Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 25. Jul 2007 ob 12:37

Krypto napisal/-a:http://www.bolha.com/oglas1657973

Mal izpopolnjenga fitipaldija se dons prodajajo pr naciju :D
Mi ga še vedno imamo, ker je edini na katerega babica sliši :D Ga ne menjamo za nič :arrow: Legenda 8)
Slika
Slika - FTTH optika

ghdgfdhsf

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 25. Jul 2007 ob 23:57

Misli da to preseravanje med Siol uporabniki in T-2 uporabniki gre malo že na bruhanje Siolovci imate svoj forum pa pejte tam srat preko t-2 in obratno ne smetite foruma kateri je za uporabnike t-2 storitev in za tiste ki hočejo posta mislim pa da vsi uprabnik t-2 tukaj na forumu so že preziskusli sranja katera jih je prodajal telekom in siol in nerabite nas prepričevat kaj je dobro in slabo.
Dejstvo je da VDSL je zaćel prvi tržit t-2,FTTH je prvi začel tržit t-2 in VDSL je začel prvi tržit T-2 pa brez velikeka pompa preko raznih oglasov,tiskovnih konferenc itd....
Zdej pa je na vami da pokažete nekaj več kar je začel tržit T-2 ne pa posnemanje tehnologije ki jo je v slovenijo prvi začel T-2.(pa da bi jo vsaj posneli 100%)

Torej NE SMETITE FORUMA !!!!!!!! Z SMETMI

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 26. Jul 2007 ob 09:10

Pa sej tole je tema o iskaterelu in TS ;)

Sicer pa če že tako pogumno o tem, da ne smetit (sicer nevem na koga je tole letelo - če name, si se zmotil), raje povej svojim t2 kolegom, da ne smetijo siol foruma in vseh ostalih, kar tudi ti tukaj počneš, ampak baje je pravilo, da se tukaj lahko "smeti" ostale...

PS: konec koncev sem pomagal pri prevodu tega foruma ;)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Jul 2007 ob 09:14

Veron, mislim, da tisto gor od Tesuxa ni letelo nate. ;-)

Mislim, da ga je bolj razpyzdil neprofesionalen (in podplačan) novinarski pristop k širjenju yurlabuč. Sej ne, da jim kdo kaj verjame, blebetačem. Žal se tej faloti tako gredo dogovorno ekonomijo v tej naši "državi" in sesljajo na slamico iz Proračuna že vsa ta leta. Cajt bi bil, da jih nekdo malo frcne po nosu... :D
Optika 100/10

ghdgfdhsf

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 26. Jul 2007 ob 16:38

Osebno ni letelo nate ;-)
Jaz za ostale T-2 uporabnik ki smetijo po forumu Siola ne nadziram jaz govorim v mojemu imenu ker na siolov forum še enkrat nisem šel in tudi nevem kaj iskat na tem forumu namreč sem 100% uporabnik T-2.(za preseravanje pa nimam niti energije in volje -živcev še manj ) me pa moti to tukaj kjer prebiram kake informacije in probleme kateri je tudi smisel tega foruma(če se motim me opozorite) da se preseravajo in to zzzzzeeeeelllloooo moti!
S čim se pa jez smetil forum razen da sem se pohecal z kakim bodočim uporabnikom FTTH ali posredoval informacijo o vklopih in pomagal pri priklopu kakega uporabnika.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Jul 2007 ob 17:23

Jaz sem pa bil nekoč član SiOL Foruma, pa so me dol zbannanali, ker sem šimfal vladajočo eno-mandatniško klownolicijo in njihove prijateljčke v opoziciji. :mad:

Zato me tam ne vidijo več. :razz:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a borut » 26. Jul 2007 ob 21:02

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz sem pa bil nekoč član SiOL Foruma, pa so me dol zbannanali, ker sem šimfal vladajočo eno-mandatniško klownolicijo in njihove prijateljčke v opoziciji. :mad:

Zato me tam ne vidijo več. :razz:
Jao... nepobolšljivi... :(
Slika

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a velis » 26. Jul 2007 ob 21:16

Zanimiv thread :twisted:
Še nekaj mojih misli:
TS je monopolist, ki je prišel do svojega položaja izključno s podporo vladajočih gumpcev ter seveda davkoplačevalskega denarja. Kot takega ga bom vedno sovražil in sem prvi v vrsti, ki zahteva, da ga razdelijo na 8 komadov in to vsako od sekcij (telekom, SiOl in Mobitel - morda sem še kakšno pozabil). Vse po vrsti so gnile do amena, pa še mal naprej.

Po drugi strani pa tudi T-2 v povezavi z Gratelom niso lih cvetke. Ja, ok, VDSL-2 pa optika, pa kvajestvemkvaše. Boli me đonson za vse te zadeve. Jaz menim, da potrebujem storitev na določenem nivoju in me prav malo briga, kako vi to zadevo speljete. Trenutno pač ni speljana. Informacije so, naj bi optika reševala probleme, kot jih mam jaz, zato tulim, da hočem optiko. OK. Ampak to ni point. Tulim, da hočem gledat en normalen program, medtem ko žena gleda une imbecilne "reality show-e". Kako bom prišel do tega me ne zanima. Če ne bo šlo pri vas v enem normalnem času, bom našel nekoga drugega, ki bo to naredil.

