Telemach

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Veron » 27. Feb 2019 ob 13:51

Danes zvem, da so celo babico osebno "nadlegovali" in jo prepričevali, da to morajo storiti... oh jao.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 27. Feb 2019 ob 13:53

mojtelemach poglej, kaj imaš tam za kontaktne številke.
Jaz sem za svojo babico naredil da samo mene kličejo.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a g33k » 27. Feb 2019 ob 13:55

Verjetno so jo "nadlegovali" na lokaciji sami in ne preko telefona.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 27. Feb 2019 ob 19:29

Malo več časa bi si vzel in babico podučil o novih tehnologijah,ne pa da težiš zdaj telemahovcem,ki samo oparvljajo svoje delo.

Ledenko
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 28. Nov 2011 ob 12:11
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Ledenko » 27. Feb 2019 ob 22:55

Ja, ker je nove tehnologije starim ljudem ful simpl razložit, a ne?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3100
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 27. Feb 2019 ob 23:03

A je težko razumet, da bodo analogen signail izklopili? A bi raje videli, da bi iz danes na jutri TV brez obvestila nehal delat?

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Veron » 28. Feb 2019 ob 08:50

krepki45 napisal/-a:Malo več časa bi si vzel in babico podučil o novih tehnologijah,ne pa da težiš zdaj telemahovcem,ki samo oparvljajo svoje delo.
Good luck s tem ...

sicer pa, če gospodu razložiš, da ne želiš spremembe prvič po telefonu, nato pa vseeno gre osebno do babi, nato še enkrat po telefonu? Čak a ni bilo prvič dost jasno povedan, a ni babi dost jasno povedala (osebno) da ne želi, čemu toliko klicev in mrcvarjenja...
Slika

Samo opravlja svoje delo? Res? On pravi da ima odprt nalog, Telemach pravi da ga ni... Kdo koga tuki "nateguje"?
g33k napisal/-a:Verjetno so jo "nadlegovali" na lokaciji sami in ne preko telefona.
Tako je, osebno na njenem naslovu.
slow_slow napisal/-a:mojtelemach poglej, kaj imaš tam za kontaktne številke.
Jaz sem za svojo babico naredil da samo mene kličejo.
To smo že leta in leta nazaj naredili in klicajo mene. Ampak tale je šel tudi čez to mejo.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a starfotr » 28. Feb 2019 ob 20:20

Telemach (in tudi telekom) imajo težave, ker furajo 2 vzporedni tehnologiji.

Na primer na koaksu imajo TV, analogen in digitalen. Potem pa še tretja zadeva, optika.

Najprej bodo prestavili uporabnike na DVB-C, nato bodo rekli, da bi ugasnili koaks, ker je optiko ceneje furat in vzdrževat.

In kaj imaš? Mama, ki gleda analogno TV, bo rekla "kaj bo zame bolje, če grem na digitalno TV ali optiko"? Kot operater lahko rečeš samo "nič".

Telekom isto. Fura baker in optiko. Rečeš mamci na PSTN, da bo sedaj imela še eno škatlo, ki kuri štrom, telefon ji ne bo delal, če bo izpad štroma. In kaj bo bolje za njo? Bo ceneje? Ne! Bo bolj zanesljivo? Ne. Bo lažje za upravljat? Ne za mamo, da za operaterja.

Če želiš kaj naredit danes, je treba ugasnit zadeve in furat samo novo, primer je ipv4 in v6, ker vse sobiva in se nikamor ne premakne, stroški so podvojeni. Kam bi prišli, če bi danes furali analogno TV po luftu? Nikamor. Ker folk ne bi preklopil na DVB-T, kar tudi niso, ko je bilo vzporedno oddajanje. Šele po drastičnem rezu je bila potem prisila za novo tehnologijo.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Skorc » 1. Mar 2019 ob 07:56

