Nesposobnost Amišev

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
poiuztrewq

Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Jun 2008 ob 15:34

Danes bom enostavno izgubil živce.

Punca naročila Amisov net+tv (zato ker centrala Bukovica ne podpira še VDSL in zato ker hočejo vsi drugi časovno vezavo, ona pa potrebuje le za nekaj mesecev).

Prejšnji teden (v petek) dobi po pošti dva set top boxa. Po tem ko ji skonfiguriram porte na modemu (na multicast) ugotovim da TV ne deluje. STBja ne dobita pravih IP naslovov.

Preverim pri Amišu in mi povejo, da so očitno pozabili sporočiti Telekomu MAC naslove STBjev, da jih vnese v bazo, in sem jim moral po telefonu narekovat MAC-e zato da so oni javili naprej.

Čez vikend se ni zgodilo POPOLNOMA NIČ. Tudi na 080-1000 mi Telekom pove, da mora to vse urediti AMIS in ne morem sam popolnoma ničesar.

Danes kličejo punco in ji rečejo, da naj bi delovalo, punca nato dobi tudi SMS z enako vsebino. Jaz se pripeljem k njej in ugotovim da še vedno isto (ne dela), po klicu na Amiš Helpdesk pa izvem, da "je tehnik narobe prebral, ker piše v sistemu da ŠE NE DELA, on pa je prebral da ŽE DELA".

Ali se najde na forumu kakšen korenjak, ki ima veze pri Telekomu in Amisu, da poskusi urediti tale vpis MACov še danes? Tast me gleda ko žalosten pes, ker ne more spremljat fuzbala, jaz pa bom tudi popizdil nad nesposobnostjo.

Hvala za kakršnokoli pomoč,
LPd

poiuztrewq

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Jun 2008 ob 17:44

Se je uredilo "samo od sebe".

Zgornji post naj bo v opomin Amišu in pa potencialnim naročnikom na njihove storitve... :roll:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jun 2008 ob 17:51

Prosim, da se ne šimfa drugih opraterjev na tem Forumu, ki je predvsem namenjen hvaljenju storitev T-2 v primerjavi z drugimi! :)
Optika 100/10

poiuztrewq

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Jun 2008 ob 18:09

EDIT: T-2 je veliko boljši kot Amiš, kjer ti pošljejo STBje, priklop je izveden po principu "jebi se" in ko jih priklopiš ne delajo, ker "so pozabili sporočiti TSju MAC adrese".

Sorry ampak nisem mogel bit tiho... Fajn je edino to da imam na 1300m 14Mbit synca in gladko delata 2 televiziji. In ker ni časovne vezave, tako da je Amis še vedno najboljša varianta tam, kjer ne dela T-2.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jun 2008 ob 18:10

A je res boljša slika kot na SiOL TV?
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Jun 2008 ob 20:31

Glede na to, da imajo vse preko TS nebi rekel (Za 90 prog 15 oz 19€), primerjave ni niti po ceni niti po kakovosti slike! Kot pravi dpavli! Če t-2 ni možen je amis rešitev! Paket pošljejo po pošti in si priklapljaj kako veš in znaš, menda obstaja tudi montaža proti plačilu!

poiuztrewq

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 10. Jun 2008 ob 09:43

Ne vem, ali je boljša ali ne... nikoli imel SiOL-a pa tudi na 21'' televizorjih nimam kaj ocenjevat slike.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a dal » 10. Jun 2008 ob 18:13

AMIS TV naj bi sedaj uporabljal MPEG4?

Amis z uvedbo nove tv tehnologije dosegel več uporabnikov

poiuztrewq

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jun 2008 ob 08:07

Navadni Nimda napisal/-a:A je res boljša slika kot na SiOL TV?
Včeraj sem malo več gledal Amis TV in ko je hiter motion, se še na 21'' TVju vidi MPEG domene (posamezne kvadrate),... upam da ni to posledica MPEG4 prekompresiranja...skratka ni lepo za videt. Na T-2 na enako velikem TVju z Aminotom tega ni opazit, vsaj pri večini programov ne.

Mislim, da Amis trži, da "sedaj dosežejo še bolj daleč" iz česar sklepam, da MPEG4 uporabljajo za šparanje in ne za HD :D

Mogoče ob priliki sprobam z VLCjem, koliko porabijo streami, samo se bojim da računalnik, ki ga imam na tisti lokaciji, ne bo sfolgal (350MHz)

LPD

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 16. Jun 2008 ob 09:49

amis je poglavje zase, ko sem pred kakim letom in pol hotel zamenjati ponudnika internetnih storitev, sem podal poizvedbo na t-2 in na amis. od amisa sem dobil odgovor da na moji lokaciji ni možen adsl priključek, a glej ga zlomka jaz sem že 2.5 leti imel adsl od siola. tako sem prešel na t-2. zdaj pa sem pred 2 mesecama dobil pogodbo od amisa, da jo podpišem in vrnem, če želim njihove storitve, seveda sem jo vrgel v smeti, a zedeva se je po 14 dneh ponovila, a je znova romala med odpadni papir. sedaj v petek pa so me še poklicali iz amisa češ da sem imel neko poizvedovanje po njihovih storitvah, ter če je zadeva še aktualna. razložil sem da je bilo to poizvedovanje pred 1.5 letom, ter kaj je bil njihov odgovor, kakšno je bilo dejansko stanje, ter da me ne zanimajo več, ker sem z vsem na t-2, lepo so se poslovili :jao:
LP Robert

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a Mark » 16. Jun 2008 ob 17:00

To sem tudi jaz slišal, da znajo biti precej vsiljivi!

Spominja me na pogodbenike, ko sklepajo zavarovanja ali prodajajo knjige :nevem:

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nesposobnost Amišev

Odgovor Napisal/-a stajerc » 16. Jun 2008 ob 18:26

jaz sem sodeloval v njihovi nagradni igri za "beetla" za nagrado pa dobil vsakodnevni kontakt s števile 026000000 in vedno z istim vprašanjem, če sem se že odloćil za njih, seveda sem ga prosil za cenik storitev in kaj hitro sva prišla do zaključka, da bom ostl pri sedanjem ponudniku.


p.s. ko sodelujete v nagradinih igrah, date prebrat pogoje 8)
Slika
Slika
Slika

Odgovori