Telekom mi otežuje prestop na t2

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
dragonlojze
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 23:47
T-2: Že imam

Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a dragonlojze » 3. Dec 2007 ob 20:53

Prejeli smo negativen odgovor o možnosti izgradnje širokopasovnega priključka. T-2 smatra, da nacionalni operater neutemeljeno zavrača večji del poizvedovanj, za kar je na APEK (Agencija za pošto in elektronske komunikacije) sprožil že vrsto postopkov. T-2 je APEK-u že v več primerih dokazal, da so zavrnjene poizvedbe neutemeljene, saj je nacionalni operater priklop širokopasovnega priključka omogočil hčerinski družbi, ki je prav tako ponudnik dostopa do interneta.

Naprošamo vas, da poskusite pridobiti uradni pisni odgovor s strani hčerinske družbe nacionalnega operaterja, kjer je razvidno, da vam omogočajo priklop na primerljive širokopasovne storitve (polno ali skupno razvezan dostop na lastni parici, torej priključek ne sme biti povezan na multipleksne naprave).

Ta odgovor (najbolje je pridobiti pogodbo, ki je podpisana s strani tretjega operaterja) lahko nato dostavite ali pošljete na:

T-2 d.o.o.
Pravna služba
Streliška cesta 150,
2000 Maribor

T-2 bo za vsako kršitev s strani nacionalnega operaterja pisno obvestil APEK in zahteval, da se naročniku omogoči priklop na omrežje T-2, nacionalnega operaterja pa kaznuje skladno z zakonodajo.
Tole mi napiše na servisni strani, kjer se logiram s svojim geslom. Poizvedbo za Amis sem oddal nekaj tednov nazaj in dobil pozitiven odgovor (preko njim imam lahko internet in telefon). Kaj mi priporočate?

Hvala, LP D

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Dec 2007 ob 21:39

Dobrodosel me nami :mrgreen:
Za Siol si dal povprasevanje :?:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

dragonlojze
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 23:47
T-2: Že imam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a dragonlojze » 3. Dec 2007 ob 21:54

Ne še. Ga pa ima moj sosed v bloku. Mi svetuješ da dam povpraševanje tudi na siol?

Hvala

LP

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a RobertM » 3. Dec 2007 ob 22:00

Obvezno :!:
Lahko tudi priklopis za kaksen mesec,da ti porihtajo linijo-pazi,da se ne vezes :!:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a madpanter » 4. Dec 2007 ob 07:23

Ja potem mu bo pa siol odgovoril da mu omogočajo samo širokopasovni internet preko EMX in se je zapečatil, pazljivo z siolom naroči več kot 1mbit pri njih da ti nebodo EMX uturili ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Dec 2007 ob 11:30

Odgovorijo naj ti pismeno, da imaš dokaz da ti lažejo, ko pravijo da priklop na T2 ni mogoč!
Če dobiš ta papir se obrni na T2 in potem ne boš imel problemov z priklopom.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Abigor » 4. Dec 2007 ob 13:29

RobertM napisal/-a:Obvezno :!:
Lahko tudi priklopis za kaksen mesec,da ti porihtajo linijo-pazi,da se ne vezes :!:

Pa vzeti moraš paket 2 Mega in ne 1 Mega. Pri 2 Mega, se ne morejo zgovarjat, da si parico deliš z kom drugim.

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Flux » 7. Dec 2007 ob 14:38

napovem ti prihodnost: iz strani TS boš dobil zavrnjeno vlogo, ker ni prostih kapacitet.

dragonlojze
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 23:47
T-2: Že imam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a dragonlojze » 8. Dec 2007 ob 12:02

V bistvu je sedaj tako. Klical sem na siol in bi se brez težav vklopil, samo bi me takoj vklopili brez da bi mi pošiljali kakšne pogodbe itd... tudi 8mbit, TV.

