Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Spc
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 30. Jul 2019 ob 12:07
T-2: Že imam
Paket: T4 || 1000/200
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Spc » 8. Sep 2022 ob 19:04

Sadarj79 napisal/-a:
8. Sep 2022 ob 13:48
Jap, jaz grem počasi v nadgradnjo v 10Gbit, najprej 10Gbit povezava med mojo delovno postajo in serverjem, potem pa počasi naprej. V drugem koraku bom dodal še Wifi 6 AP enote. Sedaj imam še premalo naprav da bi se to sploh izplačalo.
Vsekakor pa tole ni poceni zadeva.
Res je, že pri 2.5GbE je drago.
Navadna realtek USB mrežna v sloveniji stane nekje 40-50€.

https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic ... 650-mo0r0t

ViolaMB
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 3. Jun 2009 ob 15:54
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a ViolaMB » 16. Sep 2022 ob 17:05

Ne vem ravno točno če lahko tukaj vprašam, ampak vseeno. Js bi nucal IP za Arena Sport 1 Premium HD, ampak sem na Telekomu. Kje konkretno sploh lahko najdem IP od programa? Siol/Telekom forum je banda zaprla...

E: že ugotovil.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 4. Nov 2022 ob 10:25

Včasih so bile akcije za fiksne in mobilne storitve vsaj 2x letno.
Zdaj pa očitno konkurence ni :D in posledično nobenih novih ugodnih ponudb.
Telekom se ponavlja s podobnimi ponudbami kot lajna
T2 se draži
A1 ugoden a nezanesljiv skoraj napol zastonj
Telemach ima težave sam s sabo

Mrtvilo...

Telekom je po moje trenutno za novega naročnika še najboljša izbira, z vezavo ali brez.
Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a strom » 27. Mar 2023 ob 12:08

Telekom s 1.5.2023 draži tako mobilne, kakor fiksne storitve:

https://www.telekom.si/info-in-obvestil ... v-1-5-2023

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a atepej » 8. Apr 2023 ob 21:29

Telekom novost:

Uporabnikom aplikacije Neo TV Lite za pametne televizorje bomo s 1. majem 2023 omogočili njeno uporabo na vseh podprtih televizorjih, na primer na vikendu ali drugih lokacijah v Sloveniji in na Hrvaškem ter v drugih državah članicah EU.« Domnevamo, da bo tako pri aktivaciji odpadel pogoj »pravega« Nea v domačem omrežju, poleg tega bo vseeno, prek katerega operaterja bo uporabnik dostopa do interneta. Doplačati pa je treba tudi za aplikacijo, nekoliko manj kot za dodatnega Nea, a tudi ta naročnina bo po novem dražja, namesto 1,49 evra 1,90 evra na mese

https://tehnozvezdje.si/telekomova-apli ... _P4YabZmso
Slika

cordell888
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Apr 2023 ob 15:34
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a cordell888 » 26. Apr 2023 ob 09:32

Haaa sem ugotovil v vednost, na NEO so 3 glasovni ukazi malo za zabavo:

1) Misel dneva
2) Palindrom
3) Vesolje

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 28. Apr 2023 ob 10:38

A to, da pred ogledom nazaj Telekom sedaj vrti reklame, pa še nisi uspel ugotovit?

bender33
Model
Prispevkov: 255
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 20:21
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a bender33 » 1. Maj 2023 ob 12:59

to da bojo uvedli reklame so napovedali https://www.alter.si/tema/novo-pri-tele ... st-3399597

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 2. Maj 2023 ob 12:24

Jaz do zdaj še nisem naletel na reklame med časovnim zamikom.

cordell888
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 24. Apr 2023 ob 15:34
T-2: Še nimam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a cordell888 » 9. Maj 2023 ob 16:33

mr_tweak napisal/-a:
28. Apr 2023 ob 10:38
A to, da pred ogledom nazaj Telekom sedaj vrti reklame, pa še nisi uspel ugotovit?
Hehe, na to nimam vpliva. Raje ne govorim o teh reklamah.
Sem pa uštimal za hec tole za zabavo "misel dneva" "palindrom" in "vesolje" ;). Če ima kdo kako podobno zanimivo idejo, mi jo lahko pove. Sam prosim naj ostane to med nami.

