Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Danger
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 13. Nov 2006 ob 19:49
T-2: Že imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Danger » 5. Sep 2008 ob 23:42

a je kaki seznam za optiko kjer bodo v bodoče gradili ?
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 6. Sep 2008 ob 07:24

NN ja sva že šla vse skoz sem narobe napisal nisem mislil parico ,ker parico lahko imaš samo eno,mislil sem na DELILNIK,ki je v centrali,sem na nekakšnem četvorčku.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Sep 2008 ob 07:35

Problem je, ker gre od Telekom delilnika do T-2 delilnika en šop kablov, v vsakem je recimo 10 ali recimo 50 paric. Na to, kako so razvrščene parice tam notri, T-2 nima vpliva. Jih pa ima nekdo drug in tudi en sveženj pravilnikov imajo na to temo. Zakaj jih pa ne upoštevajo, je pa druga štorija. :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Sep 2008 ob 09:56

Cobane napisal/-a: Vem, da te ne briga kdo je kriv... najbrž tudi mene ne bi... vendar T-2jeva oprema ne omogoča, da bi bilo hkrati več povezav na eni parici. Sicer Telekom ima take naprave (PCM, ...), vendar delujejo samo za govorno telefonijo in ADSL (paketi 256/64), VDSL signala pa ne spustijo čez. Torej si ti 100% na svoji parici od centrale do doma.

V tvojem primeru vidim dva možna problema:
- tvoja parica in parice sosedov gredo vzporedno od centrale do hišne omarice. Prej, ko niso bili priklopljeni, njihov signal ni motil tvojega, zato si lahko imel višjo sinhronizacijo (ni bilo presluhov).
- lahko da te je Telekom takrat samovoljno prestavil na drugo, slabšo parico in zaradi tega dosegaš nižjo hitrost. To naredijo zelo hitro, preklopijo v centrali in v hišni omarici, kar traja nekje od 5-15 min. Če nisi bil ravno takrat pred TV-jem, na internetu ali telefonu, tega niti nisi mogel opaziti.

Saj vem, da te s tem postom nisem rešil nobenih muk... sem samo opazil, da si napačno razlagaš razloge za slabše delovanje.
Ni problem v parici ampak v CETVORKI- Torej nista dve ampak stiri zice sukane v snop in potem so te "cetvorke" sestavljene v debelejse kable.V starem RUO je lepo pisalo,da je lahko samo ENA xDSL tehnologija na eni cetvorki,sedaj pa je to umaknjeno in telekomova najljubsa kombinacija je VDSL (2) in EMX na istemu paru.Na kateremu paru je stranka T-2 nima vpliva.Mi narocimo pri nacionalnemu operaterju "izgradnjo zanke do uporabnika"-pravila naj bi bila opisana v RUO in se do priklopa ne ve kaj smo dobili-cev za vodo ali za fekalije.Tudi kasneje se stanje spreminja saj je lahko uporabnik prikljucen na svojo cetvorko,ko pa primankuje prostora priklapljajo vse kamor prileti-En tak primer smo ze premlevali na forumu-iz 15/4 na 3/0.5 dobesedno cez noc(dan)-sosedu so priklopili Siol trojcka(ki rabi svojo parico) in EMX na "naso" cetvorko.Bom enkrat sestavil eno temo in tam prilepil kaksno sliko "lepe" linije in sliko "porocene" z EMX - Sprica cez cel frekvencni pas do 25MHz .Ko das prijavo na TS se morda zacasno premenja par(ni nujno na boljsega) in cez kaksen mesec spet kaj obesijo zraven.

Najlepse pa je,ko te ob 7,30 poklice TS rajonec in pravi:"Kaj si mi dajal prijave na petek-a si ti mona? Zdaj ti bom menjal ranzirne v centrali in potem se jebite kolikor hocete!" - BDW: V prijavi je bilo sanacija spojev cca. 140m od stranke (KO)
In kaj na jaz kot monter recem stranki :"Gospod,Telekom je menjal ranzirno v centrali in sedaj se jebite kolikor hocete!"
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 6. Sep 2008 ob 11:16

sem imel podoben primer, monter je pri meni ugotovil slab spoj na 45 metrih v smeri od mene proti centrali, prijavil napako na telekom. naslednji dan me kliče telekomovc in meri iz centrale proti meni, ter pravi da je vse vredu, da je to problem t-2, ker imajo preslabo opremo, da siol teh težav nima. no sedaj so se stvari kar izbolšale ter mi kocka redkeje, pomaga pa reset na t-2ju :nevem:
LP Robert

