Telemach

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a KoMar » 13. Sep 2008 ob 01:20

Lol, STB za 20 € mora bit pa res zakon :pivo:

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a andrejs » 13. Sep 2008 ob 08:40

Gre za rabljene Nokia Dboxe, in če so zadosti dobri da jih uporablja premiere za svoj sistem jih lahko tudi manj zahtevni uporabniki.

BTW: omogoča določene stvari katere bi uporabniki pri T2 zelo radi imeli pa jih nimajo. (preklop med zvočnimi stezami, preklop med podnapisi, posebaj izhod za TV in VCR, timer funkcija za vklop STB-ja na določen program on določenem času, ...)

Je pa res da nima podpore za HD samo večina motorolc pri T2 jih tudi nima.
Slika

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Balonar » 13. Sep 2008 ob 08:51

No, samo še tole .. na zadnjem računu T2,ja sem naštel za 35.50 EUR postavk, ki se tičejo televizije .. Predvidevam, da mi bo za ta denar, vsak dan druga mulatka prišla brati podnapise na UPCju :namrec:

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DragoG » 13. Sep 2008 ob 09:46

Sam imam tako T2 kot Lj.kabel.Ko sem pred tremi meseci vzel T2,sem do takrat plačeval Lj.kablu 32 EUR za vse kar nudi.Nato sem odjavil plačljive programe in zdaj plačujem še 15,50 Lj.kablu in 19,50 T2,skupno torej 35 EUR,torej 3 EUR več kot prej.Počakal bom ,kaj se bo v bližnji prihodnosti zgodilo pri enem in drugem ponudniku,potem pa bom enega odjavil.
Ker imam pač HD TV mi je glavna HD vsebina in eni in drugi trenutno delajo na tem.Če seštejem oba ponudnika imam trenutno 8 HD programov.(OK,niso baš neki )
Bolj elegantna je kabelska TV zaradi možnosti večih TV-jev,vendar se pojavi problem pri plačljivih programih.Sam imam trenutno 2 TV-ja z digitalnim sprejemnikom,torej ne rabim posebej digitalni sprejemnik,samo vtakneš kabel v TV in to je to.Problem pa bo z plačljivimi programi.Sony sicer ima režo za CI modul,samo zaenkrat mi še ni uspelo ugotoviti,kateri modul je kompatibilen z TV-jem in kartico od Lj.kabla.
In čeprav je velika večina na tem forumu nezadovoljna z T2-jem,moram sam reči,da ne vem kako se bom odločil,zaenkrat vseeno dajem prenost T2.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a killah bee » 13. Sep 2008 ob 14:45

Navadni Nimda napisal/-a:
Razlaga: pri T-2 IP televiziji ni NOBENEGA STISKANJA signala, niti ni nobenega DODATNEGA STISKANJA SIGNALA z namenom šparanja pri pasovni širini. T-2 predvaja signal tako, kot pride od ponudnika vsebin. Zgoraj namalana izjava torej NE govori o omejitvi tehnologije IP TV, ampak gre za žalost nekaterih slovenskih tehnološko zaostalih operaterjev. Med te zaostaleže seveda T-2 ne spada, kar dokazuje tudi slika, ki je pri T-2 eklatantno superiorna. Če bodo tudi kablaši dosegli to kvaliteto, pa je to seveda za slovenski trg pohvalno. 8)

Potem razloži zakaj gledamo na T2 PopTV 4:3LB sliko in ne 16:9FF, če ne spreminjate parametrov :hudicek:

Tele vaše izjave mi smrdijo po bučah iz dneva v dan. ;-) Voham vse od melon, buč, do lubenic, a ne vidim nobene :hudicek:

Vaše obnašanje pa izgleda tako, kot da vam voda teče v grlo. Očiten je/bo vsip uporabnikov IPTV :D

Ne verjamete? Spremljajte forum in bo vse jasno! :D
Megane 225 Renault Sport

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a KoMar » 13. Sep 2008 ob 14:51

NN je mislil predvsem tuje kanale, veš...

