Telemach

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
All
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Jan 2008 ob 09:10
T-2: Še nimam
Paket: been there

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a All » 22. Sep 2008 ob 23:27

motorole iz iste serije majo vse to..pa jih t-2 noče uvest, nit ne tolerirajo omembe na tem forumu.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 22. Sep 2008 ob 23:30

S tem da lahko na 160GB posnameš verjetno vse kar ti srce poželi iz vseh programov iz ponudbe.
Slika

Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Fric » 23. Sep 2008 ob 17:24

Verjetno zaradi previsoke cene PVR motorole in ljudi katerim zivali zvecijo razlicne dele najete opreme :nevem:
Upam da se t2 premakne pri PVR v smer kamor gre telemach tako kot so se ostali k poceni storitvam po t2ju ;)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Okt 2008 ob 14:59

Eno vprašanje. A komu SportKlub zvok in slika stalno prekinjata? A se to dogaja tud na T-2?

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Okt 2008 ob 15:12

Na t-2 slika zmrzuje

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mahi » 31. Okt 2008 ob 15:27

Verjetno je snemalnik z vgrajenim diskom zaneslivejši kot omrežni snemalnik. Čeprav mi TV ne dela nobenih težav pa so vedno pri pregledu posnetkov motnje (prekinjanje zvoka, zmrzovanje slike ipd...) V večini primerov ni moteče, saj sem se tako navadil, vseeno pa ni brez napak in je bolj občutljivo na razne okvare kot pa da imamo snemalno napravo doma.

Je pa ta UPCjeva dig. TV draga.
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Nov 2008 ob 13:40

Na jetra mi gre ker prekinja in imam občutek da to že na izvoru prihaja ven tak zvok, enako kot pri Šport TV ko prenašajo recimo hokej z Jesenic, ko je zvok popačen.

Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Fric » 12. Nov 2008 ob 22:18

mahi napisal/-a:Je pa ta UPCjeva dig. TV draga.
Ja, ampak je pa 5 sekund pred T-2jevo :)

Bi prestopil samo ce bi vedel da dela vsaj tako zanesljivo kot kabeljska... vlacenje novih kablov po bajti tudi ni neko fetis opravilo bo pa dejansko to treba 1x v bliznji prihodnosti naredit.

edit: in dejstvo da mi trenutno dela internet v sozitju s timeouti za en drek.

Pygmalion
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 09:02
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4
Kraj: MB

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a Pygmalion » 13. Nov 2008 ob 16:07

K tistim barabam pa že ne bi nikoli šel. :grr:

Pri naših blokih je v sklopu gradnje izvajalec do vsakega stanovanja položil optični kabel (to so bili seveda kabli od nas stanovalcev). Potem je prišla Triera, položila svoj optični kabel in popipala tisti, ki bi pripadal nam. :grr: :grr: Zdaj smo obsojeni na Trierino optiko. :cry:

Razen tega so dostopni ceniki za UPC iz vseh omrežij daleč najvišji. V tujino kličem za 4 cente, v UPC pa za 9 centov. Tak da, moji frendi, ki so na UPC, morajo poklicati mene ali pa nič od razgovora 8)

Sem raje do konca življenja na VDSLu kot da tistim barabam plačam 1 sam cent.
Slika

BG2
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Jun 2008 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: 10/10+telefon

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a BG2 » 15. Nov 2008 ob 00:51

Bi prestopil samo ce bi vedel da dela vsaj tako zanesljivo kot kabeljska... vlacenje novih kablov po bajti tudi ni neko fetis opravilo bo pa dejansko to treba 1x v bliznji prihodnosti naredit.
UPC digitalna TV dela brez problema, digitalna slika je lepša kakor analogna (in tudi sicer je zelo lepa, brez problemov), snemalnik je fantastičen (snemanje več programov neenkrat, gledanje posnetega gradiva, ko se še snema, time shift (trenutna zamrznitev oziroma time-uot gledanja TV), 3GB prostora za MP3 (ali slike), EPG, ipd.), hkrati imaš še vedno analogen signal in lahko gledaš sliko v sliki oziroma zraven slike. Če imaš napeljano kabelsko TV, ne potrebuješ nobenega novega kabla oziroma napeljave, jaz sem samo zamenjal svoj VHS za STB/snemalnik, tako da je tudi število komponent enako, kakor prej.

