Telekomova omarica na zasebni hiši

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
teja10
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 21. Jan 2008 ob 18:26
T-2: Že imam
Paket: telefon,internet 100/10 optika
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a teja10 » 8. Apr 2008 ob 16:03

Imam malce nenavadno vprašanje(mogoče ima kdo kakšne izkušnje s to zadevo).Telefon sem priklopil pri T2.Prej sem bil pa pri telekomu.Ali lahko zahtevam da mi telekom odstrani svojo omarico,ker bom naslednje leto delal fasado na hiši in me ta omarica precej moti.In če tega ne bi želeli storiti ali jim lahko zaračunam najemnino,ker oni mi tudi vsako malenkost pošteno zaračunajo.LP Teja :aa:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Apr 2008 ob 16:10

Pol ti bodo pa parico (nenamerno, op.p.) poškodovali in boste ostali še brez T-2.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a Seeker » 8. Apr 2008 ob 16:20

Tole pa prosim povej, kako se bo razpletalo...

Če maš optiko, jim pošlji samo ultimat. "Odstranite sami, ali pa bomo mi, ko se nam bo zljubilo fasado prenavljat."

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a andrejs » 8. Apr 2008 ob 16:30

Odvisno od tega če je omarica samo za tebe, ali imajo noter speljano tudi kable od kakšnega soseda. V primeru da so kabli tudi od soseda boš težko prestavil omarico, saj moraš kable potem do soseda tudi nekak prestaviti. Če pa je omarica samo za tebe pa imaš dve možnosti, pač ali rabiš in še boš kdaj rabil telekomovo parico potem bo žal omarica ostala, če pa si na optiki pa bakra več ne boš rabil pa bi ti morali omarico odstraniti BP. Samo kaj ko nikoli ne veš kdaj boš kaj rabil od njih potem pa si v riti ker te bodi sigurno zezali za priklop.
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Apr 2008 ob 19:10

Pred dvema mesecema smo pri nas menjali fasado in ti lahko lahko povem iz prve roke kako poteka postopek.
Ker je več stanovanjska hiša in nekateri še uporabljajo T1 storitve, so, takoj po obvestilu, da se menja fasada, prišli in zamenjali omarico, za novo rosfrjasto, ker je bila stara že precej uničena.
Omarico je menjal podizvajalec in z njim sva malo poklepetala o napeljavi T1. Vprašal sem ga, kaj bi bilo če v hiši ne bi bilo več T1 uporabnikov in bi želeli da se omarica odstrani zaradi del. Odgovoril mi je, da bi jo brez problema odstranili, vendar bi lastniki morali dopustit, da ostane višinska napeljava na hiši, ker gre kabel še naprej do naslednjih hiš, pa čeprav gre po zelenici že kanal od T1 in da je zakon da se napeljave ne dajajo več po zraku, je odgovoril, da v zakonu tudi piše, da to ne velja za državna podjetja, dovoljenje za razpeljavo smo pa itak že dali pred mnogimi leti.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Apr 2008 ob 19:28

Bobi, tistega seveda ne verjamem, češ da je v kakšnem zakonu napisano, da nekaj ne velja za državna podjetja. To bi hudo diskriminiralo privatna podjetja ter bi bilo s tem zelo v navzkrižju z evropsko zakonodajo, ki govori o enotnem trgu in enotnih pravilih za vse gospodarske subjekte. Po mojem gre tule prej za (namerno plasirane, op.p.) govorice, ki jih tej ljudje širijo, da zavarujejo svoje paradajzarske interese in s tem ustrahujejo folk, da ne bi preveč spraševal ali si domišljal, da lahko za svoje usluge (!) zahteva odškodnino, kot je to v navadi v zaresnih državah. :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a pack » 8. Apr 2008 ob 19:43

Jest pa ne verjamem ne enmu ne drugmu, dokler ne vidim dotičnega člena zakona. Govorice z govoricami spodbijat... tega se pa jest ne bi šel. :razz:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Apr 2008 ob 19:49

Jaz nisem napisal govorice, ampak sem podal meta-informacijo! :owned:
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 8. Apr 2008 ob 22:35

Jaz ti priporočam da storiš kot je napisal BOBI obvesti telekom o menjavi fasade in oni ti bodo dali novo omarico,nikoli ne veš gdaj boš kaj rabil od njih.Pa tudi po zadnjih podatkih ima telekom vsaj pri IPTV boljšo ponudbo tako da kar obdrži parico pri hiši.

poiuztrewq

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Jun 2008 ob 23:06

Aja? Kakšni so tej podatki pa kakšna ta "boljša" ponudba? :shock:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a BOBI » 17. Jun 2008 ob 23:27

NN, nisem videl da si repliciral mojo izjavo!
To kar sem napisal, je bil pogovor med menoj in pa poizvajalcem Telekoma. Enostavno ne moremo prekinit njihovih vodov, če v hiši še nekateri uporabljaljo njihove usluge. Upam da je to jasno ;-)
Moram jih pa pohvalit, da so prišli zamenjat omarico in to točno na določen dan, da niso fasaderji prekinili delo in jih čakali, kot v primeru javne razsvetljave, ki so zamujali en teden, zamenjali pa samo eno omarico, druga je pa še danes stara, zarjavela in odprta. Fasada je narejena že par mesecev :evil:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 18. Jun 2008 ob 10:26

dpavli napisal/-a:Aja? Kakšni so tej podatki pa kakšna ta "boljša" ponudba? :shock:
Si se pa hitro prebudil iz zimskega spanja.

poiuztrewq

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 18. Jun 2008 ob 11:16

Ja, imam nastavljen externi interrupt na rising edge provokacij.

Malo gledam zanimive teme in tale se mi je zdela zanimiva, pa sem mislu da boš povedal kakšen konstruktiven plus, ne pa zgolj komentarja na moje prebujenje... :roll:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Jun 2008 ob 11:40

Sej tko imajo vsi PIC narejeno. :lol:
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 18. Jun 2008 ob 12:12

No če že hočeš odgovor ga boš pa dobil takrat v aprilu, ko je bilo to napisano je bil Siol v prednosti za oba HBO programa.Sedaj ko je T-2 pridobil ta programa je seveda drugače. Samo še vedno pa ima Siol program Š1 in TV1000 brez doplačila za kar moraš pri T-2 plačat 4€,da ne omenjam programa "History Channel "in Explorer,ki ju T-2 nima.Je pa tule še Travel Chanel kateri ima pri Siolu podnapise pri T-2 seveda ne.Omenim lahko še francoski program
"Encyclopedia "ki ga T-2 nima in še bi se našlo kaj.Res pa je tudi da ima T-2 nekatere programe ki jih Siol nima.

Odgovori