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Antrax » 13. Sep 2008 ob 14:52

:owned:
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Sep 2008 ob 14:53

Na to vprašanje ti NN ne bo odgovoril on odgovarja samo na tista ,ki se njemu zdijo pravšnja.

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a killah bee » 13. Sep 2008 ob 14:54

Kakšna je razlika med tujimi in slovenskimi kanali? Torej naj posebi napišejo, da slovenskim se spreminjajo parametri, tujim pa ne in je najlepša slika daleč na okoli :roll:

Še vedno sem prepričan, da izjave NN ne zdržijo ;-)

Nisem pač eden naivnih ljudi, ki vsepovprek vrjame uradnikom ali neuradnikom. Rad se sam prepričam :D


In vem, da odgovora, ki bi bil resničen in ne zavajajoč ne bom dobil. T2jevci govorijo kot politiki. govorijo eno in isto stvar po ovinkih 2 uri in nič ne povedo :owned:
Megane 225 Renault Sport

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Antrax » 13. Sep 2008 ob 14:57

mali-40 napisal/-a:Na to vprašanje ti NN ne bo odgovoril on odgovarja samo na tista ,ki se njemu zdijo pravšnja.
Ne s takimi. NN je pomagal že dosti uporabnikom in se mi to ne zdi fer do njega.

Mislim, da bo NN priznal napako iz prejšnega posta in, da nebo krivde zvalil na...
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Sep 2008 ob 15:00

Nimam kaj proti NN tudi meni je že velikokrat pomagal da so se zadeve hitreje izpeljale,moti me edino to da ne prizna napake,ki je očitno na T-2.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Sep 2008 ob 15:03

killah bee napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:
Razlaga: pri T-2 IP televiziji ni NOBENEGA STISKANJA signala, niti ni nobenega DODATNEGA STISKANJA SIGNALA z namenom šparanja pri pasovni širini. T-2 predvaja signal tako, kot pride od ponudnika vsebin. Zgoraj namalana izjava torej NE govori o omejitvi tehnologije IP TV, ampak gre za žalost nekaterih slovenskih tehnološko zaostalih operaterjev. Med te zaostaleže seveda T-2 ne spada, kar dokazuje tudi slika, ki je pri T-2 eklatantno superiorna. Če bodo tudi kablaši dosegli to kvaliteto, pa je to seveda za slovenski trg pohvalno. 8)

Potem razloži zakaj gledamo na T2 PopTV 4:3LB sliko in ne 16:9FF, če ne spreminjate parametrov :hudicek:

Tele vaše izjave mi smrdijo po bučah iz dneva v dan. ;-) Voham vse od melon, buč, do lubenic, a ne vidim nobene :hudicek:

Vaše obnašanje pa izgleda tako, kot da vam voda teče v grlo. Očiten je/bo vsip uporabnikov IPTV :D

Ne verjamete? Spremljajte forum in bo vse jasno! :D
Rekel sem, da ni stiskanja ali reenkodiranja z namenom šparanja na pasovni širini. Stiskanje iz 16:9 na 4:3 in obratno seveda sploh ne spada v tole kategorijo. Seveda moram pa pohvaliti vrhunsko provokacijo tlele. :mrgreen:

Ne bom pa zadeve detaljnejše komentiral. Ker imam samo uradno vedenje o tem, pač ne morem nič neuradnega povedati. ;-)
Optika 100/10

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Antrax » 13. Sep 2008 ob 15:05

Kaki pa je namen stiskanja če ne šparanja?
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a killah bee » 13. Sep 2008 ob 15:06

To ti misliš, da ni enkodiranja in stiskanja, zato ker so vam tako rekli :owned:

The truth is out there :mrgreen:
Megane 225 Renault Sport

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 13. Sep 2008 ob 15:17

Saj se vidi kvaliteto slike v primerjavi z drugimi "stiskači". Očitno še nisi imel priložnosti primerjati. :nevem:

Še enkrat ponovim za poceni sedeže v zadnji vrsti: tako očitna razlika je, da se opazi iz aviona. ;-)
Optika 100/10

Odgovori