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 14. Jun 2009 ob 16:12

Si bom tole temo sposodil.
Od telekoma sem dobil račun za fiksno telefonijo, ki me bremeni za znatno več kot sem ponavadi plačeval. Razlog naj bi bili klici v 090 omrežje in sicer klici v neko tv oddajo v dnevnem času.
Doma mi vsi trdijo da niso klicali in da to ni upravičen strošek. Telekom trdi da pri njih vse štima ker so vse preverili po moji vloženi reklamaciji.
Zdaj pa me zanima kako daleč naj grem s tem? Ali naj plačam ali naj vztrajam?
Za sodišče nimam nekih dokazov, oni pa imajo iz centrale. Škoda mi je samo tistega denarja, ki ga naj bi bil dolžan.
Itak nimam več s telekomovo telefonijo kaj več, ker jo imam zdaj pri T2, zato se nekak nagibam k temu da plačam in mam mir.
Ampak ker sem pošten človek mi nekak ne da miru da je pri vsem tem le nek nateg...
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 14. Jun 2009 ob 17:17

Ne verjamem, da bi Telekom takole namerno goljufal. Zahtevaj točen izpis in preveri kdaj in točno kam se je klicalo.

Opis Telekomovih 090 cifer je tule:
http://www.t-2.net/?AUID=0CE66010B3662E02106A
Optika 100/10

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a susanowo » 14. Jun 2009 ob 19:16

mali-40 napisal/-a:Saj ni važno ko pride telekom optika zapuščam T-2
He, dosti nas kateri imamo Telekom optiko in smo dobili možnot T-2 optike, zapuščamo Telekom optiko (novi tv paketi,....) :)

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 14. Jun 2009 ob 19:54

DownTaker napisal/-a:Si bom tole temo sposodil.
Od telekoma sem dobil račun za fiksno telefonijo, ki me bremeni za znatno več kot sem ponavadi plačeval. Razlog naj bi bili klici v 090 omrežje in sicer klici v neko tv oddajo v dnevnem času.
Doma mi vsi trdijo da niso klicali in da to ni upravičen strošek. Telekom trdi da pri njih vse štima ker so vse preverili po moji vloženi reklamaciji.
Zdaj pa me zanima kako daleč naj grem s tem? Ali naj plačam ali naj vztrajam?
Za sodišče nimam nekih dokazov, oni pa imajo iz centrale. Škoda mi je samo tistega denarja, ki ga naj bi bil dolžan.
Itak nimam več s telekomovo telefonijo kaj več, ker jo imam zdaj pri T2, zato se nekak nagibam k temu da plačam in mam mir.
Ampak ker sem pošten človek mi nekak ne da miru da je pri vsem tem le nek nateg...
Morda se ti je pa kdo obesil na omarico na hiši, oziroma na razdelilno omarico in poklical na to številko. So bili primeri, da so klicali povezani s firmo, ki je nudila storitve na 090. Morda bi lahko dal pritožbo, ki bi se nanašala no odpiranje omarice s strani nepooblaščene osebe in da ti nisi kriv.... Pa ti naj dokažejo, da to ni res....

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 14. Jun 2009 ob 21:14

Tudi pri nas so vsi trdili da niso klicali v oddajo na kanalu A pa se je na koncu ugotovilo da so pa vseeno klicali tako da malo bolj prišraufaj svoje domače pa boš zvedel resnico.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a KoMar » 14. Jun 2009 ob 22:03

Jp, domači znajo lagat oz. nimajo pojma, koliko klici v 090 stanejo... podobna izkušnja pri meni :)

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 15. Jun 2009 ob 08:28

ja to se precej dogaja, tud pr men je blo tak pa sn dal blokirat 090 pa je bil mir :aa:
LP Robert

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 15. Jun 2009 ob 10:52

Tak bom tud jaz naredil, blokiral bom klice na 090 pa bo mir.
NN, kako to storim najenostavneje pri T2?


Spisek klicev sem dobil in sem tud preveril. Razvidno je da je nekdo klical.
Omarico so tudi že pregledali ampak ni bilo nobenega vdora.
Iz tega sklepam da nimam nobene pravne podlage za pravdanje.
Salomonsko bom strošek razdelil med vse v gospodinjstvu, pa upam da jih/nas bo potem to kaj izučil.
Hvala za mnenja.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 10:56

Kratek dopis ali email s podpisom na narocniska-sluzba@t-2.net (natisni, podpiši, nato skeniraj in pošlji kot priponko).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 15. Jun 2009 ob 11:59

Bom danes uredil. Hvala.
Slika

Odgovori