t-2 : Telemach ?

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Feb 2008 ob 14:34

plačaš 12€ naročnine + 2€ za dodaten tv vmesnik
predvidevano da imaš dovolj sinhronizacije za dodaten tv vmesnik. :)

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 6. Feb 2008 ob 12:15

Fantje, moram vas pohvaliti! Res imate dobre nerve, da nam, ubogim, tehnično polpismenim, potrpežljivo razlagate vse mogoče zadeve!

Če bo komu v pomoč, zadeve pri meni sedaj delajo in to takole:
- DVD s scartom ter (dokler ga ne odklopijo) Telemachov koaksialc na videorekorder in tega s scartom na TV-jevo 2.scart vtičnico. TV je na 1.scart vtičnici povezan s t-2 TV odjemalcem. Tako mi dela vse. Slika v sliki, na videu lahko obenem snemam program A ter na TV gledam program B, ali gledam DVD, ali VHS kasete.
- računalnikova mrežna kartica je vezana na internet in naložil sem VLC ter v predvajalno listo file za TV (povezavo do njega je dal prijazni moderator v svojem prispevku na začetku teme o IP televiziji). Zadeva dela čisto v redu. Nekoliko nerodno je le, da se moraš, z mojim vedenjem, do željene TV postaje priklikati, a ne moti velikega duha.

Problem, ki bo nastal, ko me bodo odrezali od odpovedanega Telemacha pa bo najbrž rešljiv z namestitvijo dodatnega T-2 TV odjemalca na mesto v videorekorderjev scart, kjer je trenutno DVD in slednjega na videorekorder zvezati prek S-video povezave, če ga ne bo TV signal prek scarta povozil, ali pa pogruntati kako bi T-2 signal zvezal z vidorecorderjem prek koaksialnega kabla (ča ima kdo kako tako iskušnjo, kar na dan z njo!).

Komplicirani šopi kablov, ampak zadeva zaenkrat dela.

Imam optičen vod za T-2 in uradno telefon, internet 10/10 in 3 tv odjemalce. Prvi teden je delalo vse 100/uro, sinoči pa so se na POP TV občasno pojavljale modre "strele". Ni grozno moteče, ker še pomnim Telemach, ampak počasi postajamo razvajeni :lol:

Ponovno hvala za prijazno pomoč in nasvete vsem skupaj!

ren
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 24. Jan 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a ren » 7. Avg 2008 ob 15:36

Po skoraj pol leta pri T-2 lahko naslovu teme dodam le naslednje: sedaj, ko poznam T-2, vem, da bi mi morali na Telemach-u za tisto njihovo mizerijo plačevati, da bi šel še kdaj nazaj! Dam raje antene nazaj na streho!

Moti me le, da se iz (vsaj meni) nerazumljivih razlogov dreza v zadovoljne uporabnike z vsiljevanji novih naročniških pogodb in odklopom zakodiranih programov. Pridem iz daljših počitnic in evo presenečenje :shock: To ni korektno in ni o.k.!

Danes pa še, do sinoči delujoč IPTV prek VLC nenadoma ne da nič od sebe. Priklikaš programsko shemo ... ampak slike in zvoka ni. Upam, da je to le kak trenutni bug mojega starega PC-ja, sicer bo moje zadovoljstvo, ob tem, da plačujem za 3 tv odjemalce, precej upadlo. :hmm:


SORČI! Vzamem nazaj! Zadovoljstvo je spet na prejšnji ravni! :pivo: Včasih se mojemu staremu, prepolnemu PC-ju malo sfuzla :grrpc: ... TV prek VLC spet dela normalno! :car:

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: t-2 : Telemach ?

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 13. Avg 2008 ob 17:58

Zgleda da bo pri telemachu na voljo tudi stb z diskom, gleda na ST forum: http://slo-tech.com/forum/t321778#crta
HulaHop naokrog!

Odgovori