Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Okt 2008 ob 13:00

Meni se pa zdi, da je optika zelo poceni saj glede na Slovenijo, kjer gradi optična omrežja vsaka firma zase. Očitno je zadeva zelo poceni, da se podjetja odločajo za svoja omrežja. Po moje bi se mogla omrežja graditi skupaj financirana iz državnega in evropskega denarja. Opravljati bi jih morala država in nuditi vsem operaterjem po isti ceni in istimi pogoji. V glavnem to, kar se dela v Sloveniji je največja neumnost in da o porabljenem denarju ne govorimo, ki se ga takorekoč meče čez oken.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Okt 2008 ob 13:06

Sem mnenja, da vsi še predobro vemo kje bi bili še danes, če se v igro nebi vmešal zasebni kapital. Načeloma uporabnika ne zanima kdo mu pripelje optiko v hišo, dokler so cene in pogoji dokaj normalni.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a kitl » 10. Okt 2008 ob 13:16

Verjamem, da uporabnika ne zanima. Problem je v tem, da na ta račun, ker so ljudje siti skozi enih del ne dovoljujejo vsakemu operaterju največkrat le prvemu vsi ostali ostanejo pred vrati in pa s tem denarjem bi lahko pokrili večji del naše male dežele ne pa le stroge centre večjih mest. Vsi ostali pa so, smo obsojeni le na edini pravi baker če sploh je pravi :lol:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a mahi » 10. Okt 2008 ob 13:18

Res je. Ni mi pa všeč, da bo vsak ponudnik kopal po mojem vrtu, razbijal tlakovce in mi na fasado ugrajeval optično omarico.
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Okt 2008 ob 14:00

Normalni pogoji so da se vrne v prvotno stanje npr. Kitl meni tud bakr ne pomaga, pa še banalen vzrok, no ja, če dobro pomislim je. Ker leta 1990 ni bilo prostih kapacitet v meni bližji centrali, sem priklopljen na tisto ki je cca. 4km dlje kot meni najbližja :)
Sicer pa, da bomo v topicu ostal. Po eni strani je dobro da so se odločil tud za optiko, sam ne vidim fore v tem da pokrivajo že pokrito.

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Senitel » 10. Okt 2008 ob 14:28

Jah trenutno stanje glede optike je logična posledica Telekomove monopola. Ko je na trg prišel T2, so v bistvu takoj začeli gradit svoje FTTH omrežje, ker je Telekom lahko zelo enostavno postavljal take cene za svoje parice, da so vsi razen njih dobesedno životarili.
Danes je pri nas povpraševanje po optiki tako, da ga NOBEN ponudnik NITI PRIBLIŽNO ne obvlada. Vzrok je seveda jasen še vrabcu, ki leti mimo kakšnega Telekom/T-2 jumbo plakata... Razlika v cenah na optičnem omrežju T-2 proti cenam na Telekomovem bakrenem omrežju so milo rečeno ogromne. Kar pomeni, da nihče, ki ima IQ večji od številke čevljev, ne bo ostal na xDSL, če dobi na razpolago optiko. Logično se začne najprej pokrivati mesta, ker je tam gostota prebivalstva največja. Povsem logično je tudi, da morajo tudi operaterji kot je Amis začet razmišljat o optiki in to v mestih. Sicer bodo začeli zgubljat uporabnike, ker preko Telekomove bakrene infrastrukture enostavno ne morejo konkurirat. Jasno je tudi, da ne bodo gradili svoje infrastrukture tam, kjer je tako ali tako samo Telekomov baker ali pa še to ne.
Mamo pa super razkorak v tej naši glupi kokošji državi dandanes... Na eni strani 10+/10+Mbps 14€ na mesec, na drugi strani pa za tolk dobiš celih 12ur agonije pri 28Kbps.

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 10. Okt 2008 ob 19:58

Optiko je zgradila soseska BS3 na svoje stroške, Amis samo ponuja storitve preko naše optike. Drugače pa so me včeraj priklopli, 15/15 dela u nulo.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a madpanter » 11. Okt 2008 ob 12:28

poslikaj opremo kako mas modem vse :mrgreen: zanima me kaj ti dajo
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Abigor » 12. Okt 2008 ob 09:23

kitl napisal/-a:Verjamem, da uporabnika ne zanima. Problem je v tem, da na ta račun, ker so ljudje siti skozi enih del ne dovoljujejo vsakemu operaterju največkrat le prvemu vsi ostali ostanejo pred vrati in pa s tem denarjem bi lahko pokrili večji del naše male dežele ne pa le stroge centre večjih mest. Vsi ostali pa so, smo obsojeni le na edini pravi baker če sploh je pravi :lol:
Najdi mi enega operaterja v naši za*ukani pravni državi, ki mu je interes pokriti kaj druga kot mesto ? Še za baker se ne pobrigajo, kaj šele za optiko.

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Senitel » 13. Okt 2008 ob 15:18

Nekdo napisal/-a:Optiko je zgradila soseska BS3 na svoje stroške, Amis samo ponuja storitve preko naše optike. Drugače pa so me včeraj priklopli, 15/15 dela u nulo.
No to pa je zanimivo! Se da dobit v zvezi s tem kakšne informacije, da bi lahko podobno prakso implementirali še kje drugje? Če lahko kakšne informacije kako ste to izpeljali deliš (lahko PM) se toplo priporočam.

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a sss » 18. Okt 2008 ob 07:23

Odlična cena :)
čisto prava optika

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 1. Nov 2008 ob 09:53

Sicer ne vem... če je to lih prava tema ali ne... no namen posta je da veste kolko pride nekje povprečno... če skoplje optiko do enega userja... rečmo in pišmo 1000€ z vsemi deli, papiri in dovoljenji vred... če bo zadeva tak draga še dolgo nebomo meli optike tam ki bi jo bilo potrebno...

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Nov 2008 ob 11:57

Telekom je takim uporabnikom (kjer se finančno ni izšlo) nekoč omogočil pridobitev priključka s sovlaganjem. :neutral:

Kasneje so to rešili tako, da so Ljubljančanom bistveno podražili priključek, na račun te podražitve pa omogočili enotno ceno priklopa po celotni Sloveniji.

Država je letos s pomočjo razpisa izbrala občine, ki bodo prejele evropska sredstva za omogočitev širokopasovnih povezav: Občina Velike Lašče, Občina Dolenjske Toplice, Občina Loški Potok, Občina Vitanje, Občina Gorenja vas – Poljane, Občina Krško, Občina Komen. V ta namen bodo porabili skupno 16.683.686,56 EUR.

Tako da se očitno da priti do denarja in širokopasovnih povezav, le ustrezen projekt je potrebno pripraviti in kandidirati za sredstva.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a TgT » 1. Nov 2008 ob 12:14

Tako je, denarja je dovolj iz evropskih skladov, če je le projekt odlično pripravljen ;-)
Hit'n'Run ;-)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Amis pričenja s trženjem storitev na optiki

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Nov 2008 ob 12:16

Država mora dati polovico denarja, una Evropska polovica pa pride šele, ko je projekt zaključen (tko so to meni rekli). To je namerno, ker Evropejci ne želijo, da jih Balkanci nategujemo s svojimi "dobro utečenimi metodami".
Optika 100/10

Odgovori