Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
DreamDesign
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 26. Jul 2010 ob 09:59
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DreamDesign » 9. Jul 2013 ob 15:19

Če se ne bi zmenila med sabo mu je T-Mobilu vseeno če bi Mobitel zaračunal končnim uporabnikom 0,10 €/MB ali 0,45 €/MB, samo da dobi tistih 0,15 €/MB.

Če Mobitel ali ostali operaterji ne bi hoteli si pripopati marže bi vsi končnim uporabnikom zaračunali 0,15 €/MB + DDV. Sedaj pa si dajo 0,30 €/MB marže.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a d_g » 14. Jul 2013 ob 16:35

Ne komplicirajte. Sem že sprobal kot naročnik Mobitela v omrežju T-mobile HR. Dela super, stane me pa 10 evrov dodatno na mesec - storitev HT internet (hitrosti in pokritost pa je čisto solidna)... Kaj bo imel Hrvaški telekom... verjetno to, da sem tam vseskozi ročno prikolpljen na njihovo omrežje, tako da potem tudi klepetam prek njega. Lahko pa potem tudi tablico povžem z mojim mobilcem kot wi-fi točko, če se mi ne da glih simke menjat. Skratka všeč mi je in ni potrebno stalno iskat odprte w-fi točke. Očitno je, da ima Hrvaški telekom proste kapacitete za prenos podatkov in dodatni zaslužek od tega prenosa, SMS-jev in blebetanja, da mo mal kompenziral izgubo prihodkov zaradi nižjih cen od 1.7.2013, odkar so v EU, mu bo prav prišel. Izgubljena priložnost zaslužka v danem trenutku, se pač ne vrne nikoli več. Bolje vsaj nekaj kot nič. Po 30.9.2013 bodo pa analizirali zadevco....v izgubi pa zaradi tega ne bodo.

Pa velja 10 evrov na mesečno obračunsko obdobje, zato se to ne vključi par dni pred koncem meseca.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a veiztex » 15. Jul 2013 ob 14:08

Evo je ze simobil ponudu najcenejsi neomejen internet na hrvaškem 9,9 €
http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci ... kid=action

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a RAST » 15. Jul 2013 ob 15:29

Kar neverjetno cenejši....!

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a jst1 » 15. Jul 2013 ob 22:50

Rast je ja cenejši. Pri Simobilu velja en mesec od uklopa. Pri Mobitelu pa od dneva uklopa pa do izteka obracunskega obdobja. Torej ce ti obracunavajo zadnjega v mesecu in ti gres na morej zadnji teden v mesecu za 14 dni bos pri Mobitelu placal 20€ pri Simobilu se 10€ ne.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a TgT » 16. Jul 2013 ob 16:42

"dober" trik :jao:
Hit'n'Run ;-)

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a RAST » 16. Jul 2013 ob 17:06

jst1 Ups, sem to spregledal ! No ampak samozardi tega ne bom menjal operaterja, je pri obeh glede na preteklost kar ugodno!

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a erbi » 26. Jul 2013 ob 19:16


strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a strom » 6. Sep 2013 ob 12:02

Pozor! Mobitel podražil mednarodna sporočila SMS, kmalu bo na vrsti še nov obračunski interval

Mobitel je pred kratkim za vse naročnike in predplačnike podražil vsa mednarodna sporočila SMS za 10 centov, kmalu pa bo na vrsti še nov obračunski interval. Vse opravljene klice se bo namreč pričelo beležiti in zaračunavati v minutnem intervalu (60/60).

Opravljanje telefonskih klicev in pošiljanje kratkih sporočil SMS bo za uporabnike mobilnih storitev Mobitela kmalu postalo dražje. Podjetje je namreč že s septembrom za vse naročnike in predplačnike podražila vsa mednarodna sporočila SMS za 10 centov. Omenjeni dodatek se zaračuna tudi v primeru, da so kratka sporočila SMS v naročniški paket ali dodatno storitev že vključena.

Uporabniki storitev Mobitela niso pretirano navdušeni niti nad napovedanim novim obračunskim intervalom, ki bo pričel veljati oktobra letos. Vse opravljene klice se bo namreč pričelo beležiti in zaračunavati v minutnem intervalu (60/60). To v praksi dejansko pomeni, da se minuta obračuna vnaprej, in to ne glede na to, koliko sekund v minuti bo uporabnik »porabil« za pogovor. Ker imajo praktično vsi uporabniki storitev Mobitela pakete z vključenimi količinami, to pomeni, da bodo porabili nekaj več minut kot so jih doslej. Nov obračunski interval bo veljal za obračun pogovorov v Sloveniji, in sicer za vse naročnike storitev Mobitel, razen za naročnike paketov Džabest 250, Džabest 2000, Džabest 3000 in Itak Džabest.

