsi dobro vemo, kaka kvaliteta je prišla na tržišče.
Če imajo pa sami kako izvirno zamisel, pa lahko rečem samo to, da se mi smilijo ljudje, ki veliko pričakujejo od T1 optike!

a pravis, da sami niso razvili tehnologije in da se (spet) svercajo? al si hotel spisati nekaj drugega, pa se ti ni dalo...? ;( ;)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 09:12

Kako to misliš "spet"?! :o
Optika 100/10

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a maxus » 24. Jul 2007 ob 10:15

Navadni Nimda napisal/-a:Zanimivo, da imajo tej frajerčki o sebi zelo visoko mnenje in seveda o, kot pišejo, "prvem Evropskem vsedržavnem projektu FTTH...". Slika Verjetno so tukaj mislili, da gre za prvi projekt v Evropi, ki je zgrajen s sposojenim denarjem, ki ga bomo še leta in leta plačevali vsi državljani iz Proračuna. :mad:

Moj nasvet: ne dajati soglasij za optiko TS-ju, ampak Gratelu. Morebiti je TS res "prvi Evropski vsedržavni projekt FTTH" Slika, ampak uporabnike ima v Sloveniji na FTTH edino T-2, ki že 2 leti gradi FTTH omrežje po celi državi ter ima že kar nekaj naročnikov gor. In zadeva dela zelo, zelo dobro! 8)

Bobi :lol: :lol: :lol:
Nimda,če jaz v Izoli ne dam soglasja TS-ju ne bom v tem živlljenju imel edine prave optike,niti tiste "falše" :? ....torej,kot je rekel Madpanter-podpisal bom vsakomur,ki bo prišel po soglasje,magari Ljubljanski kanalizaciji :mrgreen:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 10:27

Ti ne boš videl optike ČE BOŠ podpisal telekomu. Predlagam, da zlobiraš po svojem kraju, naj se losajo te miselnosti in počakajo, da pride Gratel in tole uredi kot se spodobi. Tisti, ki boste dali soglasje telekomarjem, pa boste (nevede) postavili bariero in s tem (nehote) zaprli dostop Gratelu in T-2. Po domače, spet vas bodo nategnili, kot smo vajeni od teh državno-sponzoriranih falotov. :neutral:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a BOBI » 24. Jul 2007 ob 10:45

wifi4all

Sem včeraj zvečer študiral, da bi se spomnil, kaj je takega naredila Iskra, da je bilo dobro in uporabno, pa mi ni ratalo :?
Spomnil sem se celo na telefon, kateremu smo rekli "Fitipaldi", ki naj bi bil oh in sploh za tiste čase, pa sem se spomnil da tudi ta ni njihov, ampak od Amerikancev :?
Ajajaj, pa tako so se takrat hvalili, kakšne stručkote ima Iskra!

Pri vsej stvari me pa nekaj bega, kako to da se je T1 odločil sedaj kar na enkrat za Iskro in ne za RAM2 (sagem) od gospoda Rajko Janša, kaj to pomeni da T1 že ve da bo sedanja vlada padla in zopet lobira z naročili pri starih oblastnikih :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 11:12

:o :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Jul 2007 ob 11:33

Navadni Nimda napisal/-a:Ti ne boš videl optike ČE BOŠ podpisal telekomu. Predlagam, da zlobiraš po svojem kraju, naj se losajo te miselnosti in počakajo, da pride Gratel in tole uredi kot se spodobi. Tisti, ki boste dali soglasje telekomarjem, pa boste (nevede) postavili bariero in s tem (nehote) zaprli dostop Gratelu in T-2. Po domače, spet vas bodo nategnili, kot smo vajeni od teh državno-sponzoriranih falotov. :neutral:
Te so pa kar težke besede nimda :? , naj gratel mal pohiti, predvsem pa naj za ljubega boga najame bolj sposobne pobiralce soglasij. Mi je punca sporočla, da so bili pri njih in od 30 stanovanj pobrali 7 podpisev. :roll: . Da opišem potek kako je zgledalo pobiranje soglasij: Bzzzz (zvonc na vratih) ja gospa mi bi rabili vaš podpis da se strinjate da vam napeljemo optiko po bloku. Ok vse je to lepo celo bolš kot pri nas (pri nas so prvič rekli, da rabjo soglasje za prekopat travnika, o optiki ne duha ne sluha) in prav sam kje bodo ljudje stari 50 let in več vedel kaj jim pomen optika k mu je važn da prek sobne antene ujame slo1. Kaj neznate lepo povedat, da je to napredek, dvig vrednosti stanovanja, itd... Seveda nikjer obvestil v kastlcih da bodo pobiral soglasja itd... Nevem a se gratelu in t-2 splača napeljevat optiko in tok dnarja vlagat in pol dobesedno popušit pri pobiranju soglasij, ker se ljudje, ki pobirajo soglasja premalo potrudijo oziroma so nesposobni (joj kok rad uporabim do besedo :mrgreen: ).
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a maxus » 24. Jul 2007 ob 12:00

:shock: Madpanter,mulc frdamani grrrr :evil: ,jest sem že krepko čez pedeset :? .....za ostalo se pa strinjam ;-)


Nimda,a bi me rad prepričal,da je bolje golob na strehi kot vrabec v roki :roll: :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Flux » 24. Jul 2007 ob 12:17

Seveda, vsi se preselmo v Kranj pa bomo mel optiko od t-2!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Jul 2007 ob 12:22

Se vsem nad 50 iskreno opravičujem in se besno bičam po hrbtu ter klečim na koruzi zaradi izjave o 50 letnikih in sobni anteni :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 12:46

maxus napisal/-a: :shock: Madpanter,mulc frdamani grrrr :evil: ,jest sem že krepko čez pedeset :? .....za ostalo se pa strinjam ;-)
Nimda,a bi me rad prepričal,da je bolje golob na strehi kot vrabec v roki :roll: :mrgreen:
Pomešal si. :roll:

Bolje vrabec na strehi, kot podgana v bajti. ;-)
Optika 100/10

Odgovori