SiOL TV - vmesnik Plus

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
poiuztrewq

SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 11:09

Včeraj sem tašči in tastu uredil preklop iz Amisa na SiOL... Gre za to, da se na tisti lokaciji internet ne potrebuje več; Amis nima paketov brez interneta, T-2 nima kolokacije in edina rešitev zanju je SiOL DUO FON+TV, kjer za 17EUR mesečno dobita osnovno programsko shemo TV in PSTN vmesnik (telefonija je IP). Pošteno, toliko kot sta prej plačevala za PSTN, bosta sedaj za IP telefon, TV in 2 uri brezplačnih pogovorov v Telekom.

Ampak! Dobila sta Sagema, na katerem je Siol PLUS vmesnik. Po tem ko sem poskusil z razvrščanjem playliste programov, ugotovim, da vmesnik ni tako intuitiven in da ne znam najti menija za razvrščanje. Kličem na 080helpdesk in izvem, da v SiOL plus vmesniku ni možno razporejanje programov.

OK, rekel sem dečkotu, naj me neha hecat in mi pove, kje se to naredi. Pravi, da se je v starem vmesniku to dalo, ampak na novem ne in da hočejo stari vmesnik ukinit, zato dajejo novim naročnikom Siol Plus. OK sem rekel, dajte mi Aminota in stari vmesnik, ker hočem svoj vrstni red programov. Da ne gre - na tej centrali (famozna Bukovica) je možen samo Siol Plus.

Skratka, katastrofa. :plosk: Upam da bo komu ta sestavek pomagal pri tem, da pred naročilom SiOL storitev preverijo, kaj bodo dejansko dobili.

LPd

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 15. Jan 2009 ob 11:14

Mislim da tisti, ki redno sodelujemo na tem forumu, že vemo, zakaj smo tukaj in ne Tam :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

poiuztrewq

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 11:17

Ker bi nam tam tako temo izbrisali. Tukaj pa lahko mirno kurcamo čez T-2 in se znašamo nad Nimdo in Paškotom in namesto da izbrišejo temo, nam dodajajo nove programe. :D

poiuztrewq

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 11:24

Ma klinc, dokler mi bodo na 0808000 suvereno trdili, da "tako pač je", naj si nosijo posledice.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Jan 2009 ob 11:25

Saj se ne šinfa. Graja se jih za stvari, ki imajo slabo narejene. Morda jih pa tak pogovor razsvetli in stvari bolj dodelajo.
Slika


Lp, Kitl

poiuztrewq

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 15. Jan 2009 ob 11:27

Saj imajo tudi oni verjetno kakšnega lobista kot je NN, ki hodi po forumih in javlja dalje šefom, kaj se dogaja...

Ne morem verjet, še Amiši imajo boljši interface... se vsaj da premikat programe... pozabimo da le tako, da medsebojno zamenjaš dva programa (in porabiš en dopoldan za uredit playlisto) ampak se da.

Pri Siolu pa je očitno bolj poudarek na igrah, novicah in ne vem čem, kot na uporabnosti in TVju nasploh.

LPd

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a flier » 15. Jan 2009 ob 18:36

dpavli: na temo razvrscanja programov po zelji je na SiOLovem forumu cel kup postov. Pac tako je ce kupis narejeno zanic resitev. Meni k sreci dela stari TV vmesnik.

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a celloak » 15. Jan 2009 ob 18:45

flier: Samo še vprašanje časa, preden ukinejo, do poletja sem prepričan, da starega vmesnika ne bo več.

Kaj boste pa potem, pa ne vem. Ne bi bil rad v vaši koži, in to povem z največjo mero sočutja.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Anubis » 15. Jan 2009 ob 22:10

Navadni Nimda napisal/-a: Forum je namenjen hvaljenju T-2 v primerjavi z drugimi operaterji! :namrec:
OK... :mrgreen:
Po nekaj dneh uporabe vmesnika SIOL Plus sem, ko sem ponovno uporabil T2 vmesnik za televizijo, mislil, da sem prisel v nebesa. Ce je bilo pri prvo omenjenem en kup tezav - od totalne neintuitivnosti tudi za power users mind ;) do pocasnosti vmesnika, slabe odzivnosti daljinca na STB in ne prevec uporabnih funkcij oz. kombinacij le-teh - je pri drugem vse to cista milina. Maksimalno in zelo ucinkovita izraba tipk in menijev, zelo jasne povezave med posameznimi funkcijami. Uporabnik ima obcutek, da ima zadevo pod svojim nadzorom, da ne recem da krmili s pomocjo misli. Kudos to Creators. :owned:

ABS
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + TV + TEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a ABS » 15. Jan 2009 ob 22:28

Anubis ne nasedat halospevam Navadnega Nimde :mrgreen: :hudicek:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a roCkY » 16. Jan 2009 ob 12:26

Navadni Nimda napisal/-a:Prosim, da se ne zlorablja tale forum (ki je sicer eden redkih, ki dopušča svobodo govora) za to, da se šimfa konkurenco. Forum je namenjen hvaljenju T-2 v primerjavi z drugimi operaterji! :namrec:
Argumentirana kritika ne more bit in ni šimfanje :aa: . Pa naj bo tle ali tam, če se omejimo le na ponudnike xDSL in optike.

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a flier » 16. Jan 2009 ob 18:21

celloak napisal/-a:flier: Samo še vprašanje časa, preden ukinejo, do poletja sem prepričan, da starega vmesnika ne bo več.

Kaj boste pa potem, pa ne vem. Ne bi bil rad v vaši koži, in to povem z največjo mero sočutja.
Tega se zavedam. O T-2 bomo zaceli razmisljati ko v programsko shemo uvrstijo manjkajoca Viasatova programa, za HBO mi je vseeno ce ga imam ali ne.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a Anubis » 16. Jan 2009 ob 18:49

ABS napisal/-a:Anubis ne nasedat halospevam Navadnega Nimde :mrgreen: :hudicek:
Saj ne. Govorim na podlagi lastnih izkusenj. :mrgreen:

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a music95 » 16. Jan 2009 ob 23:02

:rtmT2: Ni kej... T-2 je zakon!
Slika<-- Čakal 60 dni.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: SiOL TV - vmesnik Plus

Odgovor Napisal/-a d_g » 18. Jan 2009 ob 22:09

Da vidite šele odzvivnost tega siol tv + vmesnika. Kolega je mislu, da so crknile baterije, da so gumbi na daljincu zanič, da je predaleč od stb-ja. Nič od tega. Preklaplja tako počasi, da moraš imet mirne živce, drugače he he...

Še ena prednost na T-2 ju :rtmT2:

Odgovori