Telekom mi otežuje prestop na t2

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Dec 2007 ob 22:15

Softy napisal/-a:Ne vem če ste mogoče opazil, samo Siola kot podjetja ni več od 1.4.2007
Ne vem, kaj tebi ni jasno... vendar Siol kot blagovna znamka še vedno obstaja... tako kot še vedno obstaja stran http://www.siol.net ... če tega mogoče nisi opazil.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 9. Dec 2007 ob 22:28

blagovna znamka obstaja, to je res ja, samo ti si rekel, na siolu me lahko takoj priklučijo... če nimaš tel.priključka ne more it brez poizvedbe, razen če je na tvoji lokaciji možna optika :lol: :lol:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Dec 2007 ob 22:37

Softy napisal/-a:samo ti si rekel
Ja, res je... jaz sem že marsikaj rekel... samo tistega ne, kar ti misliš da sem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 9. Dec 2007 ob 22:38

jaz ti samo dejstva povem, potem je pa na tvoji strani al jih boš sprejel al ne... 8)

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Dec 2007 ob 11:48

Softy napisal/-a:samo ljudje so zato tam da ti povejo zakaj a ne? ne pa da govorijo zahtevajte od telekoma točen odgovor, ker ga pač sami ne znajo povedati
Na T-2 ti lahko povedo samo odgovor, ki ga dobijo od TS. TS odloča, TS daje odgovore. Oprater na T-2 lahko samo prebere podatke, ki jih pošlje TS! Še več, operater ima NEPOSREDEN vpogled v bazo TS! Popolnoma enak vpogled ima tudi stranka na servisnih straneh!
Obstaja pa še ena možnost, citiram TS pogodbo RUO:
Telekom Slovenije bo v primeru zavrnitve poizvedbe na posebno zahtevo operaterja, razloge za zavrnitev izkazal tudi z ustrezno tehnično dokumentacijo najkasneje v desetih (10) delovnih dneh od prejema operaterjeve zahteve. V kolikor je bila zavrnitev izvedbe upravičena, bo Telekom Slovenije takšno zahtevo zaračunal operaterju v skladu s cenikom.
Tako je, T-2 bi lahko posebej za vsako stranko PISNO zahteval dokumentacijo, pa še plačati bi moral za to!
Ne skrbi, ko dobimo dokaze, da je bila zavrnitev neupravičena, zahtevamo dokumentacijo. Vendar pa operater T-2 v klicnem centru NE MORE dobiti podrobnejših informacij. To se je tudi že dogajalo, če se spomniš, kakšne kazni je dobil TS ravno na podlagi neupravičenega zavračanja. Stranka PA LAHKO zahteva od TS odgovor, kaj se dogaja z "njegovo" parico.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 10. Dec 2007 ob 21:36

DOLŽNOST vsakega ponudnika je da ti razloži zakaj ni možno, če pa tam niso dovolj pametni ali pa ne znajo odgovort, pol pa ne vem kaj tam delajo. :shock: Zanimivo je tudi, da od drugih ponudnikov, tega ni. Samo T2 meša drek, ker folku ne zna razlagat kaj kej možno. Rezultat je pa ta post k je prvi na začetku. :?

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 10. Dec 2007 ob 21:39

Tako je, T-2 bi lahko posebej za vsako stranko PISNO zahteval dokumentacijo, pa še plačati bi moral za to!
Torej da poenostavimo, T2 noče plačati teh pisnih dokumentacij, raje prbije strankam kaj tako neumnega kot to govori. In seveda, stranke ki pojma nimajo za kaj se gre, začnejo na veliko tečnarit, informacij pa nikjer ne dobijo. torej najboljše bi bilo da stranke pritisnejo na T2 in od njih zahtevo pisno zakaj ni možno :twisted: ima da plačate, za kar se mate, prokleta cerkvena mafija :twisted:

Uporabniški avatar
Faust
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 10. Dec 2007 ob 16:00
T-2: Še nimam
Paket: 14.400 modem

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Faust » 10. Dec 2007 ob 22:05

