SiOL optika - telefonija - skype

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

SiOL optika - telefonija - skype

Odgovor Napisal/-a kvak » 28. Mar 2008 ob 20:34

Zivjo,

pred kratkim presel na t-1 optiko.

kupil dualphone 3088 (klasicen + IP), priklopil na prospero modem mrezni kabel (2. vhod, v nastavitvah modema = data) in analogni kabel. analogno telefon deluje.

ne deluje pa skype povezava (se ne poveze s streznikom). na servisu so telefon preverili in se poveze z skypejem (a niso preverili na t-1 optiki).

telefon sicer najde ip (nastavitev dynamic ip).

ce ima kdo kak predlog / mnenje / izkusnjo glede tega telefona in optiko ali na splosno (t-2, t-1..) bi bil zelo hvalezen.
ce ne drugega, naj bo to svarilo naj se bodoci uporabniki skypeja pozanimajo ali dolocen ip telefon sploh deluje na njihovem netu (tehnicno pomoc siola nima pojma (nocejo?!) svetovat glede ip telefonije) in da ne zapravljajo za skype telefone!!

hvala in lepo pozdravljeni
Zadnjič spremenil kvak, dne 11. Apr 2008 ob 01:27, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a Anubis » 29. Mar 2008 ob 08:58

Meni (na T2) deluje brez problemov. Zadeva je samostojna omrezna naprava (v delu, kjer laufa Skype), zato kaksnih posebnosti glede na ISPja ne bi smelo biti (razen ce blokirajo vse porte, ampak tudi tu je Skype znan po tem, da se "znajde" s povezavami). Ali ti navaden racunalnik na tistem portu, kjer imas telefon, deluje brez problema?
Si posodobil firmware na zadnjo verzijo (jaz sem moral dvakrat, ker pri prvem apdejtu ni prejel celotnega spiska posodobitev) in nato izvedel reset preko zadnjega menija?

kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a kvak » 29. Mar 2008 ob 13:29

Anubis, najlepsa hvala za odziv in pomoc.

da, na 2. vhodu (ethernet) modema internet res ni delal. v setupu prospero siol opticnega modema sem vklopil ppp, ki je bil po defaultu ocitno izklopljen. tako da sedaj net deluje na obeh data izhodih. v

na bazi dualphona lucka pravilno sveti, telefon si dodeli ip: 192.168.1.2. modem ima 192.168.1.1. LAN ima 192.168.1.3.

v setupu modema izpise v rubriki "current status":
"Internet Access settings
The IP address for Prospero632 is 0.0.0.0 using the subnet mask 0.0.0.0.
The default gateway is not currently set."

v rubriki "addressing" pa"
"Currently, the address settings for Prospero632 are:
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0"

hmm, ali bi se bilo za poigrati s temi ip-eji? na telefonu sem poizkusil ip-je: 1656, 80, 443, 20020.
dualphone se niti minimalno ne poveze tako da ne morem posodobit firmwara (ki je 0109) na 0220.

za vsak predlog bom (se vedno) grozno hvalezen :)
lepo pozdravljam vse bravce inu citavce.

tilenn
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 10:20
T-2: Že imam
Paket: 1/1

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a tilenn » 29. Mar 2008 ob 15:04

Pozdravljen.

Modem Prospero nastavi kot ruter pod Internet Access (nastavi svoje uporabniško ime in geslo). Na T-2 dela takoj, ker ne rabijo pppoe povezave (internet dela direkt s priklopom na modem), pri TS pa ni tako. To bi moralo biti to.

LP,
Tilen

tilenn
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 10:20
T-2: Že imam
Paket: 1/1

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a tilenn » 29. Mar 2008 ob 15:05

Aja, če imaš ipje 0.0.0.0 potem modem ni nastavljen kot ruter.

kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a kvak » 1. Apr 2008 ob 22:31

Najlepsa hvala, Tilen za pomoc, a mislim da setup na modemu tega ne dopusca.

medtem sem v 3. poskusu na teh.pomoci siola le uspel priti do podatka:

--- torej kdor bi rad na siolovi optiki uporabljal ip telefon mora podatke od ip telefona (znamka, tip, serijska st, MAC st.) sporociti pisno na info@siol.net in ga na ta nacin z njihove strani sploh omogocijo..