Sam imam optiko pri T-2, naročen internet in telefon in sem vedno nameraval odpovedati kabelsko TV pri Telemachu (sedaj UPC) in naročiti še IPTV pri T-2, samo vseskozi slišim razne probleme pri IPTV T-2, hkrati pa me je vedno motila njihova politika s snemalnikom na strežniku - prej so omogočali snemanje samo štirih programov in imeli veliko (po mojem neumnih) izgovorov, zakaj tako, ko je digitalno TV uvedel UPC, pa so takoj uvedli možnost snemanja vseh programov (v trenutku niso imeli več izgovorov?!), a kaj, ko zadeva ne dela OK (kar lahko preberemo tukaj na forumu).

Sicer sem zelo zadovoljen s tem, da obstaja konkurenca na SLO trgu, saj sili vse ponudnike k boljšim storitvam in/ali nižjim cenam, prav tako sem zadovoljen s politko T-2 (nizce cene, brez skritih stroškov ipd.), toda sem pač eden od uporabnikov, ki jim ni najpomembnejša nizka cena, ampak kvaliteta storitve, zato zavestno plačujem 2-krat večjo ceno TV storitve pri UPC (celoten Tv paket + snemalnik = 32 EUR; pa še stroški priključitve in vezava za 12 mesecev), kakor bi jo plačeval pri T-2 in sem zelo zadovoljen. Kateremu so pa pomembni samo najnižji stroški, bo pa vzel IPTV T-2. In bomo vsi zadovoljni.

PS: Po drugi strani pa ne bi nikoli prenesel interneta in telefona iz T-2 na UPC, saj so s tem tam večji problemi, pa še dražji so.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mahi » 15. Nov 2008 ob 12:28

Tudi sam sem že slišal pohvale UPCjeve dig. TV. Žal na moji lokaciji ni možna, pa tudi predraga se mi zdi.
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a celloak » 15. Nov 2008 ob 14:02

Jaz sem jo imel čast preizkusiti na celjskem sejmu, in lahko povem, da se v nobenem smislu ne more primerjat s T-2jevo IPTV.

Pa še precej dražja je.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a mahi » 15. Nov 2008 ob 15:08

V čem je slabša od T-2 TV razen tega da je dražja?
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a celloak » 15. Nov 2008 ob 15:21

Tisti njihov STB je žalost od žalosti. Moral bi videt, oziroma ne vem če si že stvar uporabljal, ampak jaz temu ne rečem uporabni končni izdelek, marveč na pol preveden tajvanski bullshit.

Ne pretiravam, vmesnik je podn.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a d_g » 24. Dec 2008 ob 09:30

V januarskem 2009 Monitorju piše tudi tole (strani 38-40):

Nove tehnologije v zraku (Tripple Air)..

Upc ima na oddajniku na Krimu enako programsko shemo kot v svojem kabelskem omrežju, sto televizijskih in 60 radijskih programov v dokaj dobri kakovosti, čeprav nekatere programe, ki majo v originalu zelo visoko bitno hitrost, prekodira na nekoliko nižjo hitrost. Kot smo že ugotavljali v oktobrskih številki Monitorja, je kakovost na digitalnem kablu lahko boljša kot pri pondunikih internetne televizije, ki morajo zaradi slabe prepustnosti širokopasovnega omrežja varčevati s pasovno širino in zato dodatno stiskajo televizijski signal, čeprav pri vseh programih ni tako dobra kot pri sprejemu s satelita ali prek digitalne optike (T-2).

Sklep: T-2 ima za zdaj najlepšo sliko od vseh ponudnikov digitalne televizije v Sloveniji... :pivo:
Zadnjič spremenil d_g, dne 24. Dec 2008 ob 09:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori