t-2 : Telemach ?

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 24. Jan 2008 ob 15:40

Avgusta lani nas je obiskal fant in ponudil priklop na T-2. Ponudbo sprejeli, a preklicali, ker nihče pri T-2 ni vedel, kdaj bo možen priklop na optiko, čeprav je bila omarica že v hiši. Tako sem, cepec, ostal pri Telemachu še za eno leto in ga poleg neta in katv oplemenitil še s telefonom. Odkar sem na M trojčku zadeva odpoveduje. Pade dol tudi za 8 ur nekako 2-krat mesečno (prekinitev do 15 minut sploh ne štejem) :evil: . Predno prikličeš reklamacije traja tudi po eno uro :twisted: . Imajo priročen stalen izgovor, da je v Kosezah gradbišče in da jim (že od lanskega septembra!!!) stalno presekujejo kable. Storitev mi narobe zaračunajo in kljub večkratnim ustnim in pisnim zagotovilom stanja medsebojnih obveznosti ne uredijo. Skratka sranje na m3!

Resno razmišljam o predčasnem odstopu od pogodbe in prehodu na t-2, a me bega naslednje:
- ali je T-2 zaneslivejši?
- v hiši imam 3 tv, pc s tv kartico in videorekorder in me zanima, kako najracionalneje zadeve povezati (kaj bom zato rabil ob tem da pc lahko gledam tudi prek signala videorekorderja)
- ali tudi pri t-2, kot je to pri Telemachu standard, ponujajo in zaračunavajo hitrosti prenosov, ki jih v praksi zdaleč ne dosegajo?
- kaj je s kockami na TV sliki, ki jih nekateri na forumu omenjajo? Se pojavljajo samo na Telekomovi bakreni povezavi, ali tudi na optičnem omrežju?

Hvala za pomoč pri odločitvi!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Jan 2008 ob 16:45

To kar opisuješ, je T-2 definitivno boljša odločitev:
- tudi na T-2 kdaj pa kdaj odpovedo storitve, samo to zdaleč ni tako pogosto, kot ti opisuješ
- na T-2ju boš na optiki dosegal naročeno storitev, v mega bitih seveda
- kocke se vsake toliko časa znajo pojaviti, vendar zadnje čase sploh niso pogoste. Bilo je eno obdobje, ko nas je večina na forumu "pi*dila", da nam kocka. Sedaj se je to pošimalo in tudi meni (na bakru) TV ne kocka več.
- glede televizije pa je zadeva drugačna kot na Telemachu. Z enim STBjem lahko gledaš samo en kanal naenkrat. Torej v tvojem primeru, če boš hotel gledati na treh TVjih, boš potreboval tri STBje + enega za videorekorder. Za gledanje na računalniku pa potrebuješ samo mrežno kartico v računalniku, ki pa jo že imaš, in pa VLC oz. enega od programov za gledanje IP TVja.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 25. Jan 2008 ob 00:03

Najlepša hvala za tako hiter odgovor! Tudi podatek, da PC za gledanje TV ne rabi svoje "odjemne" enote je dober.

Jutri kaotičnim na UPC napišem še zadnji ultimat in ne bo dolgo, ko bomo skupaj T-2-jevci. Ma jih mam res poln kufr!V primeru razočaranja, mi še vedno ostanejo klešče za kable cvikat in stare antene na streho ;-)

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a Tody » 29. Jan 2008 ob 19:13

če boš dol časa čakal boš dobu telemach nazaj :D
Slika

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 5. Feb 2008 ob 10:08

NE BOM dobil Telemacha nazaj, ker že imam T-2 :D !

Zaenkrat vsi zelo zadovoljni - da bi le tako ostalo in ne bi prihajalo do izpadov ali kakih drugih problemov!

Nekaj težav mi povzročajo tile scart kabli. Pri koaksialni povezavi med napravami ni bilo problema. Tu se pa naprave (DVD, videorekorder, računalnik, ...) med sabo povozijo. TV ima žal le dva scart vhoda. Kupil razdelilec pa ni v redu. :? Moram preštudirat navodila. Se spomnim, da je nekaj pisalo o zaporednem priklopu zunanjih naprav :?: Bom že kaj zgruntal.

