Amis bo ponudil še več

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Krypto » 13. Okt 2008 ob 11:56

Imo bo ta zadeva amis stala več kot najem parice, samo bodo pa lahko povsod zagotovili storitev. Mi je pa mal čudno, kako bo to laufalo čez telekomove aparature.

Shapa
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11. Okt 2008 ob 22:17
T-2: Še nimam

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Shapa » 18. Okt 2008 ob 20:54

:shock: enim ne bi škodilo, če bi pozorno prebrali pismo. No, jaz sem zdaj pri amisu in sem prejela to pismo. Zadeva je takšna:

- moja babica, ki živi bogu za hrbtom, ima lahko internet samo preko TS centrale. Kar je seveda drago kot hudič. Premo Amisove je bistveno ceneje. To bo sedaj izenačeno. Torej srečneži iz mest se mogoče temu smejite, ampak na vasi central ni in je posledično internet bistveno dražji. Sedaj ne bo več.

- vzemimo za primer še T-2: skupno razvezan dostop je najcenejši 14€, polno razvezan pa 20€. Torej 6€ razlike, če imam TS priključek ali ne. Če pravilno razumem zadevo, bi se ta razlika lahko zmanjšala :)

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a kravca » 19. Okt 2008 ob 02:48

No tudi jaz imam lahko internet samo preko telekoma.Pa niti nisem bogu za hrbtom. Sem bil na siolu in sem sedaj na amisu in vem da je vse isti šmorn.Da bo pa tole ceneje pa sploh ni res.
Kopiram odgovor iz amisovega foruma :
Isti pogoji kar se tiče storitev, ne pa kar se tiče cen.
Torej bo še vedno dražje kot če bi bil na kolokaciji.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

Shapa
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11. Okt 2008 ob 22:17
T-2: Še nimam

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Shapa » 19. Okt 2008 ob 09:47

Hm, v čem so pa zdaj pogoji v bistvu drugačni? Razen, da moraš obdržati TS priključek? A samo v tem bo potem razlika? No, saj tudi to je dobrodošlo, ampak še bolj dobrodošlo bi bilo znižanje cen. Zakaj je pa potem napisano, da pospešeno pripravljajo nove pakete?

Senitel
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 17. Sep 2007 ob 21:08
T-2: Še nimam
Paket: 4/512 Amis

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Senitel » 19. Okt 2008 ob 10:55

Shapa napisal/-a:- moja babica, ki živi bogu za hrbtom, ima lahko internet samo preko TS centrale. Kar je seveda drago kot hudič. Premo Amisove je bistveno ceneje. To bo sedaj izenačeno. Torej srečneži iz mest se mogoče temu smejite, ampak na vasi central ni in je posledično internet bistveno dražji. Sedaj ne bo več.
Tole ne drži... 4Mbps/512Kbps paket pri Amisu na Telekomovi centrali te stane 22€. Isti paket na Amisovi kolokaciji te stane 19€ v primeru da obdržiš Telekomovo telefonijo in 22€ pri polno razvezanem dostopu, tako da razlike med med Telekomovimi centralami in Amisovimi že sedaj niso nevem kako visoke.

Shapa
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 11. Okt 2008 ob 22:17
T-2: Še nimam

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Shapa » 21. Okt 2008 ob 13:33

Pa res...nisem nikoli gledala teh povezav, ker rabim samo 1 mega za najnujnejše - samo, da je ugodno...me bi pa stalo toliko več, če bi tam še TV vzela preko telekomove centrale - skoraj toliko, kot trojček.

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a 5450 » 18. Dec 2008 ob 23:36

Ker na drugi lokaciji kjer živim ne morem imeti T-2, se odločam za Amis. Sedaj imam TS.

Zdaj plačujem 34,xx€ za 4/512 (imam nekaj popusta na zvestobo - 5+ let, drugače je 36€) in 20€ naročnine na ISDN ter ene 20€ impulzov. Torej skoraj 80€.

Pri Amisu pa gledam, da imajo 4/512 za 23€ in IP telefonijo za 4€. S tem, da z IP telefonijo lahko nonstop kličeš zastonj v vsa slovenska stacionarna omrežja, kar je pa večino mojih klicev! Torej bi me to skupaj prišlo 27€, prve tri mesec pa 13,x€.

Zanima me, če naj grem k Amisu ali ostanem na TS?

TS mi mogoče enkrat na leto pade linija, tako da upam, da bo na Amisu ostalo enako...