Uf, zdej sem pa čist že off-topic. Hotel sem povedati, da Gratel zadeve še zdaleč ne zrihta tako, kot se reče, ampak naredi prav tak rastur, kot pa TS-ov pogodbeni izvajalec. Že za Kranj sem slišal veliko pritožb - niti ne nad izvedbo, saj optika prav lepo dela, ampak nad nesposobnostjo Gratela, da za sabo vsaj malo pospravi. Rasturili so pol Kranja, v trenutku, ko je bla šipa v ceveh, pa so jo popihali. V Ljubljani je iz istega razloga zadeva prišla celo na TV.

T-2jevci: malo se pomirite pri tem vašem že prav religioznem oglaševanju "edine prave poti", ker niste neki angelčki. Delate dobro, kar pa ne pomeni, da ne bi mogli še bolje. Malo pa vseeno pazite: Ko se TS v nekaj vključi, tipično zaradi znanih dejstev povozi vse, kar mu stoji na poti. Tudi cerkev ni tako bogata, da bi vas lahko reševala, zato "počasi" začnite delati tudi na svojem image-u. Trenutno nimate ravno najboljšega.

To je bil dobronameren post zadovoljnega uporabnika...

ghdgfdhsf

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 26. Jul 2007 ob 23:05

Velis - pošteno ;-) No ni vse kakor praviš ampak precej!

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 27. Jul 2007 ob 07:58

Velis: Sem kranjčan in se s teboj popolnoma strinjam.

T2 marsikaj raje pomete pod preprogo, recimo zakaj na uradni strani še vedno ni opravičila za sobotni 8 urni izpad optike na planini v KR? Ker imamo samo nekaj tisoč naročnikov pa smo sedaj nepomembni?

tesux: Ti kar nakladaj; lepo je bilo zmenjeno, da se razkopani pločniki in kolesarske steze preplastijo z asfaltom v celotni širini (dolžini), ceste pa v širini 1 m. Ali ste to morda spoštovali, malo morgen.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Malkec » 27. Jul 2007 ob 12:31

mr_tweak napisal/-a:Velis: Sem kranjčan in se s teboj popolnoma strinjam.

T2 marsikaj raje pomete pod preprogo, recimo zakaj na uradni strani še vedno ni opravičila za sobotni 8 urni izpad optike na planini v KR? Ker imamo samo nekaj tisoč naročnikov pa smo sedaj nepomembni?

tesux: Ti kar nakladaj; lepo je bilo zmenjeno, da se razkopani pločniki in kolesarske steze preplastijo z asfaltom v celotni širini (dolžini), ceste pa v širini 1 m. Ali ste to morda spoštovali, malo morgen.
Problem je bil s primarno klimo, sekundarna je delovala BP in zgleda ni zmogla.

Joza Ve Več
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 4. Avg 2007 ob 12:41
T-2: Še nimam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Joza Ve Več » 4. Avg 2007 ob 12:53

Glede na naslov teme in slabo poznavanje slovenske telekomunikacijske scene večine obiskovalcev tega foruma, bi bilo prav reči še kakšno o ozadju T2 in agoniji Krambi & Filip. To, da je do že daljnega leta 2004 SiOL-u poveljeval Krambi (Miran Kramberger) verjetno še veste. To, da je odletel (http://www.mladina.si/dnevnik/41133/) zaradi preveč skorumpiranega sodelovanja z direktorjem SmartComa, Filipom (http://www.smart-com.eu/index.php?sv_path=11,26,399) pa verjetno mnogi ne veste več. Skratka, Krabi je letel in dobil klavzulo, da ne sme nastopati v TK branži nadaljnih n let. Zato se je iz prve fronte javnosti umaknil in kot Boter skupaj s stricem nadškofom Francem Krambergerjem prišel do cerkvenega denarja (več o Zvon 1 in 2, Mariborki nadškofiji in njihovi prepletenosti v junijski številki Monitorja). Iz SiOL-a je Krabi potegnil še Turka, ga postavil za direktorja T2 in preko, prej dvornega dobavitelja SiOL-u in sedaj T2-ju, SmartCom-a vključil, že daljnega leta 2002 zakupljeno korejsko opremo za VDSL – proizvajalec Milinet (http://www.millinet.co.kr/). Filip je bele stara jajca poštrihal na zeleno, nalepil SC nalepko in jih še danes uspešno prodaja Krambiju.