Zaradi omenjenih podražitev vam priporočamo, da preverite, ali so storitve Mobitela za vas še vedno dovolj konkurenčne, ali pa je bolje zamenjati operaterja. Slednje lahko brez sankcij storijo tudi tisti, ki imajo še vedno veljavno podobo o vezavi, vendar bodo morali vsi, ki so kupili opremo po subvencionirani ceni, zanjo ob zamenjavi doplačati, ne glede na to, ali jo bodo vrnili (v tem primeru se zaračuna uporabnina) ali zadržali (v tem primeru se plača preostalo vrednost).

http://www.racunalniske-novice.com/novi ... erval.html

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Abigor » 6. Sep 2013 ob 13:12

So what :)
Pač nekdo, ki je pri Mobitelu lepo zamenja ponudnika, pa je problem rešen. Seveda če bodo podražitve motile uporabnika.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Krypto » 7. Sep 2013 ob 14:50

A morjo bilanco popravt za prodajo?

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Okt 2013 ob 19:56

Tam je zaklenjeno pa dajmo tukaj odgovor SK

Iz Sportkluba pa sporočajo: »Siol TV je programe prekinil sredi pogajanj s Sport Klubom in v času nogometne lige prvakov. S 1. oktobrom 2013 se je iztekla pogodba med Sport Klubom in Siol TV, obe strani pa se še vedno pogajata o nadaljnjih pogojih sodelovanja. Kljub temu, da je bila lani Telekomu v podpis ponujena triletna pogodba, je slednji podpisal enoletno, medtem ko je večina drugih telekomunikacijskih operaterjev podpisala večletne pogodbe o sodelovanju.«

Pri tem pravijo, da se je »nakupna pravica za predvajanje lige dvignila zaradi telekoma - ker je pač tekmoval v procesu nakupa medijskih pravic za angleško nogometno ligo Premier League.«

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a rossi » 1. Okt 2013 ob 20:06

Zmoti me zadnji del njihovega odgovora, kjer jokajo, da je liga draga. Če nimajo denarja naj jo ne kupujejo. Zakaj morajo kupit drago in potem izsiljevat ostale, da plačujejo(mo) višjo naročnino za TV. Hvala bogu, da T2 ni šel z glavo skozi zid.

konec offtopic ;)

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a strom » 5. Nov 2013 ob 12:55

Telekom Slovenije z vezavo ISDN/ADSL zlorabil monopolni položaj

Agencija za varstvo konkurence (AVK) je ugotovila, da je Telekom Slovenije zlorabljal prevladujoči položaj na trgu, ko je priklop širokopasovnega priključka ADSL operaterjem in ponudnikom interneta pogojeval z nakupom storitve ISDN s strani končnega uporabnika. V obdobju med 1. decembrom 2002 in 5. septembrom 2005 je Telekom Slovenije z omenjeno prakso kršil zakon o preprečevanju omejevanja konkurence (9. člen).

Tedanji Urad za varstvo konkurence je že 31. marca 2008 v odločbi ugotovil isto kršitev, a jo je Telekom Slovenije izpodbijal na upravnem sodišču. To je 18. novembra 2009 odločilo (U 959/2008), da se odločba UVK-ja odpravi v delu, v katerem je ugotovil kršitev, in vrne v ponovno odločanje. AVK, pravna naslednica UVK, je v ponovljenem postopku (3072-2/2004/132) ugotovila isto kršitev. Telekom Slovenije je odločbo prejel 30. oktobra, o nadaljnjih korakih pa se bodo odločili po preučitvi.

vir: https://slo-tech.com/novice/t586516#crta

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Frenky » 5. Nov 2013 ob 16:00

''Telekom Slovenije z vezavo ISDN/ADSL zlorabil monopolni položaj''

Sem to dobro izkusil. Leta 2006 sem 2x pisno zaprosil za pojasnilo glede tega - pa nobenega odgovora. Po telefonu se sploh niso hoteli pogovarjati gle te teme. Pri osebnem obisku Telekoma na Cigaletovi pošiljali od osebe do osebe brez kake prave razlage.
Imel sem srečo, da se mi je v tem letu iztekla vezava pri njih. Tik pred iztekom sem imel že pripravljeno pogodbo na T 2.
Pa še izrabili so tistih 18 dni za odklop - obnašanje res pravega monopolista.
Pa še to - dobil 10x višjo hitrost interneta kot je pri ISDN/ADSL nisem mogel dobiti.

Odgovori