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 11. Dec 2023 ob 13:53

Jaz sem bil dolga leta na t-2, pred enim letom sem pa zaradi cene (debilna politika vseh ponudnikov, kjer novi naročniki dobijo ob vezavi velike popuste, obstoječi pa drobtinice) preklopil na Telekom. Rečem lahko le to, da mi je žal, in to krepko. Če pustim mobilno telefonijo ob strani, je internet na Telekomovi (!!!) optiki počasnejši in manj stabilen (tudi meni ni jasno), iPTV pa je milo rečeno porazen. Vmesnik je nekonsistenten tako v zasnovi kot delovanju, pogosto neodziven, previjanje je trapasto rešeno, spored je popolnoma nepregleden… pa še bi lahko našteval. Dejansko vse skupaj deluje, kot bi bila zadeva izdelek amaterjev, ki so za povrh še kaj vprašljivega pokadili. Ena bolj motečih stvari je tudi to, da je ob času, ko naj bi se začela nasledna oddaja, vedno kratka prekinitev in skok nazaj. Obrazložitev je taka, da so to naredili zato, da gledalec ob prekinitvi nič ne zamudi. To, da se oddaje praviloma ne začnejo takrat, ko so v sporedu (kar ni krivda Telekoma, ampak realnost, ki bi jo pri izdelavi rešitve morali upoštevati) in dejstvo, da te, če si takrat v kakšnem meniju ali sporedu gladko zabriše ven in moraš ponovno skozi proceduro, je resen preizkus za živce parkrat dnevno.

Oglasi, ki so med ogledom za nazaj vse bolj pogosti in se jim ne da izogniti, so samo pika na i. Če plačujem ogled za nazaj je to vsaj deloma tudi zato, da se izognem nadležnim oglasom. Tudi če bi vse ostalo delovalo na primerljivi ravni s t-2 bi bili že ti oglasi dovolj, da takoj po izteku vezave pomaham Telekomu adijo. Upam, da t-2 v tem letu odkar sem preklopil, ni uvedel kakšne podobne
svinjarije.

Pa nimam samo jaz takega mnenja - doma že celo leto poslušam pritožbe družinskih članov, ki se jim v enem letu ni uspelo privaditi na Telekomovo skropucalo. Kdo je odgovoren za tak izdelek in kako je mogoče, da niso sposobni narediti vsaj približno solidnega vmesnika in zagotoviti gladkega delovanja, mi je uganka. Vodilni ponudnik - vic leta, vsaj po mojem mnenju.

Verjetno jim uspeva zaradi nezahtevnih potrošnikov. Pred časom sem preko TV vmesnika oddal precej negativno oceno Telekomove iPTV, nakar so me takoj naslednji dan (pohvalno) policali in se pozanimali, če lahko kaj izboljšajo, da bom bolj zadovoljen. Pogovor je poslušal tudi znanec, a katerim sva ravno skupaj pila kavo. Ko sem zdrdral, kaj vse me moti in da bi bilo verjetno najbolje, da se zadeve lotijo znova, mi je po zaključku telefonskega pogovora rekel, da ima tudi on Telekomov iPTV, ampak je
mislil, da so pogosta zatikanja, prekinitve, nelogičnosti ipd. normalna stvar, ter da je enako pri vseh ponudnikih.

Sem torej jaz preveč zahteven? S t-2 iPTV sem bil dokaj zadovoljen, čeprav seveda ni popolna. Enako družinski člani.

Skratka, še eno leto trpljenja, potem pa adijo Telekom. Pa tudi, če bo drugje malo dražje.

Andy
Model
Prispevkov: 323
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Andy » 11. Dec 2023 ob 17:58

Zanimiva izkušnja, Lahko malce bolj podrobno razložiš simptome da je internet na Telekomovi optiki počasnejši in manj stabilen ?
Kako se to manifestira, kateri paket imaš, kateri modem, wifi, wired ? Imam TK optiko in malce gledam za NEO C paket, pa mi je internet linija pomembna.

