Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a starfotr » 5. Nov 2013 ob 16:53

A to, da pa sedaj t-2 (in tudi amis itd.) po istih postopkih kot siol nateguje ljudi, tega pa zaslepljena raja ne vidi? Uporabili so sam časovni zamik nekaj let, sedaj ko je to "normalno" pri vseh je pa to kar v redu? Pa da ima t-2 prisilno poravnavo, nepoplačane upnike, velik dolg...

Ni vse t-2, kar se sveti. In ne smrdi vse tako kot siol.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Malkec » 5. Nov 2013 ob 17:38

No starfotr, kje točno T-2 nateguje ljudi? S ponudbo? Tehničnimi stvarmi? Pomanjkljivo razlago ponudbe?

Prosim za primer, kje, kdaj in kako je T-2 nategnil tebe.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Nov 2013 ob 17:42

Ga nima.
Slika


Lp, Kitl

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a flier » 5. Nov 2013 ob 18:13

Le kdo so bili direktorji v napisanem obdobju. :)

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a strom » 4. Dec 2013 ob 18:37

Telekom Slovenije pravnomočno zmagal proti T-2

Višje sodišče v Ljubljani je danes potrdilo sodbo okrožnega sodišča, ki je zavrnilo odškodninski zahtevek T-2 proti Telekomu v višini 130 milijonov evrov. S tem se je dokončno razpletla več kot šest let trajajoča zgodba.

T-2 je namreč januarja 2007 vložil tožbo zoper Telekom Slovenije zaradi očitane zlorabe prevladujočega položaja na trgu. Očitali so mu privilegirano obravnavno SiOL-a, ki je bil tedaj Telekomovo hčerinsko podjetje, sedaj pa je spet priključen Telekomu. Telekom Slovenije naj bi bil tedaj oviral konkurenco pri trženju paketov VDSL, saj da so jim nagajali v tehničnih podrobnostih.

Januarja letos je okrožno sodišče v Ljubljani razsodilo, da ni dokazov, da bi bil Telekom Slovenije kriv očitanih dejanj. T-2 se je na odločitev pritožil na višje sodišče, ki je danes zavrnilo zahtevek, s čimer je odločitev postala pravnomočna. T-2 bo moral plačati nastale stroške pravdnega postopka in pritožbe, ki znašajo 29.000 evrov.

S tem se je Telekom Slovenije znebil enega Damoklejevega meča, a jih nad njim visi še za približno pol milijarde evrov. Simobil ga namreč toži za 280 milijonov evrov zaradi zlorabe prevladujočega položaja pri trženju mobilnega paketa Itak Džabest, Tušmobil pa v svoji tožbi terja 86 milijonov evrov, prav tako zaradi Itak Džabesta.

Za uporabnike storitev T-2 in Telekom neposrednih posledic razsodbe ne bo. Najbolj bo koristila prodajalcem Telekoma, saj je ta z eno odškodninsko tožbo manj na grbi vreden več. Na tečaj delnic Telekoma ta informacija danes še ni mogla vplivati, ker so jo objavili po koncu trgovanja.

vir: https://slo-tech.com/novice/t590659#crta

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a RobertM » 4. Dec 2013 ob 19:26

Nič se še niso znebili Damoklejevega meča ;)

http://www.finance.si/8352627/T-2-Zgodb ... n%C4%8Dana
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a zizitop » 4. Dec 2013 ob 20:19

Možno dobiti celoten tekst?

Lahko na ZS

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a starfotr » 4. Dec 2013 ob 20:30

Malkec napisal/-a:No starfotr, kje točno T-2 nateguje ljudi? S ponudbo? Tehničnimi stvarmi? Pomanjkljivo razlago ponudbe?

Prosim za primer, kje, kdaj in kako je T-2 nategnil tebe.
Ista pi zda postaja, kot siol. Sprememba obračunskega intervala na bolj nepravičnega, uvaja "enote", ki niso pravične (plačaš tudi, če porabiš 0), dvig cen v višave z leti, samo z zamikom (včasih je bil poceni, dokler ni pridobil zadosti strank), s strankami dela, kot svinja z mehom-novi imajo super ugodnosti, tisti, ki vam več let dajejo kruh so pa vredni natanko 0.

Ne mi govorit, da so enote pocenile klice. To je odvisno od mnogih dejavnikov. Ce bi hoteli poceniti, bi spremenili cenik.

Nenormale cene klicev (sedaj je malo bolje, vendar še vedno drago, 0,07€/minuto za klic na stac. telefonijo).

Nategi s programi, prazne obljube (sk), programske sheme (moraš naročiti vsaj L ali XL, da je kaj od tega).

Nategi z optiko, prazne obljube (več let prazne omarice) ali pa sploh nič od tega (http://vrhnika.si/?m=news&id=7879).

Odškodninski cenik je bizaren. Več let plačuješ in preplačaš opremo z najemom, nato pa še plačaš nabavno ceno x5, če slučajno ne vrneš opreme. Wtf?

Zavrtite čas nazaj, zaradi takih stvari so ljudje odšli od siola. Vi mogoče ne vidite tega, jaz pa sem opazil. To je moje mnenje, ki ni nujno pravilno.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Malkec » 5. Dec 2013 ob 11:58

1. Kaj te motijo enote, če jih ne želiš, ne vzameš paketne ponudbe. :jao: Kako stari naročniki nimajo ugodnosti? v T-2 klubu jih je polno.
2. O cenah klicev nebom zgubljal besed ker ti očitno ni jasno kdo jih narekuje.
3. Kakšni nategi z optiko? To je nateg da se gradi tam/kje je v tistem trenutku (finančno) mogoče? :jao:
4. Kje je T-2 obljubljal (REKEL DA BO) SK? :jao:
5. A drugi ponudniki nimajo različnih shem z razično ceno? A ni logično da boš z dražjo shemo dobil več programov? Spet ti ni jasno kdo in kako narekuje cene. :jao:
6. A če plačuješ NAJEM misliš da je oprema tvoja? Prosim odpri slovar SSKJ in si preberi definicijo besede najem. :jao:
7. Še vedno mi nisi odgovori KJE KAKO KDAJ je T-2 nategni tebe?

Pa prosim ne bit butthurt.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a starfotr » 5. Dec 2013 ob 15:57

Tukaj me je nategnil.

http://vrhnika.si/?m=news&id=7879

Vsak ima svoj pogled na zadevo, različni smo. S tabo se ne mislim prepirat, dejstva govorijo svoje.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Dec 2013 ob 17:07

zanima me če ti bo Amis pripeljal optiko ? :)

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a starfotr » 5. Dec 2013 ob 21:56

Oni niso podpisali pogodbe in niso dajali lažnih informacij. Od njih ne pričakujem nič, ker nič niso obljubili.

Mi je pa zanimivo, da ima mnogo ljudi miši naseljene v omaricah in ceveh, ker so prazne. Še huje pa je, če jih sploh ni. Nobene resnosti in denarja. Sedaj ga bo še manj, ko bo treba plačat odvetnike nasprotne strani...


Veš kdo je potegnil optiko? Elektro, če jo hočem, jo lahko najamem pri stelkomu, 500€. No, pa tudi telekom jo je, vendar samo medkrajevno.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Dec 2013 ob 23:02

Hmmmm, Stelkom, neosvetleljno vlakno ... v moji bivši firmi (danes je bil moj zadnji dan v službi, jutri bom upokojenec) plačujejo 300 eur/mesec ( z DDV). Torej, tvoja info o ceni najema se mi zdi nekoliko pretirana. Telekom je pa dejansko bio oderuh, plačevali smo (nekaj let nazaj) slabih 1000 eur. Ampak OK, bil je edini ponudnik do pred kratkim (take it or leave it)... pa še hitrost smo imeli omejeno na 100 Mbps. Pri pogajanjih smo od njih dosegli najnižjo ceno, za neosvetljeno vlakno, 470 eur. Valda, do so pušnili :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Dec 2013 ob 09:15

starfotr napisal/-a:Tukaj me je nategnil.

http://vrhnika.si/?m=news&id=7879

Vsak ima svoj pogled na zadevo, različni smo. S tabo se ne mislim prepirat, dejstva govorijo svoje.
A torej te je T-2 nategnil, ker je (Gratel) podpisal pogodbo z občino Vrhnika leta 2009, ki bi ti pripeljala ZASTOJN optična vlakna v dom, vmes preživel prisilno poravnavo in sedaj počasi nadaljuje gradnjo omrežja?

Sej ne vem kaj še naj rečem na te besede. Tale smajli je primeren: :car:

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a FRAN » 13. Dec 2013 ob 17:43

strom napisal/-a:Telekom Slovenije pravnomočno zmagal proti T-2

Višje sodišče v Ljubljani je danes potrdilo sodbo okrožnega sodišča, ki je zavrnilo odškodninski zahtevek T-2 proti Telekomu v višini 130 milijonov evrov. S tem se je dokončno razpletla več kot šest let trajajoča zgodba.

T-2 je namreč januarja 2007 vložil tožbo zoper Telekom Slovenije zaradi očitane zlorabe prevladujočega položaja na trgu. Očitali so mu privilegirano obravnavno SiOL-a, ki je bil tedaj Telekomovo hčerinsko podjetje, sedaj pa je spet priključen Telekomu. Telekom Slovenije naj bi bil tedaj oviral konkurenco pri trženju paketov VDSL, saj da so jim nagajali v tehničnih podrobnostih.

Januarja letos je okrožno sodišče v Ljubljani razsodilo, da ni dokazov, da bi bil Telekom Slovenije kriv očitanih dejanj. T-2 se je na odločitev pritožil na višje sodišče, ki je danes zavrnilo zahtevek, s čimer je odločitev postala pravnomočna. T-2 bo moral plačati nastale stroške pravdnega postopka in pritožbe, ki znašajo 29.000 evrov.

S tem se je Telekom Slovenije znebil enega Damoklejevega meča, a jih nad njim visi še za približno pol milijarde evrov. Simobil ga namreč toži za 280 milijonov evrov zaradi zlorabe prevladujočega položaja pri trženju mobilnega paketa Itak Džabest, Tušmobil pa v svoji tožbi terja 86 milijonov evrov, prav tako zaradi Itak Džabesta.

Za uporabnike storitev T-2 in Telekom neposrednih posledic razsodbe ne bo. Najbolj bo koristila prodajalcem Telekoma, saj je ta z eno odškodninsko tožbo manj na grbi vreden več. Na tečaj delnic Telekoma ta informacija danes še ni mogla vplivati, ker so jo objavili po koncu trgovanja.

vir: https://slo-tech.com/novice/t590659#crta
Takrat sem bil med prvimi naročniki ponudnika T-2. Jaz lahko rečem, da tale sodba ni bila poštena, saj je Telekom takrat na veliko oviral priključitev storitev od T-2. To lahko potrdijo mnogi uporabniki, ki so takrat želeli imeti ponudbo od T-2! Tudi zato je Slovenija v dreku, ker imamo tako sodstvo! :aa:
Slika

Odgovori