Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Razor » 28. Okt 2008 ob 19:26

Mobilni operater Tušmobil je v manj kot letu po začetku delovanja pridobil 100.000 uporabnikov mobilne telefonije, so sporočili iz Tušmobila. Dodajajo, da napreduje tudi postavitev njihovega omrežja, trenutno imajo postavljenih 282 baznih postaj po vsej Sloveniji.

Glede postavljanja omrežja, ki poteka v sodelovanju z družbo Nokia Siemens Networks, sicer poudarjajo, da so vse bazne postaje okolju prijazne, kar pomeni, da porabijo bistveno manj energije, kot jo porabijo običajne, klasične bazne postaje.

"Kakovost omrežja je na prvem mestu, neodvisne meritve pa so med drugim pokazale, da smo na pravi poti, in da ima Tušmobil v večjih mestih najboljše omrežje. Zato gostovanje v omrežju Mobitel na določenih področjih ni več potrebno," je v sporočilu zapisal generalni direktor Tuš Telekoma Marko Fujs, ki vodi tudi Tušmobil. Ta je sicer začel delovati konec oktobra lani.

Ko bodo meritve pokazale, da je Tušmobilovo omrežje najkakovostnejše tudi drugod po Sloveniji, še pojasnjuje Fujs, bodo prekinili gostovanje v omrežju Mobitel še drugod po Sloveniji. Tušmobil ima sicer podpisanih 160 pogodb za gostovanje v tujini, komercialno odprtih pa 80.

Tušmobil, ki je v začetku tega leta od agencije za pošto in elektronske komunikacije (Apek), pridobil frekvence za tretjo generacijo mobilne telefonije UMTS, v kratkem načrtuje nadgradnjo svoje ponudbe s še hitrejšim mobilnim internetom. Najprej bodo to storili v večjih mestih, potem pa še v manjših krajih po Sloveniji.

Po podatkih Apeka za drugo letošnje četrtletje ima glede na število aktivnih uporabnikov največji tržni delež družba Mobitel, in sicer 62-odstotni. Na drugem mestu je s 26,8 odstotka Simobil. Debitel je tretji s 5,2 odstotka, Tušmobil ima 3,4 odstotka, Izimobil ostaja pri 2,5 odstotka. Skupini mobilnih operaterjev se je v obravnavanem obdobju priključil še T-2, ki je merjeno obdobje zaključil s tržnim deležem 0,1 odstotka.

Vir: Večer
Slika
Slika
Slika
» MG.

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a PINki » 28. Okt 2008 ob 21:13

Sem najprej hotel preiti na T-2 pa je bilo na forumu preveeeeeččč topicov o porodnih težavah, ki so rable zelo dolgo da so se poštimale, pa še zdaj komu ne deluje MMS itd...
Tkoda sem zdaj na Tušu :pivo:

Tud cenovno se mi bolj splača paket 30 kot T-2jev..

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a madpanter » 29. Okt 2008 ob 07:55

Jop jas tui razmislam ali tuš 30 ali T-2 pa nažalost vse vleče na TUŠ in zgleda bom res TUŠ vzel. Hočem met storitev pri kateri ne razmislam al dela ali ne :)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 29. Okt 2008 ob 22:21

madpanter:

Predvidevam... da še nisi slišal težav, ki se dogajajo na tušu... Nočem zdaj metati slabo luč na tuš... daleč od tega... Namreč lih danes sem se pogovarjal s sodelavcem... in pravi npr. da letos v grčiji še roaming ni deloval... in pravtako baje tudi prekinja med pogovorom ko zamenja operaterja oz. "prekinja" znotraj tuš omrežja...

Kolko tu drži ti nebi vedo reči... daje 2x vprašaj kot pa da si potem slabe volje... :)

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a PINki » 29. Okt 2008 ob 23:20

To se men še ni zgodil ker sem skoz v LJ, drugač pa to vem da dela na T-2 ko menja med M omrežjem in T-2 omrežjem. Možno da dela tko tud na Tušu. Sicer pa ima Tuš boljše pokrito omrežje.
Lp

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Okt 2008 ob 08:15

Sem slisal podobne zadeve za tuš, mam kolega, ki postavlja antene za tuš in se rihtajo stvari pa tudi roaming večinoma deluje ;-) verjemi, da zadeva dosti bolje deluje kot T-2 kar je logično ker so dlje na tržišču. Drgač pa npr. omrežje, trenutno imam simobil, kvaliteta zvoka je itk podn, prekinja hrešči (sem mislu, da je telefon kriv in ga na servis odnesu), potem ispadi omrežja oz zasedenost le tega, ampak roaming mi pa dela b.p. pa tudi drgač dokaj normalno deluje. Zdaj pa da grem na t-2 pa pošlem SMS pa da pol pride do pošiljatelja šele po nekem času pa veš da grem do direktorja t2 pa mu fon nabijem nekam. To zame niso komunikacije :namrec: ko bodo porihtal mogoče pridem do takrat pa nevem še, pač odločam se in imam čas. Na tušu bi pa itk brez vezave sklenu pogodbo ker nerabim telefona ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 31. Okt 2008 ob 14:18

Se pravi, da lepo počakam še eno leto dokler se ne izteče pogodba s M@ in takrat premislim...

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 1. Nov 2008 ob 16:30

Jst sem na tušmobilu in mi dela super niti enkrat mi ni nikjer prekinilo..tko da nimam slabih izkušenj s tušmobilom... :D 8)
Neuradni forum http://forum070.net

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Tušmobil v enem letu pridobil 100.000 uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Abigor » 1. Nov 2008 ob 16:50

Jaz imam glede pogovorov pozitivne izkušnje, druga stvar je pa prenos podatkov. Imam lepo sklenjen paket tušmobil 30. Nobeden drug pri nas mi za tak denar ne omogoča 500 minut pogovorov. Ko bo še UMTS se veselim Tuša

Odgovori