Uporabnica Softy, prosim, če se spodobno obnašate. Nismo na SiOL forumu, kjer ni cenzure drugače mislečih. :twisted:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a borut » 10. Dec 2007 ob 22:10

Softy napisal/-a:DOLŽNOST vsakega ponudnika je da ti razloži zakaj ni možno, če pa tam niso dovolj pametni ali pa ne znajo odgovort, pol pa ne vem kaj tam delajo. :shock: Zanimivo je tudi, da od drugih ponudnikov, tega ni. Samo T2 meša drek, ker folku ne zna razlagat kaj kej možno. Rezultat je pa ta post k je prvi na začetku. :?
Tle maš narobe. Pri drugih ponudnikih je popolnoma isto. 2 leti nazaj sem naročil Voljo (na prušnikovi) preko omrežja Volja. Telekom zavrnil, Volja ni vedela zakaj. Pisal na Telekom in pol so tako zblefirali, da nism vedel niti če lahko naročim SiOL. No, kasneje so se zmenili in sem lahko imel Voljo (preko Telekoma :oops: )..

No.. kako naj en oprater ve, zakaj tadrugi operater ne more.. Nažalost nimajo istih baz podatkov, da bi si lahko gledali pod prste, ampak so primorani verjet eden drugemu.. Krut lajf, ni kej..

Ena stvar, ktere FUL ne štekam: "meniš, da je odnos Telekoma do stran popolnoma pravilen?" :shock: :o
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Dec 2007 ob 22:19

Softy napisal/-a:DOLŽNOST vsakega ponudnika je da ti razloži zakaj ni možno,
Še enkrat - vsa razlaga, ki jo sploh ima in posreduje TS je: "Parica ni primerna za razvezavo". To razlago da IDENTIČNO tudi T-2!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a lulikin » 10. Dec 2007 ob 22:28

Mtja_i ima glede odgovora telekoma prav. Seveda pa mojega nezadovoljstva s programsko shemo na t-2 s tem ne more oblažiti.

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 10. Dec 2007 ob 22:41

mitja_i napisal/-a:
Softy napisal/-a:DOLŽNOST vsakega ponudnika je da ti razloži zakaj ni možno,
Še enkrat - vsa razlaga, ki jo sploh ima in posreduje TS je: "Parica ni primerna za razvezavo". To razlago da IDENTIČNO tudi T-2!
Pa kaj misliš pa da na telekomu imajo pa 2 strani dolgo razlago? loj :lol: :lol:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 10. Dec 2007 ob 22:47

Softy napisal/-a: če ti pa v KC v kateremkoli ponudniku ne znajo povedati, potem so nesposobni biti v KC. to da obtožujejo konkurenco, je podlo in se jim kaže njihovo popolno nevednost.
V KC na T-2 VSAK operater zna poiskat in pove ta odgovor, ki ga vidi iz TS baze. VEDNO se pove točno tak odgovor, kot tam piše (Parica ni primerna). In ne boš verjel, večini ta odgovor NE zadostuje...
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Dec 2007 ob 23:05

Točno zaradi takega palamudenja bo priporočljivo voliti tiste Evroposlance, ki se bodo zavzemali za to, da se nacionalne operaterje (tudi Slovenskega) razfyka na infrastrukturni del in storitveni del. Storitveni del se lahko takoj proda po načelu "kdo da več", infrastrukturni del pa naj ponuja (državno) infrastrukturo pod enakimi pogoji za vse igralce na trgu. Tako bi sicer moralo biti saj tako piše v stotisočih sklepih, resolucijah, deklaracijah in zakonih, ampak v tej naši Đamahiriji imamo zakone bolj za to, da se pred tujci hvalimo, češ kwa da smo napredni. :roll:
Optika 100/10

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a gr » 11. Dec 2007 ob 08:59

Glede razdelitve se kar strinjam. Druga možnost, ki se zunaj tudi precej uporablja je ta, da je lastnik infrastrukture mesto oz. občina (dostop do komunalnih storitev - voda, elektrika, internet ;)) in ga daje v uporabo koncesionarju.

Odgovori