Amisova prenovljena ponudba

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a jery » 28. Feb 2008 ob 18:07

Pa ta siol ni normalen, kakšno oderuštvo!
Kje je kdo od APEKA ali podobnih, da bi to nategancijo (čist previsoke cene) ljudi ustavil?
Dobr, da sem šel stran od siola ;-)
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Feb 2008 ob 18:33

Si pač eden izmed srečnežev, ki si lahko privošči alternativo... 30% (moja groba ocena) te možnosti nima!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a music95 » 28. Feb 2008 ob 20:48

V reklami za Amis pravijo da pri njih dobiš največ (pa imajo samo 90 tv kanalov da o videoteki ne govorim)
Slika<-- Čakal 60 dni.

jery
Model
Prispevkov: 224
Pridružen: 9. Feb 2007 ob 20:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera
Kraj: Kranj

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a jery » 29. Feb 2008 ob 16:05

Cobane napisal/-a:Si pač eden izmed srečnežev, ki si lahko privošči alternativo... 30% (moja groba ocena) te možnosti nima!
Jah ali nima možnosti 15% ali pa nima jajc ostalih 15%, da bi prešaltal na ugodnejšega ponudnika! ;-)
Slika

afternine
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 23:01
T-2: Že imam
Paket: 1/256 + VOIP + 2xIPTV
Kraj: Eh, kje le

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a afternine » 7. Apr 2008 ob 22:18

Hi

Brat me je prosil za pomoč pri odločanju med trojčkoma T-2 in Amis. Ker o T-2 vem sam dovolj, me zanima več o Amisu. Torej če zberem malce kar je bilo zapisano:

CONTRA Amis:
- le 786 max ul, "dinamična hitrost do" je pa nov pojem, ki mi ni popolnoma nič jasen (lahko imaš manj, pa se ne moreš pritožiti).
- TV je po kvaliteti neprimerno slabša, manj kanalov, počasnejši vmesnik, sploh ni VoD,
- tel možnost uporabe le PSTN vmesnika,
- dostopen na manjšem številu central po Sloveniji,

PRO Amis:
- 080 številka za podporo
- tehnična podpora je strokovna in uporablja tracking odprave napak
- 700 minut brezplačnih klicev mesečno v vsa slovenska fiksna omrežja
- wireless modem
- brezžični telefon Siemens AS150
- paket Amis Internet Security
- 6 poštnih predalov v velikosti 1Gb in s podporo za IMAP
- med 90 programi so tudi Explorer, Šport klub in TV 1000

Profil uporabnika:
- bo uporabljal linux, zato mu Amis Internet Security ne pride ravno prav.
- ker ni neki torrent freak mu je upload 786kbit/s povsem dovolj
- veliko mu pomeni pravočasna in hitra odprava napak
- žena bi imela videoteko


Kot lahko vidite - je zanj razmerje Amis : T2 približno 1:1. Nekako odločujoč faktor se mi zdijo neznanke:
- kvaliteta videa: ali Amis dela "prekodiranje" videa da bi zmanjšal potrebno pasovno širino (podobno kot SIOL)?
- kako se obnese "spremenljiva" dinamična hitrost

Ima še kdo kakšne pomisleke/prednosti/izkušnje za Amis napram T-2, oz - v čemu je še prednost T-2 napram Amisu?

Lep pozdrav

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a andrejs » 8. Apr 2008 ob 07:06

afternine napisal/-a: - le 786 max ul, "dinamična hitrost do" je pa nov pojem, ki mi ni popolnoma nič jasen (lahko imaš manj, pa se ne moreš pritožiti).
- pri amisu imaš max hitrost za DL, od te se ti potem odštevajo TV in Telefon. Tako da če bi ti TV skuril recimo 50% tvoje linije ti takrat ko gledaš TV internet deluje na 50%
afternine napisal/-a: - tel možnost uporabe le PSTN vmesnika,
- T2 je trenutni edini kateri ti pri IP telefoniji ponuja kaj drugega kot PSTN
afternine napisal/-a: - tehnična podpora je strokovna in uporablja tracking odprave napak
- o njihovi strokovnosti bi se dalo razpravljati (sem včasih imel Amis, klčem na HD prijavim napako da je modem crknil, pa začnejo z vprašanji; ste probali resetirati modem, ste preverili če sta modem in ruter povezana, kateri operacijski sistem uporabljate; po 5minutah sem ga končno uspel ustaviti in mu razložil da je modem mrtev ker se nobena lučka več ne prižge na njem) tukaj pa imaš vsaj ta forum kjer se da marsikaj porihtati,
afternine napisal/-a: - 700 minut brezplačnih klicev mesečno v vsa slovenska fiksna omrežja
- ko pa kličeš izven teh 700min pa 3x višje cene, sicer tebe ni prizadane toliko ker ko te kdo kliče plača on ampak klici v Amis omrežje so tudi 3x dražji kot v katerikoli drugo morežje.
afternine napisal/-a: - 6 poštnih predalov v velikosti 1Gb in s podporo za IMAP
- če že omenjaš email, uporabljaj gmail, vedno ti ostane enak mail tudi ko zamenjaš ISP-ja, Trenutna velikost več kot 6GB na mail, super porihtan spam controll, deluje tako IMAP kot POP, SMTP pa ni odvisen od omrežja ponudnika, tako da če si na prenosniku lahko pošiljaš maile neodvisno od tega kje si in na kateri ISP si priklopljen
afternine napisal/-a: - paket Amis Internet Security
- poznam primere ko so morali ljudje prav zaradi tega ker so za namestitev ADSL povezave z tem paketom morali ponovno namestiti celoten operacijski sistem ker so imeli preveč problemov, odstranit pa tudi včasi ne gre
afternine napisal/-a: - kvaliteta videa: ali Amis dela "prekodiranje" videa da bi zmanjšal potrebno pasovno širino (podobno kot SIOL)?
- zdaj če sami še kaj prekodirajo nebi vedel, uporabljajo pa signal katerega dobijo od SIOL-a, tako da v osnovi je že prekodirano
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a dal » 8. Apr 2008 ob 22:19