A ma kdo že rešitev, da ne izumljam tople vode? Videorekorder rabi svoj scart odjemalec TV signala, enako še TV. Med sabo morata biti povezana, nekam bi pa rad vklopil še DVD. Uf, ti kabli ... Ali se da iz T-2 TV odjemalca do napr. videorekorderja potegniti koaksialca?
Zadnjič spremenil ren, dne 5. Feb 2008 ob 10:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2008 ob 10:11

ren: prikopiš tv vmesnik na videorekorder in video na tv, pa bi moglo delat :D

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 5. Feb 2008 ob 10:14

Ja, to verjetno gre. Kako pa v tem primeru snemaš neko oddajo napr. na A kanalu in obenem gledaš POP na TV? To pa potem ne gre, če zadevo prav razumem in videorekorder zgubi velik del uporabnosti - vsaj zame.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a mahi » 5. Feb 2008 ob 10:17

Res je. V tej smeri je IP TV korak nazaj. Moj video sem odnesel v klet, saj je na IP TV neuporaben. Sedaj čakam na ta PVR, katerega nam obljubljajo že od februarja 2007. Žal je zaenkrat samo pri obljubah.
Slika

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 5. Feb 2008 ob 10:29

hvala! Kaj je ta PVR? Tile izrazi in tehnika me hudo prehiteva. Ko sem bil mulc so izumili kasetofone ... start, stop, FW, REW, REC, je bilo vse kar si moral razumeti pa marsikomu še ni bilo lahko. Danes pa ....

Jaz ga ne bom nesel v klet in upam, da bom nekaj zgruntal, čeprav se ob poplavi raznih programov, oddaj, časopisov, računalnika, itd, tudi jaz že včasih sprašujem o smislu vsega, ker ti na koncu zmanjka časa in se zgodi, da si kaj posnameš pa potem nimaš časa pogledati. Ni lahko :roll:

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a mahi » 5. Feb 2008 ob 11:01

V bistvu je PVR storitev, ki omogoča snemanje oddaj na njihovem strežniku. To pomeni da označiš kaj želiš snemat, oddaja se posname na njihovem strežniku in potem si jo ogledaš podobno kot filme v videoteki. Vsaj tako to deluje pri sosedih Hrvatih kot mi je razlagal kolega iz Zagreba.

Drugače pa smo se že veliko razpisali o tem na spodji povezavi

viewtopic.php?f=3&t=1606&st=0&sk=t&sd=a&hilit=pvr
Slika

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 5. Feb 2008 ob 11:51

Sliši se dobro! Mogoče pa enkrat le odnesem videorekorder v klet ...

Hvala in ne zameri za taka vprašanja! Sem še nov v tem delu vesolja.

Uporabniški avatar
plavi
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 09:48
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, IPTV, telefon
Kraj: Ljubljana Dravlje

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a plavi » 5. Feb 2008 ob 13:43

Videorekorder je pri T-2 res neuporaben (razen, če si v videoteki sposodiš VHS kaseto). Drugače pa je zadeva rešljiva na način, da na računalniku z IPTV recorderjem posnameš oddajo, hkrati lahko na TV gledaš drugo oddajo na drugem programu. Kasneje si posneto oddajo pogledaš bodisi na računalniku ali pa na TV, če ga ustrezno povežeš z računalnikom. Meni to deluje, tako da sem se nakako sprijaznil z neuporabnostjo mojega, sicer skoraj novega videorekorderja.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 5. Feb 2008 ob 14:16

V samo IP Televizijo se sicer še nisem poglabljal zato sem malo neuk.

Torej če prav razumem lahko ko imaš enkrat naročeno televizijo priključiš gor poljubno število STB ali računalnikov (sevega če ti sama sinhronizacija modema na VDSL to omogoča).

Torej nekje poiščeš en poceni STB (pomožnosti rabljenega) in ga priklopiš direktno na videorekorder, onega originalnega pa na TV. Torej lahko normalno gledaš na TV en program in na videorekorderju snemaš drugega.

Sam sicer doma uporabljam v podobni kombinaciji dva DVB-C reciverja. Onega drugega sem nabavil za 25€ preko ebay-a. Za to varijanto sem se odločil ker sem predtem že nabavil DVD recorder in nisem imel velike izbire. Drugače pa bi nabavil DVB-C rekorder kateri im 2x DVB-C tuner in stvar je rešena.
Z dvema STB-jema rešiš tudi problem kot sta PiP ali PaP na tveju ker brez tega zadeva več ni uporabna.

Pomoje se da na tržišču dobiti tudi papken DVD rekorder primeren za IP TV.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2008 ob 14:20

če imaš VDSL je modem odprt samo za naročene storitve in ti v primeru da imaš npr, 1x tv + 1/1internet je odprt 8,9Mb, ne bo delovalo preko računalnika še tv, ob pogoju da istočasno gledaš tv, ker bo zapolnilo linijo in bo začelo kockat

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 5. Feb 2008 ob 14:33

Torej če želim imeti 2x IP TV moram plačati 2x naročnino za TV in 2x za STB, ali plačam 1x IP TV naročnino in 2x naročnino za STB.

Ker če plačam 1x naročnino in 2x STB lakho uporabljam tudi 1x STB + 1x IP TV on PC. Ali pa gor priklopim svoj STB in zadeva je rešena.

Torej kaj moram plačati če želim pri hiši 2x IP TV??
Slika

Odgovori