Lp, Sašo

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a kravca » 19. Dec 2008 ob 15:14

Poglej še preje,kaj ti ponuja siol,če odjaviš telekom in greš na polno razvezo.Te tudi pride ceneje,kot imaš sedaj.
Amis ti pa odsvetujem.(osebne izkušnje)
lp

ps:Tudi sam razmišljam o vrnitvi na siol,ker se tole z T-2 že kar predolgo vleče in ne vem,če bom še toliko časa zdržal na amisu.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a 5450 » 19. Dec 2008 ob 15:51

Sem gledal tudi SiOL in me pride 43€... :roll:

kravca
Model
Prispevkov: 214
Pridružen: 22. Sep 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: Totaltv in T-2 UMTS
Kraj: bogu za hrbtom nekje med KP in MB (Ihan)

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a kravca » 19. Dec 2008 ob 16:05

A to si že odštel tistih 20 eu,ki jih sedaj plačuješ ts?

Pa še en komentar iz amis foruma:
kopiram:

Zopet ista zgodba. Žalostno, ampak resnično, ampak nič novega.

Amis tako vehementno oglašuje svoje nove pakete in storitve, da se kar bliska.
No, sam sem se pred približno slabim mesecem odklikal na njihovo spletno stran ter malo pregledal ponudbo. Oglas:

Citiram:
Ponovno preverite možnost priklopa storitev!
Vsi uporabniki, ki do sedaj niste mogli izbrati drugega ponudnika kot Telekom Slovenije imate sedaj možnost izbrati Amis in cenovno konkurenčne pakete interneta, telefonije in televizije. Za vse, ki hočete izbirati med različnimi ponudbami in cenovno ugodne pakete Amis in se obenem izogniti plačevanju telefonske mesečne naročnine za Telekomov priključek, lahko to storite od danes naprej. Za dodatne informacije pokličite 080 20 10.


Ker sem že nekaj let njihov naročnik, se glede na oglas opogumim in kličem na njihovo podporo. Prijazen ženski glas mi obrazloži, da je sedaj možno dobiti pakete po celi Sloveniji, ne glede na lokacijo [ker Amis gostuje na TS centralah]. Dobro, najprej vprašam glede na svojo lokacijo, če bo možno. "Seveda gospod, sigurno!" Prosim za pogodbo in jo tudi dobim. Tistega dne zopet kličem na njihovo, tokrat tehnično podporo, ker "verodostojnost paketnih info. je enak nula".

Prijazen mladenič, ko vprašam za uspeh priklopa "izstreli iz prve", da bo delalo. Pa dobro si rečem, a ne bi vsaj preveril hudimana?. Vpraša me, kakšen paket bi želel imeti. Povem mu 4/512+2x telefon in po parih sekundah izjavi, da bo delalo. Sigurno!

Ok, med tem časom dobim pogodbo ter jo izpolnim. Preden se jo odločim poslati, zopet pokličem tehnično podporo s istim vprašanjem:
"Ali bo glede na mojo lokacijo paket Dvojka [4/512+2x telefon] delal, da ne pošiljam brezveze pogodbe?"
Zopet prijazen mladenič vtipka v svojo "mašinco" moj naslov in glej ga zlomka; "Bo delalo. Sigurno. 100%". Huh, si rečem ter ga pobaram, če je vnesel pravi naslov? Reče da da in da naj ne skrbim in mi še enkrat zatrdi, da bo delalo!

Si rečem ok, pošljem vse skupaj na Amis. In zgodba se nadaljuje kot že neštetokrat pri vseh slovesnkih ISP-jih.
Namreč danes prejmem klic, da ne bo šlo? Vprašam kaj ne bo šlo? Pravijo, da nič. Ne hitrejši splet ne telefon. Zakaj?
Odgovor: "Veste TS.....bla, bla, bla, bla....."

Ne zanima me, kaj imate kot ISP za ene probleme s TS. Jamranje, pa stokanje, pa izgovori, pa kaj jaz vem še kaj...to so vaši problemi ne moji/naši.

Torej, da zaključim. Pa zakaj hudiča ne poveste stranki, da paket ni možno dobiti takoj? Zakaj toliko enih telefonskih razgovorov, pa dogovorov, pa pogodb...? Povejte da ne gre, pa bo. Tisto jamranje in drobni tisk o "ne moremo zagotoviti.....ni vse odvisno od nas... bla, bla" ni nič.