In kaj bi se zgodilo, če bi vse te zadeve preklopili čez noč? Ogenj v strehi, mar ne? In tako je tudi v tvojem oziroma babičenem primeru. Gre za mehek prehod. Valda pa je ponudniku v interesu, da fura eno tehnologijo in infrastrukturo. Se pa mora prilagajati glede na razpoložljivo stanje na terenu ter lastnim virom.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Veron » 1. Mar 2019 ob 10:32

Ne gledate v pravo smer in razlog, da sem zadevo izpostavil. //out

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 1. Mar 2019 ob 11:48

Ja zakaj pa potem ne odjaviš storitev in ti potem ne bodo več težili,ker oni bodo analogen signal izklopili,zdaj ali si ti ali tvoja babica strinjata z tem ni njihov problem,problem boš imel potem ko bo na tv ju tema in potem razlagal babici zakaj je do tega prišlo

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Veron » 1. Mar 2019 ob 12:24

Ti res nisi prebral vsega. Preberi vse, pa boš mogoče ugotovil, kje tiči problem.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a starfotr » 1. Mar 2019 ob 16:55

Skorc napisal/-a:In kaj bi se zgodilo, če bi vse te zadeve preklopili čez noč? Ogenj v strehi, mar ne? In tako je tudi v tvojem oziroma babičenem primeru. Gre za mehek prehod. Valda pa je ponudniku v interesu, da fura eno tehnologijo in infrastrukturo. Se pa mora prilagajati glede na razpoložljivo stanje na terenu ter lastnim virom.
Ne, nič ognja. Prideš do mamce in rečeš: "Ali želite še naprej telefon/TV?" Če je odgovor da, potem rečeš, da je sedaj drug sistem, treba je CRT vreči v smeti in kupiti nov TV in vstaviti kartico/priklopiti STB. Oziroma dodati modem in nanj priklopiti telefon. V kolikor ne želi, se stranko odklopi. Case closed. Furat 2 infrastukturi je drago in to plačujemo vsi.

Problem je, da se ISPji je zajebavajo s tem, ker za to rabiš ljudi in potrpežljivost ter čas. Oni pa raje dvignejo cene in se lepo fura 2 zadevi vzporedno.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a Skorc » 2. Mar 2019 ob 06:43

In kaj bi za sabo potegnil tak trd prehod? Mnenja sem, da veliko nezadovoljnih naročnikov oziroma izguba le teh. Iz prve roke mi je znan primer, ko so v nekem bloku v Ljubljani, kjer je večina starejših stanovalcev, po prvem mesecu naročniškega razmerja na T-2 optiki, naredili korak nazaj ter se vrnili nazaj k staremu ponudniku (kabelski operater). Za te "babice in dedke" je bil prevelik šok prehod na novo tehnologijo. OK, takrat so imeli na izbiro dva ponudnika.
In ja, se strainjam s tvojim zadnjim stavkom. Dosežeš pa volk sit in koza cela :) Koliko časa bo tako šlo si pa ne upam trditi.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: UPC - Telemach

Odgovor Napisal/-a strom » 26. Apr 2019 ob 15:56

Namesto programa GINX prihaja SK Esports

Konec aprila se z naših shem umika program GINX, namesto njega pa v sheme uvrščamo priljubljeni program SK Esports.
Programa GINX na Telemachovih programskih shemah ne bo več moč najti od 30. aprila 2019. Namesto njega prihaja na vaše televizorje program SK Esports, ki bo viden že v začetnih shemah v vseh platformah. Program SK Esports bo v vaše dnevne sobe prinesel razburljivi svet računalniških in konzolnih iger. Lahko si boste ogledali igričarske nasvete, trike in uživali ob spremljanju posnetkov iz tekmovanj v različnih igrah.

D3 – začetna shema – 162 programsko mesto
D3i – začetna shema – 162 programsko mesto
EON – začetna shema – 245 programsko mesto
Total TV – start shema – 145 programsko mesto

vir: https://telemach.si/a50007/Pomoc/Novost ... ports.html

Odgovori