Za odstranitev paketa Amis Internet Security ni potrebno ponovno nameščati operacijskega sistema. Greš v varni način in ga odstraniš preko "nadzorne plošče". :neutral:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a andrejs » 8. Apr 2008 ob 22:55

Če gre, se pa včasih tako zaplete da žal niti to ne pomaga. So pa to informacijo da ne pomaga nič drugeg ned drugim podali na Amis HD. Problem je ta da se včasih toliko skupaj aplete vse skupaj da niti v varni zagon več ne prideš, torej kako odstarniti v varnem zagonu SW če se ti niti varni zagon nit normalni več ne zaženeta.

V bistvu pa nastane problem takrat ko nalagaš iz CD-ja hkrati amis internet security in oni del kateri ti avtomatsko porihta tudi potrebne nastavitve za xDSL povezavo.
Slika

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 8. Apr 2008 ob 23:02

andrejs napisal/-a:
afternine napisal/-a: - le 786 max ul, "dinamična hitrost do" je pa nov pojem, ki mi ni popolnoma nič jasen (lahko imaš manj, pa se ne moreš pritožiti).
- pri amisu imaš max hitrost za DL, od te se ti potem odštevajo TV in Telefon. Tako da če bi ti TV skuril recimo 50% tvoje linije ti takrat ko gledaš TV internet deluje na 50%
To pravzaprav ni res, gre se za to da če tvoja parica ne zmore želene hitrosti, maš pač kulk linija zmore. Primer: ti bi rad mel 10Mbps internet in eno tv(okol 3Mbps), in tvoja linija zmore največ 11Mbps, ti ne bodo rekl da moraš zaradi tega vzet nižji paket, ampak ti bodo dal možnost da boš plačeval 10Mbps internet imel boš pa 8Mbps. Torej oni ti čist ofnejo pipco.

Men se zdi tole dober pristop, kar imajo oni. :plosk:
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Apr 2008 ob 06:03

Saj pri T2 ti tudi nobeden ne bo kompliciral če boš naročil paket recimo 10/10 delal ti oa bo recimo 6/4. Če zahtevaš pač 10/10 in za njega tudi plačaš ga dobiš beglede ba to na kolko se ti modem postavi.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Apr 2008 ob 08:14

andrejs nehaj buče kotalit. Že ob vpisu v sistem se pregleda kakšne so zmožnosti na tej lokaciji ob vklopu pa se dogovori za paket glede na sinhronizacijo. :namrec:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Apr 2008 ob 09:15

Torej trdiš da nemorem se sedaj odpeljati z avtom v poslovalnico in tam podpisati aneksa za paket katerega ne morem imeti zaradi svoje sinhronizacije. In potem brez ugovorov plačevati za ta paket. Sicer res skoraj nobeden ne razmišlja o tem ampak verjami tudi takšni se najdejo. Drugače pa sem govoril z HD in so mi povedali glede na to da se mi moden na UL sinhronizira na 1,6MB mi pač ponujajo paket 10/1, lahko pa komot preklopim na paket 10/2 samo od tistih 2Mb bom lahko koristil samo 1,6MB.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Apr 2008 ob 09:39

To pa je odvisno od dogovora. Apeliral sem na tvoj argument da t-2 zavedno računa za nekaj kar ne more ponujat.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a andrejs » 9. Apr 2008 ob 10:28

kje pa sem napisal da T2 zavedno računa nekaj kar ne more ponuditi, koliko jaz vidim v mojem sporočilu piše Če zahtevaš lahko imaš paket katerega ti T2 ne more ponuditi.
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Amisova prenovljena ponudba

Odgovor Napisal/-a Malkec » 9. Apr 2008 ob 10:41

Napisal si da plačaš neglede na to koliko se modem postavi. Potem pa se narobe razumema. V glavnem, glede na sinhronizacijo se dogovori za paket, ne pa ob naročilu! :namrec:

Odgovori