Uporabniki pa so zadovoljni, ker mislijo, da je tehnologija VDSL naslednji korak od ADSL. Pa ni res, najprej sta se razvila ADSL (1999), in VDSL (2001) in ker noben od njiju ni omogočil brzine kaj dosti nad 10Mb/s na velikih razdaljah so standardizirali še ADSL2+ (2003). Šele pred kratkim pa se je rodil VDSL2 (2006), ki pa ima, roko na srce, podobne probleme z dolgimi paricami kot VDSL. No, pa da me ne zanese preveč v tehniko, …

Agonija Krambi & Filip se nadaljuje tudi na področju optike. Namesto, da bi T2 kot preudaren gospodar investiral v opremo, ki za pravo ceno ponudi prave učinke, je v stilu “s polno ritjo ni težko srati” od Filipa nabavil eno najdražjih optičnih stikal namenjeno LAN omrežjem, za priklop FTTH naročnikov. Oba sta si s tem lepo napolnila tudi lastne žepe, uporabniki pa ste seveda zopet zadovoljni, ker za veliko denarja že mora dobro delati. Vso zgodivino kraljevine Krambi na SiOL-u in sedaj na T2 je tako Filip lepo živel, malo družinsko podjetje SC pa je zraslo v prav ta zaresnega slovenskega sistemskega integratorja, ki ima sedaj tudi že nekaj hčera. Eno do njih je tudi DSC (http://www.smartstart.si/Partnerji.aspx?langid=1), ki pa, glej ga zlomka, Agonija Krambi & Filip se nadaljuje, ta Filipova hčerka na T2 prodaja optične switche Milan (http://www.dscsi.eu/index.php?TLC=Main. ... dukt_id=58) za doma.

Skratka naj si bo državni, cerkveni ali privatni kapital agonije lobiranja in dvornih dobaviteljev ostajajo.

Če pa pogledamo še malce širše in za trenutek odmislimo zamero monopolistu T1, pa lahko rečemo, da je Iskratel kot visokotehnološko podjetje, ki bajdvej zaposluje največje število softverašev v Sloveniji, delalo tako kot dela večina mnogo večjih tekmecev v svetu. Zakaj je Alcatel dvorni dobavitelj France Telekomu, zakaj je Siemens dvorni dobavitelj T-Com-u (Deutche Telekom), … ker je to v interesu države! Hvalabogu, da je tako, sicer bi veleumni stručkoti iz Kranja bili obsojeni doseči profitabilnost na tujem trgu, kjer so že prisotni lokalci in slovensko gospodarstvo, ki opeva “invativnost” in “visoko tehnologijo” bi kaj hitro izgubilo še enega redkih prikazov kako se to dela v praksi.

Pa še to. Zakaj večina od vseh Iskrinih izdelkov pozna amo “fitipaldija”? Ker delajo izdelke za Telekome in ne za končne uporabnike. Vsake toliko se najde kakšen končni terminal kot privesek centrale, vendar je treba vedeti, da je to le obroben izdelek k celoti. V telekomunikacijah je največ pameti še vedno na lokacijah daleč stran od naših dnevnih prostorov, torej v lasti Telekomov. Da pa fidipaldi ne bo osamljen primer, Iskrin novi VDSL2 domači prehod v enotni škatli ponuja brzine do 100/50 (ker je VDSL2 in ne VDSL), ima 4xLAN, ima 2xPOTS in ima 2xUSB za WiFi AP, printer ali FTP server hrambo. Koliko škatel po sobi morate imeti za vse to, če uporabite VDSL od T2?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Avg 2007 ob 13:06

Ufak, kera yurlabuča, očitno jim optika še dolgo ne bo delovala! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Optika 100/10

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 4. Avg 2007 ob 17:03

Tokrat se bom strinjal z Nimdo :D
Oba sta si s tem lepo napolnila tudi lastne žepe, uporabniki pa ste seveda zopet zadovoljni, ker za veliko denarja že mora dobro delati.
Who cares če sta si napolnila žepe, pač večina ljudi bi to rada naredila. Glavno vprašanje ni ali je nekdo naredil dober ali slab posel, temveč čigav denar je šel v njegov žep. In sam, po pravici povedano, mi je popolnoma vseeno čigav, dokler ni to moj :D. Za razliko od preljubega Telekoma, ki lupi uporabnike in državni proračun (kamor prispevajo spet taisti uporabniki), pri T-2 ni tako.
Uporabniki pa so zadovoljni, ker mislijo, da je tehnologija VDSL naslednji korak od ADSL. Pa ni res, najprej sta se razvila ADSL (1999), in VDSL (2001) in ker noben od njiju ni omogočil brzine kaj dosti nad 10Mb/s na velikih razdaljah so standardizirali še ADSL2+ (2003)
Tule sem sem malce zgubil :D. Seveda so uporabniki zadovoljni, VDSL dejansko v večini primerov deluje boljše kot ADSL2+ 8)
Slika Optika od 30.5.2008

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Iskratel & TS: agonija podjetja se nadaljuje

Odgovor Napisal/-a Veron » 4. Avg 2007 ob 19:09

gulikoza napisal/-a:VDSL dejansko v večini primerov deluje boljše kot ADSL2+ 8)
Na kratkih razdaljah.

Odgovori