Poleg tega pa, če že na ves glas oglašujete vsepovsod svoje ponudbe/pakete, "pripopajte" poleg še razlage/drobni tisk, da to kar dejansko oglašujete, dejansko ni zmeraj možno.

Torej moj izbrani paket 4/512 + 2x telefon si lahko zataknem za klobuk in sanjam naprej. Pa hvala za, oprostite izrazu, nateg.

ps:
Še to sem pozabil omeniti!

Namreč, v naši ulici je TS nadgradil centralo in večina sosedov uživa v Telekomovi ponudbi TV+telefon+spletu.

Meni ste pa danes rekli, da do nadaljnega ni mogoče?

Zakaj sem to sploh omenil? Namreč, preden sem postal vaš naročnik, sem na moji lokaciji preverjal ADSL dostop. Takrat ste mi vi-AMIS-zagotovili, da na moji lokaciji ADSL zaenkrat še ni možen. No, po posredovanju pri trakratnem Siolu/danes TS, mi je "vaša" konkurenca rekla, da je možno. In to brez kakršnih komplikacij. Kličem AMIS in vi meni zopet razlagate, da ni možno, pa Siol, pa problemi....
In zopet sem se obrnil na TS in je oseba na drugi strani slušalke rekla, da je možno in da 100% dela! No, pri mojem vztrajanju pri vam-Amis-sem dosegel, da danes sploh imam ADSL. In kar naenkrat je bilo možno??!

Zatorej se sprašujem, če vam naj sploh verjamem?

Slabo vi delate posel, slabo. Upam, da bo kdo od Adminov tole sploh prebral in še enkrat preveril ter me VSAJ kontaktiral preko ZS.

Žalost, žalost, sama žalost....

en drugi spet:
Tretji teden smo že brez telefona in interneta, klicarim povsod in v treh dneh naj bi bla napaka odpravljena, vsake tri dni ista zgodba. Nazadnej mi je un kr prekinil, prav ignorantsko se obnašajo. Naj raje povejo da ni možno še ta paket in nazaj vsaj internet priklopijo. Ne razumem zakaj lažejo, će bi problem razložili pa bi blo vse vredu.

Ne vem kaj naj naredim, naj odpovem pogodbo in zahtevam odškodnino, naj čakam še naprej, prestopim k SIOL-u?
konec citata

samo toliko v razmislek!!ker podobnih komentarjev je tam malo morje.
Sedaj lahko odlašate dve leti.

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a 5450 » 19. Dec 2008 ob 16:36

Ma, pri meni je možen ta paket, mi je preveril kolega, ki dela na Amisu :)

Saj itak ni vezave, če ne bo ok bom šel nazaj k SiOLu :mrgreen:

5450
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 23. Jun 2008 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: MS/MB

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a 5450 » 3. Feb 2009 ob 12:47

No, sedaj sem slab teden že na Amisu. Prvo je bil šok, ker smo prej imeli ISDN in Amis ne ponuja nobenega isdn vmesnika ampak samo vmesnik za analogno linijo -> linksys pap2t :evil: Tako da smo morali kupiti nove telefone, isdn pa pospraviti na podstrešje.

Drugo kot drugo, ko zmanjka elektrike in pride elektrika nazaj crkne komplet vsa telefonija. In ne pri meni samo, ampak pri vseh uporabnikih. Nevem kako si lahko to privoščijo, ampak problem rešiš tako da se povežeš na modem in tisti port, kateri je nastavljen na voice spremeniš v data, počakaš par sekund, ga spremeniš nazaj na voice in resetiraš linksysa pa potem telefonija deluje. čudno! :nevem:

Drugače pa internet dela v redu, telefonija tudi. Nobenih prekinjanj pa nič. Hitrost je tudi takšna kot bi morala biti: 4/512

matofast22
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Jan 2008 ob 12:46
T-2: Še nimam
Paket: Amis 4/0.768

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a matofast22 » 3. Feb 2009 ob 13:13

ISDN aparate lahko povezeš na analogno postajo samo morata oba podpirat DECT standard.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a Mark » 3. Feb 2009 ob 18:28

Mene pa zadnje čase moti to, da mi non-stop pošiljajo nek njihov reklamni "spam" po pošti. Včasih sem bil namreč njihov naročnik.

ABS
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + TV + TEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Amis bo ponudil še več

Odgovor Napisal/-a ABS » 3. Feb 2009 ob 18:59


Odgovori