--- bom sporocil kaksen bo rezultat..

lepo pozdravljeni

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a Anubis » 2. Apr 2008 ob 08:53

Dualphone 3088 ni IP telefon...
SKype telefoni (vsaj tisti, ki sem jih jaz gledal), niso IP telefoni.

kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

Re: SiOL IP telefonija - dualphone - ne dela

Odgovor Napisal/-a kvak » 4. Apr 2008 ob 19:07

oh se ta udarec! karkoli ze je ta dualphone, ocitno gre za neko jako veliko skrivnost (zaroto) siola, da ja ne bi kdo naredil prevec reklame za skype telefonijo!

na tehnicni pomoci popolnoma freh odgovarjajo, da skype telefoni niso njihova stvar in zavrnejo pomoc.

sem ratal skromen in sem zgubil interes zadevo usposobit. ocitno sem prvi s siolovo optiko, ki bi rad uporabljal skype povezavo.

evo, nabavil sem si slusalke z mikrofonom in skypam :(
Zadnjič spremenil kvak, dne 7. Apr 2008 ob 22:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL optika - telefonija - skype - ne dela

Odgovor Napisal/-a Anubis » 4. Apr 2008 ob 20:35

Prehitro si obupal, ta telefon je zakon in se ti ga splaca postimat do konca. Po moje se samo niste dobro razumeli.

Kakor vem, so IP telefoni tisti telefoni, ki se priklopijo direktno na "posvecen" modemski port providerja, in rabijo neke specificne nastavitve glede na providerja; kot so npr. tile od T2:
http://www.t-2.net/?AUID=0C1765011530633000B6A
(oz. pri optiki na T2 je mislim da vseeno, na kateri port od Milana vklopis IP telefon)

DualPhone ni "IP telefon" v tem smislu, saj gre dejansko za "dualni telefon" v smislu, da je en del navaden PSTN/analogni telefon, drugi del pa samostojna omrezna naprava z izkljucno funkcijo Skype klienta. Prvi "del" se prikljuci na RJ-11 analogni prikljucek za telefonijo (kot vsak "navaden analogni telefon"), drugi del (Skype) pa za svoje delovanje potrebuje samo in edino delujoc internetni broadband prikljucek - direktno ali preko routerja. Ergo: Na portu, kjer ti normalno deluje internet, bi moral delovati tudi ta del telefona (priporocajo update na zadnjo verzijo Skype klienta in potem reset). Kako stvar zakomplicira Siolov PPPoE nacin priklopa v tem primeru, pa zaenkrat ne vem. Je pa res, da je najlazje, ce imas router, na katerega potem priklopis racunalnike in ta telefon.

Res pa je, da imajo - vsaj kolikor je meni znano - IP telefoni in samostojni Skype telefoni enak prikljucek: ethernet, RJ-45.

kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

Re: SiOL optika - telefonija - skype - ne dela

Odgovor Napisal/-a kvak » 7. Apr 2008 ob 23:18

koncno skype telefon deluje!

najlepse se zahvaljujem Tilenn-u in Anubis-u: za vajin cas in potrpezljivost in seveda sta ze od zacetka sta imela oba prav.

ob prikljucitvi siol modema tehnik vzpostavi "broadband" povezavo v nasprotju s T-2, kjer je ocitno privzeta nastavitev modema "router".

torej je potrebno pri siolu v setupu modema "enable" pppoe v internet nastavitvah (vnos ip od modema) s cimer se spremeni v router.

se enkrat obema iskreno HVALA

kvak
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 15:14
T-2: Še nimam
Paket: siol ftth
Kraj: Dragomer

Re: SiOL optika - telefonija - skype - ne dela

Odgovor Napisal/-a kvak » 8. Apr 2008 ob 18:09

upam, da ne utrujam, a na vidiku je drug problem:

ko sem spremenil modem v router in se povezem na net preko "broadbanda" (dial-upa)in LAN-a, se pojavi problem "cookijev" povsod pri logiranju (e-posta, forumi): bodisi da se ne da logirat, ali pa cookiji takoj potecejo (z gotovostjo ni problem pri pozarnem zidu ali IE setupu).

za vsak namig sem hvalezen.
lepo pozdravljeni

popravljeno:
resetiral racunalo in setup v modemu, sedaj vse deluje, hvala.
Zadnjič spremenil kvak, dne 11. Apr 2008 ob 01:30, skupaj popravljeno 1 krat.

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: SiOL optika - telefonija - skype - ne dela

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 8. Apr 2008 ob 19:07

Navodila za Prospero http://itm.siol.net/doc/2008/1/Prospero.web.pdf.
Meni zadeva deluje normalno.

Odgovori