Potem sem klical na T-2 in so mi rekli, da naj vzamem najmanjši internet in 1 TV ter fon. Dokler mi ne izgradijo in potem naj povečam. Do ene 4 bi mogoče šlo. Tako, da sem sedaj poslal dopis, da naj mi zmanjšajo paket in sedaj čakam.

Bom obveščal.

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 9. Dec 2007 ob 19:15

Ne vem če ste mogoče opazil, samo Siola kot podjetja ni več od 1.4.2007 ... torej to kar so ti napisali na servisnih straneh je en qurac ki ga prodajajo. Vsak ponudnik, ti je dolžan povedati zakaj ni možno, zato so tudi tam. če ti pa v KC v kateremkoli ponudniku ne znajo povedati, potem so nesposobni biti v KC. to da obtožujejo konkurenco, je podlo in se jim kaže njihovo popolno nevednost. :lol: :lol: :lol: :lol: men je prav smešno, ker tudi moji prijatelji to dobivajo, niso vsi tako naivni da kaj takemu nasedajo

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 9. Dec 2007 ob 20:37

Ne, ime Siol na copy-paste od servisnih nisem videl. Vsak ponudnik, ki ponuja dostop preko TS paric dobi odgovor od TS in si ga ne zmišljuje sam. TS pa vedno odgovarja le z "Parica ni primerna za razvezavo". To je T-2 dolžan povedat. In če je to kakršnakoli razlaga, mi potem ti povej kaj točno to pomeni. Nihče ne obtožuje nikogar, gre za DEJSTVO, da TS (ne T-2) zavrača priklope. Če pa imaš ti kakšne dodatne informacije, ti bodo uporabniki tega foruma zelo hvaležni.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Dec 2007 ob 20:46

SOFTY - nekateri uporabniki so vezani na pogodbah 2 leti. Na nekaterih od teh pogodb piše SiOL. Ko bodo te pogodbe potekle (večinoma leta 2009), bomo tudi mi skenslali "SiOL" iz unega drop-down menuja. (Če si imel to v mislih). To je namerno tako narejeno.
Optika 100/10

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 9. Dec 2007 ob 21:48

bla-bla-bla-bla :D na katerih pogodbah piše siol? na starih mogoče, pa si mogoče po kakšni verjenosti videl novo pogodbo podpisano s strani telekoma? zgleda da ne :twisted:

kako bi bilo super in fajn videti rezultat tožbe :twisted:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Dec 2007 ob 21:50

Aha, torej sem prav uganil. Točno. Kdor ima pogodbo s SiOLom, bo izbral v drop-downu, da ima trenutno operaterja pri SiOLu. Samo na pogodbo pogleda, (kjer piše, da je vezan še leto in dan), tam pa piše SiOL. Drugo leto, enkrat aprila, pa bodo te pogodbe potekle. Tedaj skinemo dol tisto tudi mi. Hvala za skrb! ;-)
Optika 100/10

Softy
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 11. Nov 2007 ob 20:35
T-2: Še nimam

Re: Telekom mi otežuje prestop na t2

Odgovor Napisal/-a Softy » 9. Dec 2007 ob 21:51

mitja_i napisal/-a:Ne, ime Siol na copy-paste od servisnih nisem videl. Vsak ponudnik, ki ponuja dostop preko TS paric dobi odgovor od TS in si ga ne zmišljuje sam. TS pa vedno odgovarja le z "Parica ni primerna za razvezavo". To je T-2 dolžan povedat. In če je to kakršnakoli razlaga, mi potem ti povej kaj točno to pomeni. Nihče ne obtožuje nikogar, gre za DEJSTVO, da TS (ne T-2) zavrača priklope. Če pa imaš ti kakšne dodatne informacije, ti bodo uporabniki tega foruma zelo hvaležni.

nimam nobenih dodatnih informacij, samo ljudje so zato tam da ti povejo zakaj a ne? ne pa da govorijo zahtevajte od telekoma točen odgovor, ker ga pač sami ne znajo povedati

Odgovori