A je T2 pravi odgovor?

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
pikipooky
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 14:23
T-2: Še nimam

A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a pikipooky » 21. Sep 2007 ob 14:30

Tole bo zdaj verjetno čist žensko vprašanje, lahko se komot smejete zraven :oops:
Ravnokar sem se preselila v novo stanovanje in nimam ne TV priključka, ne interneta, ne telefona (mislim, fizično je ampak nisem na nič priklopljena, nimam nobenega ponudnika).
Ob vseh teh tehničnih zadevah sem seveda zmedena. Jst bi rada samo sledeče:
- dost hiter internet (ker mi živce žre počasno nalaganje), vsak večer ponavadi malo pregledam par strani, nič posebnega dowloadanja itd.
- 1 mail naslov
- televizijo z dobro sliko (kupila sem nov TV, ki je super truper in rabim tudi dober signal) in dost programi.
- telefon lahko ampak ni mus
Lokacija je pa Ljubljana Jarše.
Nekaj sem gledala od Telemacha ampak mi že v fundamentu ni zadeva jasna. A lahko katerikoli operater meni vse priključi, ali majo zakupljene dele mesta ? :shock: Res, sorry za trapasto vprašanje, ampak to mi ni jasno. In ali je kateri ponudnik boljši v katerem delu mestu kot drugje ?
Dejte mal pomagat, ker res nimam za kruh, kar se tega tiče. Sej mogoče nisem najboljšega foruma našla, ampak ne vem več kje vprašat.
Hvala, P.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 21. Sep 2007 ob 14:43

Pravilno da vprašaš, zato pa so forumi ;-)
V Jaršah imaš možnost, da se priklopiš na Telemah, Telekom ali pa T2. Mogoče se najde še kaka varianta. Vsi ponudniki ti lahko ponudijo vse kar pač internet nudi. Razlike so seveda v kvaliteti in ceni. Večina nas tukaj je priklopljenih na T2 in kot taki podpiramo to varianto, jo pa znamo tudi skritizirat če je potrebno. Malo si oglej, kaj vse smo pisali da boš dobila bolj jasno sliko.
Jaz naprimer, sem bil pred T2-em pri siolu in ti lahko zatrdim, da je T2 veliko boljši ponudnik od ostalih, pa kar ni zamnemarljivo, tudi najcenejši, brez pogodbenih vezav in brez obveznega nakupa opreme. Slika na TV-u je neprimerljivo boljša kot od Telemaha ali siola, še posebej HD programi, ki so primerni za LCD-e in pa plazme.
Naj bo to nekaj za začetek, ostalo bodo še ostali pisali, pa še preberi si kaj smo pisali konkrektno o kaki ponudbi!

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a celloak » 21. Sep 2007 ob 17:54

Priporočam ti, da se za začetek pozanimaš kje je tvoja centrala. Ponavadi je to najbližja zgradba pošte. Če centralo vidiš iz svojega okna, si že na konju, saj to ponavadi pomeni, da je tvoja linija stabilna.

Jaz sem prenesel vse na T-2, tako internet, kot telefon, kot babičin telefon, kot televizijo. Za zdaj mi še ni žal prehoda.

Če te prav razumem, bi bila, kar se hitrosti interneta tiče, zadovoljna že z najnižjim paketom. V primeru T-2 je to 1024/256 paket, v Novih Jaršah pa tudi dvomim da se lahko priključiš na T-2 optiko.

Če vzameš 1 telefonski priključek, 1024/256 in 1 TV, te bo vse skupaj na mesec prišlo 36 evrov.

Kar se televizije tiče, pa itak nimaš kaj razmišljati, še posebej če imaš super duper novi LCD TV. Predlagam, da ob sklenitvi pogodbe pobaraš za Motorolin HDTV sprejemnik, saj boš tako dobila res najboljšo sliko.

