Telekom Slovenije v težavah?

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a jogy » 3. Okt 2007 ob 20:37

Da je Telekom Slovenije v preteklosti proti svojim tekmecem izkoriščal svoj monopolni položaj, ni novost. To je sedaj potrdilo tudi Upravno sodišče Republike Slovenije, ki je s sodbo gladko zavrnilo tožbo Telekoma Slovenije proti odločbi Urada za varstvo konkurence (UVK) iz leta 2004. Ta odločba je bila hkrati tudi podlaga za odškodninsko tožbo, ki jo je proti Telekomu vložilo podjetje ABM. V medijsko odmevni tožbi je Telekom pred Upravnim sodiščem izpodbijal delno odločbo UVKja, v kateri ga je Urad bremenil zlorabe prevladujočega položaja pri prodaji ISDN paketov. K ISDN paketu je telekomunikacijski gigant namreč prilagal le SIOLove zgoščenke za priklop na svetovni splet, s čimer je diskriminiral druge ponudnike internetni storitev. Če bo Upravno sodišče Republike Slovenije potrdilo še ostale tri odločbe Urada za varstvo konkurence, bo Telekom obsojen še zaradi usmerjanja povpraševanja strank po internetnih storitvah k svoji hčerinski družbi SiOL. Na podlagi teh odločb pa temeljijo tožbe podjetij T-2 in Tuš Telekom.

VIR: http://www.racunalniske-novice.com

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a Tody » 3. Okt 2007 ob 21:51

Nekdo je pa toplo vodo odkril ?
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a Anubis » 3. Okt 2007 ob 22:23

Po tem sodec bo cez 4 leta nekdo na UVK le ugotovil, da je pri uvedbi bancnih provizij na bankomatih slo za zlorabo monopolnega polozaja in kartelni dogovor. :twisted:
Upam, da bodo po Plahutniku nasli kaksnega bolj okretnega in aktivnega cloveka. Natasa Pirc Musar comes to mind. :D

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Okt 2007 ob 00:43

To je vsekakor presenečenje, da se je sodišče tako odločilo! Sedaj pričakujem da jim stopijo tudi na prste pri največji laži. To je prodaja ISDN priklučkov za uporabo ADSL širokopasovnega priklopa!

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a lazyass » 4. Okt 2007 ob 10:34

BOBI napisal/-a: To je prodaja ISDN priklučkov za uporabo ADSL širokopasovnega priklopa!

Če jim bodo stopil, kdo bo kaseru ? Mi ki smo bli nategnjeni al proračun in iz proračuna nazaj k njim, če bo drugi primer bo postopek na sodišču še kako hitro zaključen, tukej ne bodo poznal sodnih zaostankov itd. :roll: ?


Lp Lenart
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Okt 2007 ob 10:48

T1 me je nategnil z ISDN-om za 120.000sit že pred leti, pred pol leta mi je linijo odvzel! To pomeni da so meni dolžni ta denar in ne državi. To zadevo imam itak na sodišču, mi bo pa vsekakor pomagalo.
Tudi za ostale mislim ki so kupovali ISDN, pod pretvezo da ga rabijo za adsl, da se jim povrne stroške nakupa!

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Telekom Slovenije v težavah?

Odgovor Napisal/-a flier » 4. Okt 2007 ob 19:47

Tole se bo se nekaj casa vleklo po sodiscih:
http://www.telekom.si/podjetje/sredisce ... rence.html

Drugace pa je bil ISDN ze sam po sebi nateg, da vezave ADSL na ISDN niti ne omenjam.

Odgovori