SiOL TV - vmesnik Plus

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
fejker
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 23. Jun 2009 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: FTTH 500/100
Kraj: Žeje pri Komendi

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a fejker » 27. Jul 2009 ob 16:28

OFAK, zadnjič sem imel možnost iz prve roke stestirat ta omenjeni SiOL TV na optiki. Kolega so namreč pred kratkim priklopili in je dobil Sagem-a. Prvi vtis, ko sem zadevo videl še v nedelujočem stanji -> SMEEEEH ... kako velik STB je to ... če ga primerjam z mojim luštnim malim Aminotom je to kot bi primerjal sardelco s kitom. Pa ne bi rekel, da bi bila zadeva tightly packed, ampak je notri polno praznega lufta. Skratka že tukaj Sagem pogrne. Potem se zadeva zalaufa in kaj najprej vidiš ... en hudo grdo stisnjen logo os SiOL-a (zgleda kot JPG na 30% kvalitete). Potem se ti pokaže vmesnik, ki je podoben mojemu staremu Sinclair ZX Spectrum ... c'mon, a se norca delate SiOL. T-2 Amino ima tak sleek vmesnik, ki je času primeren, funkcionalen in intuitiven, na Sagemu pa zgleda kot bi bil vsaj deset let zadaj z zastarelo grafiko na ekranu in zelo osiromašenim menujem (da o počasnem nalaganju na optiki ne govorim). Potem pogledamo sliko na različnih kanalih ... jooooj, kako sem se za glavo prijel - povsod sami znaki kompresije - ko je že tako črtasto, da ne veš a gledaš 3gp fajl iz telefona al DiVX izpred desetih let ... ne vem, a kdo od tehnikov sploh pogleda kdaj te kanale? Saj imajo dovolj pasovne širine, da oddajajo lepo nestisnjeno. Če primerjam z mojo sliko doma na T-2 TV, je pri meni super slika (pa imam slabši prikazovalnik kot kolega). Edino kar vredu zgleda je MyZen, ki oddaja v HD (1080i ... tukaj tudi ne vem, zakaj ni 1080p ali vsaj 720p). Pa še tako je, da kolega ima preko HDMI priklopljeno (smo probali tudi preko Scart, Component nismo probavali, ker še nima kablov), jaz imam pa preko navadnega Scart.

Joooj kako sem srečen, da imam možnost T-2 priklopa, ob taki ponudbi SiOL-a bi me vsakič na stran pritisnilo (pa ne gledam dosti TV-ja).

Uporabniški avatar
Dovani
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:02
T-2: Že imam
Paket: T3
Kraj: KRANJ

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Dovani » 27. Jul 2009 ob 18:02

Če je to res potem je pa Siol zelo v ku..u! :rtmT2:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 27. Jul 2009 ob 20:58

Bistvo je, da lahko ljudje vidijo in primerjajo :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 27. Jul 2009 ob 22:35

Bistvo je tudi da je vsa ta zgodba malo napihnjena in da še zdaleč ni tako slaba slika kot je bila prikazana tudi o vmesniku bi se dalo govorit lahko ti primerjaš amino pojdi primerjat motorolo 1910 kakšen poden od podna je še ta štirioglata škatla vsaj po obliki.

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a sini » 28. Jul 2009 ob 09:49

Bistvo je tudi, kje je sploh možnost optike T-2.

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 28. Jul 2009 ob 20:47

mali-40: :pivo: ker kaj se zadnje čase dogaja je sramota... večina ljudi še prav vidla ni obeh vmesnikov in že točno vejo kateri je boljši in kateri je slabši... ko ga pa vprašaš kaj je pa tisti glavni razlog zakaj je npr. t-2 boljši... pa sama tišina, am am...

In še za vse ostale... doma imam siol trio(vdsl) v lj pa t-2 "trio"(optika) in če vam po pravici povem... je vsak stb svojega dnarja vreden... in sem zaenkrat čist zadovoljen... s siolom kot tudi t-2jem... tak da tralala veselo tračkanje in obrekovanje naprej...

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 29. Jul 2009 ob 07:21

Tu so taki samo ki so kaj videli oz. kaj čuli in pol po svoje sklepajo..kot vedno in pol napihnejo da te glava boli ki niti polovice ni resnice... jst mam siol Optiko in Siol tv in zadovoljen..komu ne paše siol pa naj gre drugam če misli da mu bo bolše... :hudicek:
Neuradni forum http://forum070.net

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 29. Jul 2009 ob 08:26

@Deky: Sej smo šli, mnogo nas, pa nam je dejansko boljše :)

:rtmT2:
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 29. Jul 2009 ob 08:33

@celloak: In kaj je bi glavni vzrok da si šel iz SiOLa...?

In še moje mišlenje...
Ko mi bo T-2 omogočal...
- da bom lahko na katerem koli morju telefoniral v Slo po slovenskih tarifah in v domače omrežje za 0€
- ko bom lahko spremlal slo tv kanale kjer koli po svetu...

Takrat bom malce malce premislil... sicer pa ne vem zakaj imamo v naši mali vasici VDSL od siola od T2ja pa samo prazne jaške...
Tak da...

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 29. Jul 2009 ob 08:39

@Enter4: Ko je t2 začel, je ponudil 20/10, o čemer siol niti sanjat ni mogel takrat. Poleg tega je bila cena za 20/10 taka, kot bi na siolu dal za 4/1. Hvalabogu nisem bil več vezan, pa smo šli. Druga stvar je bila _mnogo_ cenejša telefonija. To je bilo takrat.