O ponudbi Telemacha in Telekoma ti bo pa najbrž še kdo drug povedal kaj več.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a borut » 21. Sep 2007 ob 20:37

Jaz ti vsekakor svetujem, da vzameš T-2. Je najceneja varianta in storitve delajo super. V primeru problemov pa so tudi dokaj ažurni in stvar znajo popraviti... ;-)
Slika

smrkec
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 2xTV + VOIP

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a smrkec » 21. Sep 2007 ob 22:34

men je t2 še zato všeč ker ni drobnega tiska in skritih cen in časovne vezave.

imam pa 2x tv in telefon in če so moji starci zadovoljni k paničarjo za vsako pikico če kej ni vredu pol že more bit dober :lol:

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a feeltch » 24. Sep 2007 ob 19:44

T2 = 36€ za trojček

Telemach je cenejši. 33€ za trojček, ali 22€ za nižjo hitrost interneta Ampak če še nimaš priklopljenega, je treba plačat priklop 150-350€.

Telekom je dražji za malenkost.

Opcija je tudi Amis. 35€ za trojček. Moji starši in sestra so zadovoljni z njihovim internetom in telefonom.

Pozanimaj se za oddaljenost od centrale. (Kličeš na Telekom in poveš lokacijo pa ti oni odgovorijo). Odvisno od te oddaljenosti je določena najvišja hitrost interneta in možno število TV priključkov ali če je TV sploh mogoč preko IPTV. TO velja za Telekom, Amis ali T2 priključek ne pa za Telemach kjer gre signal po drugem kablu.

Če je možno bi jaz vzel verjetno T2 tudi ker ima največ tv programov (več discovery-jev)
Slika

there's no home like 87.212.1.184

salmir
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 21. Feb 2008 ob 14:49
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a salmir » 21. Feb 2008 ob 15:09

ma T2 vsekakor trga po domace

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a kravca » 24. Feb 2008 ob 21:14

Samo ne mi amisa omenjat:

4Mb/512 = 25,00 €
+ amis tv = 19,00 €
me pride = 44,oo €.

pri T-2 je ta paket
Internet: 4Mb/512 = 17 €
Televizija: = 12 €
Skupaj cena = 29 €

S tem,da te cene od amisa veljajo šele od 1.2 naprej,stara cena je bila pa še veeelikooo večja.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a feeltch » 25. Feb 2008 ob 14:13

Za T-2 si navedel cene za skupno razvezan dostop, Amis pa za polno razvezan pa še stare cene.

Amis ima trenutno za paket duo (skupno razvezan dostop) €34 za 10M/768k brez vezave brez priključnine, 90 programov.
To pa tud ni švoh paket.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

kastor
Faca
Prispevkov: 105
Pridružen: 27. Nov 2007 ob 10:19
T-2: Že imam
Paket: tv+ internet 4/1

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a kastor » 25. Feb 2008 ob 15:51

Kar se interneta tiče nimam pripomb, zaenkrat vse gre tako kot mora. Kar se tiče pa televizije bi bilo pa treba mal tud pojamrat.

Če so ti prioriteta filmi oz. kak filmski kanal je tukaj po mojem mnenju boljš vzet kaj druzga. Sicer se obljublja(no niti se ne obljublja, govorice pač), da bo kmal kaj novga, sam če gledaš trenutno situacijo sta v prednosti ostala ponudnika(sicer moje osebno mnenje o Telemachu je zelo zelo slabo, medtem ko čez siol nimam pripomb).

Osebno si lastim t2 ker niti nimam časa preveč filmov gledat tak da tv3 kar zadostuje mojim potrebam. Kjer bo nastal problem je cena, tukaj je t2 dejansko najbolj konkurenčen in je v prednosti pred drugimi.

Na tvojem mestu bi izbiral me t2 in telekomom. Če sta ti kanala HBO in HBO Comedy(in športklub :D ) prioriteta rajši vzemi Telekom(če maš viška dinarcev seveda). V nasprotnem primeru vzemi t2.

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: A je T2 pravi odgovor?

Odgovor Napisal/-a kravca » 26. Feb 2008 ob 02:56

feltch
Točno to sem navedel,kar mi amis ponuja.(ker nima kolokacije na moji centrali).
Torej je primerjava pri obeh skupno razvezan dostop.In
amis pri 10MB liniji ne ponuja tv-ja (poglej cenik amisa za uporabnike preko telekoma) napisal sem že nove cene.
In ne reklamirajte nekaj kar pač ni omogočeno vsem,ker je to zavajanje uporabnikov.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Odgovori