Neo TV je po mojih izkušnjah res slabši kot T-2 TV (sem brezplačno testiral Neo Lite en mesec; način prevrtavanje programov, počasnejša odzivnost vmesnika in random oglasi so stvari, ki so oreng annoying).

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 11. Dec 2023 ob 18:35

Internet je v osnovi počasnejši DL (350 mbps proti 600 mbps kolikor sem imel na T-2 v paketu oranžni diamant HBO, lahko bi doplačal za več, a mi DL ni tako pomemben), moteče pa je predvsem to, da nekako “štrika” - vsake toliko imaš občutek, kot da se zatakne, ping poskoči iz pod 10ms na 200ms in več. Najbolj mi najeda sin, ki včasih igra na netu kakšno FPS in ga moti zatikanje. Da je bil t-2 preko TS optike bolj tekoč mi ne gre v glavo.

Pa pri iPTV se pogosto zgodi, da nazadnje gledane oddaje sploh ni med “nadaljujte z ogledom”, tudi če prekinem ogled nekje vmes. Cel kup je takšnih in drugačnih hroščkov in nedoslednosti (večkratni pritisk gumba za isto stvar, enkrat ob izbiri ogleda za nazaj oddaja kar štarta, naslednjič skočiš v informativni zaslon s podatki in opisom in moraš ponovno pritisniti predvajaj itd.). Cel kup zadev, ki me počasi razkurijo do te mere, da ugasim tv in raje počnem kaj drugega (morda je to celo pozitivno, če dobro premislim).

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Dec 2023 ob 20:31

Dragi moj, v življenju je tako, ta se vse kaj je dobrega, plača.
Tudi če boš kdaj rabil dobrega zdravnika po vezah ga boš moral "podmazat".

T-2 ima res najboljši grafični vmesnik, ampak so še možnosti izboljšave - za kar se bojim da bo T2 zaspal- zelo verjetno ga bo konkurenca tukaj dohitela in prehitela.

A1 je naredil pri grafičnem vmesniku velik napredek (je veliko boljši ko je bil leto dni nazaj) ampak še vedno ne tako hiter in pregleden kot T2, je pa najcenejši.

T2ju zamerim da preveč niža kvaliteto slike preko aplikacije za smart tv, tukaj bi jaz udaril po mizi če bi odločal o tem, da dvignejo kvaliteto.

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 11. Dec 2023 ob 21:22

Hmm. Se skoraj v celoti strinjam. T-2 ima po mojih izkušnjah najboljši vmesnik. A1 je nekje vmes, vsaj kar sem videl, za Telemach ne vem. Je pa dejstvo, da bi ne bil t-2 nič dražji, če bi dobil enak popust na vezavo, kot je na voljo za nove naročnike, ki pa ga zaradi balkanske miselnosti naših operaterjev pač nisem mogel dobiti. Očitno nas je premalo takih, ki zamenjamo operaterja zaradi takega odnosa. Me prav zanima, kje so se tile učili trženja - nas so na faksu in kasneje na magistrskem študiju kot prvo pravilo trženja učili, da je bistveno bolje in ceneje obdržati obstoječega kupca, kot pa ga izgubiti in iskati novega. To se mi je tudi v praksi vedno znova potrdilo.

Celo tako daleč smo prišli, da so me vprašali, ali ima morda kdo na našem naslovu drugačen priimek, da bi lahko upravičili popust. Idiotizem.

Kakovost slike je na TS mogoče malo boljša, a skoraj ni omembe vredno. Za to, kar gledam preko iPTV, je itak skoraj vseeno. Filme in nadaljevanke v glavnem spremljam preko ATV, ki dela odlično, pa še prostorski zvok je (tudi tega v časovnem zamiku na TS ni, pa na T-2 tudi ni bilo, kolikor se spomnim). Da bi pa čakal in gledal film direkt z oglasi zaradi prostorskega zvoka mi pa na pamet ne pade, saj nismo v prejšnjem tisočletju. Če ni na ATV, so pa itak še drugi viri.

Skratka, če ne bi bilo informativnega in dokumentarnega programa, bi komot shajal brez iPTV. Očitno bo treba v to smer počasi razmišljati.

Odgovori