No, danes mi 20/10 še vedno dela ko urica, telefonija je še vedno poceni (da ne govorim o brezplačnih klicih t2 stacionarno - t2 mobilno), ni mi treba razmišljat več kter telefon v roko vzet da bo ceneje, itd. PS: Telefonija ima sekundni interval, še en plus.

Televizija je pa tako ali tako razred zase pri T2. Tukaj me pa noben ne more prepričat v obratno :). Sem imel čast primerjat side-by-side T2 TV in Siol TV, in lahko rečem da je Siolova TV pofl nad pofli. Tisti ki vsaj malo berete Finance in Monitor, veste zakaj je do tega prišlo. Najbolj pa zamerim Siolu to, da bo boljši vmesnik in boljši STB (Amino) ukinil. Tisti ki so pa dali svoj lasten denar za nakup Amina, se pa lahko od 1.10. dalje obrišejo pod nosom ali se pa grejo vezat še za 2 leti. (Ali pa vzamejo Aminota in grejo na T2, he).

Kar me pripelje do zadnje točke: Odnos do uporabnika na Siolu smrdi do visokih nebes.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 29. Jul 2009 ob 09:16

zaradi istih razlogov kot jih navajaš sem tudi jaz presedlal na t-2, kr kak mi je potekla pogodba, sicer sem imel na t-2 nekaj časa težave z tv sedaj pa že nekaj cajta dela ko urca :rtmT2:
LP Robert

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a dule17 » 29. Jul 2009 ob 09:38

T2ju bodte hvaležni da mate to kar mate zdej na Siolu. Dejansko je T2 prisilil Siol k temu da so začel mal "prenavljat" ponudbo in ponujat ugodnejše cene, dodatne storitve,...Ostali ponudniki so bli itak sami kloni Siola.

Če te nekdo leta nateguje z raznimi ISDNji kot pogoj za ADSL, visokimi cenami, nefleksibilnostjo in vezavami, potem ob prihodu takega ponudnika kot je T2 lahko samo na široko razpreš usta. In ko ti ta isti, ki te je leta nategoval potem začne ponujat kvazi ugodnejše ponudbe, potem se, vsaj jaz osebno, počutim pošteno nategnjenega. In po vsem tem bi težko spet presedlal na Siol. Paketi na Siolu in T2ju ob prihodu T2ja še zdaleč niso bli primerljivi, ker je bil T2 res precej cenejši. Pa še brez vezave. In, glej ga zlomka, potem ta isti najde ugodnejše pakete. :jao:

Zato, ne hvala Siol, pa ne da bi bilo kaj narobe s storitvam, ampak zato, ker so me molzli dokler so lahko, ko pa pride, ups, konkurenca, evo vam, ugodnejše ponudbe. In ne, ni to klasična politika monopola, to je politika izsiljevanja (vzemi ali pusti). Pravih naravnih monopolov, razen z zakonsko regulativo, se praviloma ne more tako enostavno "zdreti". S pravo poslovno politiko bi ob vrhunski ponudbi in zmernih cenah na dolgi rok lahko izločil vso konkurenco in bi, z vidika dolgoročnosti, pobasal več, kot pa so v teh parih letih na IP segmentu.

In ker sem to zameril Siolu, sem presedlal na T2 in, kljub težavam v prve pol leta, mi ni žal, da sem. :rtmT2:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 29. Jul 2009 ob 15:31

Pač dva srečna uporabnika t-2 mnogi nimajo te sreče in se potem vrnejo.

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 29. Jul 2009 ob 15:50

"Pač dveh srečnih uporabnikov" je že več kot 80.000 (pa to berem iz pol leta stare brošure o T2).

Mislim da bolj ti spadaš med nesrečne uporabnike, ampak kaj moremo.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a dule17 » 29. Jul 2009 ob 16:57

mali-40 napisal/-a:Pač dva srečna uporabnika t-2 mnogi nimajo te sreče in se potem vrnejo.
Lej ne posplošuj zdej zadev. Nisem govoru o tem kaj je bolš in kdo je bol srečen. Povem svoj aspekt na primerjavo med Siolom in T2jem. Ti pač nisi mel sreče, da bi ti stvar laufala na T2ju in vmes ti je siol potegnu optiko. Sem srečen zate, da maš kar rabiš. In ne, nisem rekel da so Siolove storitve slabe, povem sam kaj je pri men odtehtal za odločitev.

Če mi potegne Siol optiko do bajte je ne vzamem, dokler T2 na bakru za moje potrebe zadostoval. Če ne bo, bo stvar premisleka. In hvala bogu, da mam to možnost da izbiram. In da lahko izbiram je kriv T2. In ker je kriv, si ti lahko šel na siolovo optiko. V nasprotnem verjem, da dvomim, če bi telekom tako hitel z optiko. In vprašanje če bi ti sploh mel kakšno možnost.

Zato ne govorim, da sem srečen uporabnik (ok, sem samo ni point v tem), hočem povedat, da to kar ti lahko imaš zdej je posledica konkurenčnosti na trgu ISPjev. In enako velja za to da se lahko folk vrača na starega ponudnika al pa obstoječga zamenja. Na žalost nekje še vedno z vezavo...

Odgovori