Telekomova omarica na zasebni hiši

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a Fric » 18. Jun 2008 ob 20:37

1. tema je telekomova omarica na hisi
2. svedscina je v sloveniji zelo razsirjen jezik:>

poiuztrewq

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 19. Jun 2008 ob 07:23

Ma to foro zastopite samo Gorenjci :)

mudžahedin
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 29. Sep 2007 ob 13:10
T-2: Še nimam

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a mudžahedin » 22. Jun 2008 ob 16:30

Če je omarica namenjena večim naročnikom, je bila verjetno vzidana s soglasjem. V tem primeru lastnik nepremičnine ne more zahtevati odstranitve ali najemnine.
Če pa je omarica za končnega uporabnika, pa le ta lahko zahteva odstranitev.
Jaz bi si pustil kakšno manjšo za v prihodnosti. Nič se ne ve, kaj bo prinesel trg.

teja10
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 21. Jan 2008 ob 18:26
T-2: Že imam
Paket: telefon,internet 100/10 optika
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a teja10 » 30. Mar 2011 ob 20:36

BOBI napisal/-a:NN, nisem videl da si repliciral mojo izjavo!
To kar sem napisal, je bil pogovor med menoj in pa poizvajalcem Telekoma. Enostavno ne moremo prekinit njihovih vodov, če v hiši še nekateri uporabljaljo njihove usluge. Upam da je to jasno ;-)
Moram jih pa pohvalit, da so prišli zamenjat omarico in to točno na določen dan, da niso fasaderji prekinili delo in jih čakali, kot v primeru javne razsvetljave, ki so zamujali en teden, zamenjali pa samo eno omarico, druga je pa še danes stara, zarjavela in odprta. Fasada je narejena že par mesecev :evil:
Tole je sicer že zelo stara tema ki sem jo jaz odprla.Me pa zanima kam si kontaktiral za omarico(NA TELEKOM?)Omenil si podizvajalca kateri pa je to bil?In kdo je kril stroške nove omarice.Jaz sem že tri leta na t2 in s Telekomom nimam nič razen njihove omarice ki pa ima na žalost še nekaj povezav za sosede.Tako je ne morem zazidati.Lp Teja. :rtmT2:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a BOBI » 31. Mar 2011 ob 00:21

@ teja 10

Prvo sem se obrnil direktno na Telekom, pa so me napotili na hčerinsko podjetje GVO. Razložil sem jim situacijo, da ne bo lepo zgledalo če je na hiši nova fasada in stara pločevinasta zarjavela omarica in jih vprašal če je možna zamenjava. Že po parih dneh so poslali nekega svojega podizvajalca, ki je prinesel novo plastično omarico in jo zamenjal z staro. Računa niso nikoli izstavili.
Dokler je še nekdo v hiši na Telekomovi napeljavi ne moreš odstraniti odstraniti ali zazidati omarice, vsekakor pa lahko zahtevaš, če je dotrajana, zarjavela, da se jo zamenja, saj bi nasprotno z svojo rjo delala škodo fasadi.

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 31. Mar 2011 ob 18:05

Hm... sicer ne vem kako je z omaricami... Vem pa le, če je na tvoji zemlji tel drog, da lahko zahtevaš, da ga umaknejo... Probaj poklicat na TKHD pa bomo vidli :D

teja10
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 21. Jan 2008 ob 18:26
T-2: Že imam
Paket: telefon,internet 100/10 optika
Kraj: Ljubljana-Bežigrad

Re: Telekomova omarica na zasebni hiši

Odgovor Napisal/-a teja10 » 31. Mar 2011 ob 21:20

BOBI napisal/-a:@ teja 10

Prvo sem se obrnil direktno na Telekom, pa so me napotili na hčerinsko podjetje GVO. Razložil sem jim situacijo, da ne bo lepo zgledalo če je na hiši nova fasada in stara pločevinasta zarjavela omarica in jih vprašal če je možna zamenjava. Že po parih dneh so poslali nekega svojega podizvajalca, ki je prinesel novo plastično omarico in jo zamenjal z staro. Računa niso nikoli izstavili.
Dokler je še nekdo v hiši na Telekomovi napeljavi ne moreš odstraniti odstraniti ali zazidati omarice, vsekakor pa lahko zahtevaš, če je dotrajana, zarjavela, da se jo zamenja, saj bi nasprotno z svojo rjo delala škodo fasadi.
Ok hvala za odgovor .Danes sem že dobila odgovor da so sprejeli moje vprašanje in da mi bodo v najkrajšem času odgovorili(upam da pozitivno)No saj me omarica ne moti samo da je nova in bom čisto zadovoljna. :pivo:

Odgovori